Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

YouTube kanalı nasıl açılır YouTuber olmak

Youtube kanalı nasıl açılır

internet

YouTube kanalı nasıl açılır YouTuber olmak

YouTube kanalı nasıl açılır

YouTube kanalı nasıl açılır En yeni YouTuber olmak ister misiniz?

Dünyanın önde gelen video paylaşım sitesi olan YouTube. En büyük çevrimiçi içerik oluşturucularından sadece arkadaşlarıyla ve ailenizle kendine ait birkaç klip paylaşmak isteyen herkesi cezbetmektedir.

İster sonraki Pewdiepie olun ister kişisel bir video depolama dolabı yönetmeye çalışın, herkes aynı yerde başlıyor. Bir YouTube kanalı nasıl hazırlanacağını bilmelisin.

Neyse ki Google, süreci daha kolay ve daha kolay hale getirmiştir. Bu nedenle yalnızca birkaç hızlı adım izleyebilir ve hiç vakit kaybetmeden çalışmaya devam edeceksiniz.

Hepiniz kurulduğunuzda, kanalınızda oyun oynamanın nasıl yapılacağını öğrenmek isterseniz, başlamak için size rehberimiz olsun.

 

Bir YouTube hesabı oluşturma

YouTube hesabı olmadan bir YouTube kanalınız olamaz. Zaten bir şansınız varsa, oturum açabilir ve bir sonraki bölüme geçebilirsiniz. Ancak bunu yapmayanlar için şu basit adımları uygulayabilirsiniz.

1. Adım: YouTube‘un ana sayfasına gidin ve sağ üst köşedeki “Oturum aç” düğmesini tıklayın.

YouTube Ana Sayfa

YouTube Ana Sayfa

 

2. Adım: Mevcut bir Google hesabınız varsa, tebrikler, ayrıca bir YouTube hesabınız var! Girin ve bir sonraki bölüme atlayın. Aksi takdirde, “Diğer seçenekler” i ve ardından “Hesap oluştur” u tıklayın.

Hesap oluştur

Hesap oluştur

 

3. Adım: Hesap oluşturma sayfasındaki ilgili bilgileri doldurun ve “Sonraki Adım” düğmesini tıklayın.

Google hesabı oluştur

Google hesabı oluştur

 

4. Adım: Google sizden isterse, hesabınızı mobil cihazınızı kullanarak doğrulayın. Tamamlandıktan sonra, Merhaba ekranına gönderilmelisiniz.

Yeni google hesabı

Yeni google hesabı

 

5. Adım: YouTube’un ana sayfasına dönün. Otomatik olarak giriş yapmış olmalısınız, ancak değilse, sağ üst köşedeki “Oturum aç” düğmesini tekrar tıklayın ve ilgili giriş bilgilerinizi doldurun.

 

Bir YouTube kanalı oluşturma

YouTube, yalnızca herkesle bir açıklama yapmak isteseler bile, herkese bir YouTube kanalı vermek için oldukça isteklidir. Yani, YouTube’da herhangi bir şey yapmaya kalkışırsanız, bir tane kanal oluşturmanız istenir.

Bunu yapmanın en kolay yöntemi aşağıdaki adımlarla birlikte verilmiştir.

YouTube kanalı nasıl açılır :

1. Adım: Sağ üst köşedeki karşıya yükle düğmesini (bunun üstünde bir satır olan yukarı ok) tıklayın.

video yükleme

 

2. Adım: Adınızı doğrulamanızı ve resminizi görüntülemenizi isteyen bir komut görüntülenir. Bunları Google hesabınızla aynı tutabilirsiniz, ancak YouTube kanalınızda anonim kalmayı tercih ederseniz, istediğiniz bilgileri girebilirsiniz.

3. Adım: Buraya geldiğinizde YouTube’un hizmet şartlarını okumak iyi bir fikirdir, dolayısıyla ne için kaydolduğunuzu biliyorsunuzdur. İşlem tamamlandıktan sonra, “Kanal Oluştur” düğmesini tıklayın.

Youtube kanal oluştur

Bu kadar, artık işleyen bir YouTube kanalınız var.

Artık videolarınızı yayınlayabilir ve internet ünlüye doğru yolunuzu çalıştırabilir veya sadece kedinizi gösterebilirsiniz. YouTube kanalınızdan reklamlar yayınlayarak para kazanabilirsiniz.

Mesela 1000 gösterim başına 2$ kazanabilirsiniz.. Tabi reklamlar tıklanırsa bu rakam daha da artar. Eğer videonuz beğenilirse ve her videonuz 100bin gösterim elde ederse daha da çok kazanırsınız.

 

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 26,367.061.53%
ethereumEthereum
$ 1,842.671.19%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0000992.01%
En üste