Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Uzay Aracı – Gökyüzünün yeni ticareti

uzay

Bilim

Uzay Aracı – Gökyüzünün yeni ticareti

Uzay Aracı – Gökyüzünün yeni ticareti

Yeni Uzay Aracı

Uzay World View, Tucson, Arizona merkez ofisinde, uyduları uzaya fırlatma şeklimizi değiştirebilecek ilk “stratolit “‘i başarıyla başlattı.

Uzay

World View

Başlangıçtaki Arizona üssünden stratosfere fırlatılan yüksek irtifalı bir ticaret nihai olarak bilimsel araştırma, hava durumu izleme ve iletişim için geleneksel bir uydu maliyetinin çok daha düşük bir kısmı için kullanılabilir.

Fikir, uzaktan kumandalı, açılmamış şişme balon, donanımı yörüngeye oturtmak için gerekli olan hızlı roket atışı olmadan uydu benzeri yetenekler sunabilir.
Başarılı stratollite lansmanı da düşük maliyetli havacılık turizmi yolunu açıyor. World View, Voyager olarak adlandırılan ve sonunda Dünya üzerindeki 100.000 fitte iki gezi düzenleyebilen gondol benzeri bir tekne geliştiriyor.

Haziran ayında şirket, uzay kenarına bir KFC Zinger tavuk sandviçi fırlatan ilk uzun süren stratollite lansmanını tamamladığında manşetlerde duyurdu. Bu yük, dört günlük görev için fast food zinciriyle ortaklığın bir sonucuydu.

Uzay

World View

Bu haftanın lansmanı, Şubat ayında açılan şirketin 142.000 ft2’lik Arizona merkezli tesisten ilk çıktı.

World View, hükümet ve özel müşteriler için uzay kenarına zaten yük bindiriyor ve yalnızca Dünya atmosferinin dış sınırlarına ticaret başlatmak isteyen firmalardan bir tanesidir.

Uzay Ticareti

Jane Poynter World View‘in kurucusu ve CEO’su Haziran ayında piyasaya çıkmadan önce “Stratollite, gezegenimizin çevre ve insan faaliyetinin veri tabanı için yeni bir pazara öncülük ediyor” dedi.

SolarStratos, yenilenebilir yakıtın yalnızca fosil yakıtlarla eşleşmesinin yanı sıra. Onu geçebileceğini göstermek için alanın kenarına iki kişilik güneş enerjisi ile çalışan bir uçak uçurmayı hedefliyor. Deneysel bir lityum iyon pil ile çalışan çevre dostu güneş pili de. Dünya üzerindeki 25.000 m yüksekliğinde bilimsel ölçümler yapmak için kullanılacak.

Geçen sene Çin merkezli Uzay Vizyonu, cesur kaşifleri bir balonda stratosfer altına alıp, ardından 77.000 $ bir ücret karşılığında Dünya’ya geri paraşütle götüren bir uzay turist sistemi geliştirdiğini açıkladı.

Mart 2017’de özel havacılık firması Zero2Infinity, bir balonu uzaya fırlatmak için bir roket ile birleştiren iki aşamalı Bloostar tekniğini başarıyla test etti. Fikir, balonun roketin rota üzerinde yörüngesine oturtulması için roketin başladığı stratosferin ticaretini alması, geleneksel roketin fırlatılmasının maliyetini düşürmesidir. Firma ayrıca Bloon olarak adlandırılan bir stratosfer alanı turizm balonu geliştiriyor.

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

2 Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Bilim

bitcoinBitcoin
$ 26,532.110.15%
ethereumEthereum
$ 1,846.640.19%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.00017.18%
En üste