IP Adresi Öğrenme Android – iPhone

Android ve iPhone Cihazlarda IP Adresi Öğrenme

Basit adımlarla Android veya iPhone telefonda ip adresi öğrenme nasıl yapılır.

Bir bilgisayarın IP adresi, bilgilerin aralarında paylaşılmasına yardımcı olurken diğer bilgisayarlara bağlanmasını sağlar. Android veya iPhone Telefonlarımızın bu tür IP’lerle neler yapabileceğini merak ediyoruz. Cevap vermeden önce, sadece IP adresinin ne olduğunu öğrenelim.

Mobil cihazlarda ve bilgisayarda ip adresi öğrenmenin en basit yolu, filovi arama motoru hızlı cevap yöntemi kullanmaktır. Filovi arama motorunda ip yazıp arama butonuna bastığınızda cihazınızın ip adresi hemen karşınıza çıkar.

IP Adresi (İnternet Protokol Adresi)

Bilgilerinizi bir kaynaktan diğerine iletmek için bir adres gerekir. Dolayısıyla, IP adresi, herhangi bir bilginin sonunda aktarılacağı yer adresidir. Bu adres, ağınızdaki değişikliklerle birlikte her zaman değişiyor.

IP adresine sahip olmak, başka bir IP tabanlı ağ üzerinden iletişim kurmanıza olanak sağlar. Örneğin, dizüstü bilgisayarınız, kablosuz yazıcınız ve tabletiniz bir yönlendiriciyle (bir ağın içine yerleştirilmiş: Özel Ağ) bağlanır.

İki makine aynı ağın dışında çalışıyorsa, Public IP‘leri fotoğrafa gelir. Bu aynı zamanda çeşitli web sitelerine erişmenin yanı sıra dünyanın her yerinden birine bağlanmanızı sağlar.

Telefondaki IP Adresi Neden Önemlidir?

  • İnternet’e benzersiz mobil IP adresleriyle kolayca bağlanabilirsiniz; statik veya dinamik adreslerin dökülmesi olmadan. Benzersiz bir IP’ye sahip olmak, bilgisayarı düzeltmek için bilgileri yönlendirmek için kullanılır.
  • Çeşitli ağlar arasında dolaşabilirsiniz, ancak yine de kendi IP adresinizi sabit tutar.
  • Çeşitli araçları kullanarak kolayca gizleyerek güvenli bölge ağlarına bağlanın.

IP Adresimi Telefonda Nasıl Bulurum?

Aşağıdaki bilgiler telefonunuzun özel IP adresini sağlayacaktır.

 

Android IP Adresi Nasıl Bulunur?

  • Cep telefonunuzun Ayarlarını ziyaret edin.
  • ‘Kablosuz ve Ağlar’ bölümüne göz atın ve Wi-Fi üzerine dokunun.
  • Bağlandığınız Wi-Fi bağlantı adına ve ardından Gelişmiş Bölüm üzerine dokunun. (Zaten Wi-Fi şebekesine bağlı olduğunuzdan emin olun).

Buraya ulaştığınızda, IP adresinizi MAC adresi, Ağ Geçidi, Alt ağ maskesi vb. Gibi diğer ilgili bilgilerle birlikte görebileceksiniz.

 

IPhone IP Adresi Nasıl Bulunur?

  • Ayarlar’ı ziyaret edin ve Wi-Fi bölümünü açın.
  • Bağlandığınız ağa dokunun ve seçeneklerini açın.

IP Adresimi Gizle!

IP adresinizi gizlemek ve ağın gizliliğini sağlamak istiyorsanız? VPN, Tor ve Proxy gibi çeşitli yöntemleri kullanarak, adresi başarıyla gizleyebilirsiniz.

 

Sonuç olarak IP Adresi Öğrenme

Telefonlarda veya bilgisayarlarda ip adresi öğrenme çok basit bir iştir. Kimliğinizi bir şekilde ağ platformunda göstermesine ve çoğu durumda kalıcı olmamasına rağmen. Güvenli etkinlikler sırasında onu gizli tutabilirsiniz. Bunların dışında, kendi adresinizi benzersiz tutmakla birlikte dosyaları yalnızca özel olarak paylaşmak için cep telefonunuzun IP adresini kullanın.

Dahası, seyahat sırasında bir IP’ye bağlı kalmak isteyen tüm dizüstü bilgisayar kullanıcıları, mobil IP adresleri onlara çözüm sunar..

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *