YouTube Video Yükleme ve Sıkıştırma Programları

YouTube Video Yükleme Programları

Youtuber’ların işini kolaylaştıran en iyi YouTube video yükleme ve sıkıştırma programı listesi.

YouTuber iseniz, YouTube’a çok büyük bir video dosyası yüklerken sıkıntı yaşamış olmalısınız.

Bu çok yaygın bir sorundur. Bunun nedeni, tüm dijital kameraların yakalanan videoları çok büyük video dosyalarına kaydetmesidir. Bu büyük videoları YouTube hesabınıza yüklemek çok uzun bir zaman sürer.

Zaman kazanmak istiyorsanız, Youtube video kodlamak için özel olarak tasarlanmış bazı açık kaynak yazılım kullanarak videoları sıkıştırmalısınız.

 

İşte bu açık kaynak kodlu araçların bazılarının bir listesi:

HandBrake

handbrake

HandBrake, diğer şeyler arasında her türlü video kodlamasını yapabilen çok popüler bir araçtır. Ses akışları ekleyebilir veya değiştirebilir, altyazı ekleyebilir, filtre ekleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Youtube videolarınızı hazırlamak için videonuzu eklemeniz ve daha sonra ön ayarı seçmelisiniz. “Youtube 720p” Seçim yapabileceğiniz birçok Youtube ile ilgili ön ayar var.

Youtube Video oluşturmak için kullandığınız kameranın türüne bağlı olarak. Mümkün olan en iyi kaliteyi ve daha küçük bir video dosyası boyutunu elde etmek için farklı ön ayarlarla denemeler yapmanız. Ve çeşitli parametreleri değiştirmeniz gerekir. Çıktı videoları için Matroska kabını kullanmanız önerilir.

 

VidCoder

vidcoder

VidCoder, videoları dönüştürmeyi, altyazı veya ses akışı eklemeyi ve çok daha fazlasını kolaylaştırır. Aslında, HandBrake ile neredeyse aynı özelliklere sahip gibi gözükse de. Biraz daha kolay bir arayüz sağlar. Videolarınızı ekleyebilir ve ardından araç çubuğundaki Kodlama ayarlarından Youtube için tasarlanmış bir hazır ayar seçebilirsiniz.

Birkaç kare atlamak istiyorsanız, video akışının seçileceği bir zaman aralığı seçebilirsiniz. Bundan sonra, video dosyalarınızı hazırlamak için sadece yeşil Encode düğmesine tıklayın. Dosyalar hala büyükse, kodlama ayarları ve ön ayarları ile deneyler yapabilirsiniz.

 

FFmpeg

FFmpeg

Bu araç, komut satırı araçlarını kullanmayı seven ileri düzey kullanıcılar içindir. FFmpeg, HandBrake ve VidCoder’ın yapabileceği her şeyi yapabilir.

Aslında, FFmpeg geliştiricileri, (kullananları olabildiğince yüksek kalitede video yüklemeye çalışın) gibi, Youtube’da kullanılan yaratıcılara tavsiye etmektedir. Yani sadece video dosyasını sıkıştırmak ve hala iyi bir kaliteyi korumak için gereken her şeyi yapacak olan ffmpeg -i source.mp4 -c: v libx264 output.mkv komutunu kullanabilirsiniz.

Daha sonra MKV video dosyasını Youtube’unuza yükleyebilirsiniz. Videoyu yayınlamak için Google sunucuları tarafından yeniden işlenecektir. Her ikisi de gerçekten kaliteli olan FFmpeg, bunun için otomatik olarak x264 ve Ogg Vorbis’i seçtiği için MKV kabı kullanılır.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Link xoilac 1 anstad.com, Link xoilac 2 sosmap.net, Link xoilac 3 cultureandyouth.org, Link xoilac 4 xoilac1.site, Link xoilac 5 phongkhamago.com, Link xoilac 6 myphamtocso1.com, Link xoilac 7 greenparkhadong.com, Link xoilac 8 xmx21.com, Link 6686 design 686.design, Link 6686 blog 6686.blog, Link 6686 express 6686.express,