Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Gizlilik ve Güvenlik için IP adresi nasıl gizlenir

IP adresi nasıl gizlenir

internet

Gizlilik ve Güvenlik için IP adresi nasıl gizlenir

IP adresi nasıl gizlenir

IP adresi nasıl gizlenir bu ipuçlarını kullanarak, çevrimiçi fiziksel konumunuzun gizli tutulduğundan emin olun.

Çevrimiçi gizliliğinizi korumak bugünlerde giderek zorlaşıyor gibi görünüyor. Asıl sorunlardan biri, internete giriş yaptığınızda. Nerede olduğunuzu ve muhtemelen kim olduğunuzu gösteren. İzlenebilir bir konuma IP adresi’ne sahip olmanızdır.

 

IP adresinizi gizlemek için bir VPN kullanın

IP adresi nasıl gizlenir sorusuna belki de en kolay cevap bir VPN kullanmaktır. Bu Sanal Özel Ağlar, gözlemcinize tamamen farklı bir IP adresi görüntüleyerek bağlantınızın kökenini gizler. Adres dünyanın herhangi bir yerinde olabilir. (Kullandığınız hizmetin dünyanın her yerinden sunuculara sahip olduğunu varsayarsak).

vpn

VPN’ler ayrıca, ziyaret ettiğiniz sunuculara giden ve giden veriyi şifreler ve böylece ek bir güvenlik katmanı sağlar.

Opera tarayıcısının yerleşik bir VPN var ve diğer ücretsiz alternatifler de var.

 

Bir Proxy sunucusu kullanın

VPN’lere benzer bir yöntem, bir Proxy sunucusudur. Bu servisler, kullanıcıların internette gezinirken esasen farklı bir sunucu adresi ödünç alarak Proxy’ye giriş yapmasına izin verir.

VPN’lerde olduğu gibi, Proxy’ler genellikle coğrafi içerik bloklarının etrafında dolaşmak için kullanılır. Ayrıca dünyanın daha yoğun bir şekilde düzenlendiği dünyanın bazı bölümlerinde de popülerdir.

Proxy sunucuları IP adresi nasıl gizlenir sorusu için geçerli bir yol olsa da. Daha saygın VPN sitelerinden bazılarına göre daha fazla riskle birlikte gelirler. Geçmişte, insanların faaliyetlerini izleyen vekillerin örnekleri olmuştur. VPN’de olduğu gibi bir vekildeki bilgiler şifrelenmediğinden, verilerinizin toplanması potansiyeli de vardır.

 

Tor tarayıcısını kullanın

Çevrimiçi gizlilikle eş anlamlı olan bir isim Tor browser dir. Uzun yıllardır bu, çevrimiçi aktivitelerinin hükümetler, şirketler veya bilgisayar korsanları tarafından izlenmesini. Veya izlenmeyi istemeyen kişilerin uygulaması olmuştur.

tor

Tor, dünyanın her yerinden bağlantınızı geri döndürmek için gönüllü sunucuları kullanan. Ücretsiz ve açık kaynaklı, indirilebilir bir tarayıcıdır. Herkesin neler yaptığınızı öğrenmesi için son derece zor hale getirir.

Tor’un amblemi, kullanıcı verilerini daha fazla koruyan şifreleme katmanlarını temsil eden. Dünya üzerindeki istihbarat kurumlarının gözlerine gözyaşları getiren bir soğandır.

Yine de, bir dezavantajı var ve bu, Tor tarayıcısının kullanımının hayattaki en hızlı deneyim olmadığı gerçeğidir. Bu şifreleme katmanlarını uygulamak. Verilerinizi dünya çapında yeniden yönlendirmek, performans üzerinde bir artış yaratır.

 

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 23,031.170.74%
ethereumEthereum
$ 1,577.380.45%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001681.45%
En üste