Instagram’da GIF nasıl paylaşılır?

Instagram’da GIF paylaşmak

GIF’leri instagram’da paylaşmanın en kolay yolu.

Sosyal feed’inizde gezinirken arkadaşınızın gönderdiği komik bir GIF ile karşılaşmak eğlencelidir.

Onları Facebook’a yüklemek kolaydır, ancak bunları Instagram’da yayınlamak istiyorsan ne olur? Ne yazık ki, Instagram üzerinde bir GIF yayınlamak istediğiniz kadar basit değildir.

Ancak sosyal platform animasyonlu GIFler için yerel destek ekleyene kadar videoyu bir iş olarak kullanabilirsiniz.

GIFleri Instagram’a yüklemek için önce onları bir video dosyasına dönüştürmeniz gerekir. Daha sonra, GIFlerinizi standart videonuz gibi Instagram’da yayınlayabilirsiniz. Daha fazla açıklamaya ihtiyacınız varsa, Instagram’da GIFleri nasıl yayınlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 

Giphy kullanarak giflerinizi gönderin

Giphy, GIFler için popüler bir arama motorudur. Muhtemelen bir GIF için kaynak kullanırken zaten kullanmışsınızdır.

Ancak Giphy ile ilgili güzel şey, Instagram dahil olmak üzere çeşitli sosyal ağlara kolayca yayınlayabilmenizdir. Masaüstü bilgisayarınızda mükemmel GIFleri bulduktan sonra yapmanız gereken tek şey Instagram ikonuna tıklamak ve istendiğinde e-postanızı girmek.

 

Giphy

Giphy

 

Ardından, telefonunuzdaki e-posta mesajını açın, gelen kutunuzda bir MP4 görünecektir.

 

Giphy instagram mp4

Giphy instagram mp4

Unutmayın, yalnızca mobil uygulamayı kullanarak Instagram’a gönderebilir ve videoyu telefonunuzun kamera rulosuna kaydedebilirsiniz.

Daha sonra, Instagram’ı açın ve GIFi gönderin. Süreç herhangi bir fotoğraf veya videoyu paylaşmak gibidir, yani bir resim yazısı, filtre ve konum ekleyebileceksiniz. GIFi e-postayla göndermek yerine GIFi bilgisayarınıza yükleyebilir ve telefonunuza aktarabilirsiniz.

Süreç Giphy’in mobil uygulamasıyla daha da kolay. Yukarıda özetlenen masaüstü yöntemine benzer, ancak videoyu kendinize e-postayla göndermenizi gerektirmez. Bunun yerine, GIFi kamera rulosuna indirmenize ve bir Instagram yayında açmanıza izin verir.

Giphy’yi GIFleri diğer yerlerden, ister masaüstünüzden isterse başka bir web sitesinden (imgur.com gibi) kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için Giphy web sitesine yükleyin. Daha sonra, Instagram’a paylaşmak için yukarıda belirtilenlerle aynı yönergeleri izleyin. Sadece yüklediğiniz GIFin yeniden yayınlama izninizin olduğu veya yasal bir sorunla karşılaşabileceğiniz bir şey olduğundan emin olun.

Giphy’nin yanı sıra çok sayıda GIF ile ilgili web sitesi var. Ancak Giphy’yi sağlam bir kütüphaneye ve GIFleri Instagram’a yüklemek için kolay bir yaklaşıma sahip olduğunu görüyoruz.

 

Photoshop kullanarak GIF göndermek

Photoshop’unuz var mı? Öyleyse, GIFleri kolayca Instagram’a yükleyebileceğiniz bir video dosyasına dönüştürmek için kullanabilirsiniz.

Photoshop

Photoshop

İşlem gerçekten çok basit. Öncelikle, GIFi Photoshop’un içinden açın ve Dosya, Ver ve Video Oluştur’u tıklayın. Ayarları düzeltmekten endişe etmeyin varsayılan ayarlar gayet iyi, GIFi kaydetmek için Render’e tıklayın.

Çoğu GIF nispeten küçüktür, bu yüzden videoyu oluşturmak için en fazla bir veya iki dakika sürmelidir.

Video dosyanızı oluşturduktan sonra, dosyayı e-posta, Dropbox veya dosya paylaşmayı tercih ettiğiniz herhangi bir yöntemle telefonunuza gönderin. Ardından, videoya başka herhangi bir resim veya içerik parçasıyla yapacağınız gibi gönderin.

Yukarıdaki yöntem, mevcut bir GIFi bir film dosyasına hızlı bir şekilde yazmak içindir. Photoshop GIFler oluşturmak için güçlü bir araçtır.

 

İlginizi çekebilir:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *