Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Yapay Zeka : Robot ‘Sophia’ Canlı Röportaj

Yapay Zeka

teknoloji

Yapay Zeka : Robot ‘Sophia’ Canlı Röportaj

Yapay Zeka : Robot ‘Sophia’ Canlı Röportaj

Yapay Zeka Sophia

Yapay zeka insansı robot Sophia yüz ifadeleri yoluyla insanlarla nasıl sosyalleşebildiğini gösterdi.

Canlı Röportaj

Bu hafta başında Suudi Arabistan da düzenlenen Gelecek Yatırım Girişimi adlı Panelde Yapay Zeka nın ne kadar ilerlediği göstermek için CNBC den Gazeteci Andrew Ross Sorkin bir hayli ilginç ve ürpertici bir röportaj yaptı. Hanson Robotics firmasının geliştirdiği Yapay zeka insansı robot Sophia konuşması ve yüz ifadeleriyle teknolojinin ne kadar ilerlediğini bir kez daha göstermiş oldu.

Yapay zekanın günümüz teknolojinde bir benzeri şuan da Kendi kendine sürüş tekniği olan intel firması tarafından kullanılıyor (test aşamaları). Yapay Zekayı kullanan diğer bir Teknoloji devi BBC nin ürettiği iPlayer hakkında bilgiye burdan ulaşabilirsiniz.

Yapay Zekalar sadece bunlarla sınırlı değil tabiki, Yine intel firmasının geliştirmiş olduğu Uçan YapayZeka ürünü Akıllı Drone lar, Sisteme kaydedilen el izinden yönetilebilen uçuş sistemine sahip. Teknoloji nin şuanda ve ileride aldığı mesafeye tahminen bakılırsa robotlardan oluşan bir gelecek bizi bekliyor.

Sanayi ve Eğitim olarak insanların yerini alabilecek robotlar belkide hayatı daha da karmaşık hale getirebilir. Örneğin Okulda bir Robot öğretmenin olmasını tahmin edebiliyormusunuz? Yada bir işyerinde Müdür bir Robot olmasını tahmin edebiliyormusunuz?

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer teknoloji

Reklâm
En üste