Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

YouTube ne kadar kazandırıyor – YouTube kazançları

YouTube ne kadar kazandırıyor

internet

YouTube ne kadar kazandırıyor – YouTube kazançları

YouTube ne kadar kazandırıyor

YouTube ne kadar kazandırıyor 1000 gösterim veya 100bin gösterim kaç para kazandırıyor?

Bir YouTube kanalı açtıktan sonra sıkı bir çalışmayla ciddi paralar kazanabilirsiniz.

YouTube, kullanıcıların artık medyalarını tüketme biçimlerinde devrim yarattı. Geçtiğimiz 2018 yılının ilk yarısında yapılan bir ankette, en fazla %85 oranla. 13-17 yaşındakilerin YouTube’ta video izlediği belirtiyor. Bu, YouTube’u içerik oluşturucuları ve reklam verenler için büyük bir önem arz ediyor.

YouTube’u her gün izleyen milyonlarca kişi ve sürekli artan gösterim oranları. YouTube ne kadar kazandırıyor merakıyla herkes YouTuber olmak istiyor. Çünkü YouTube gerçekten kazandırıyor.

 

YouTube, 1.000 Görüntüleme İçin Ne Kadar Ödüyor?

YouTube’un her 1000 gösterim için bir içerik oluşturucuya 1000 görüntüleme başına. 10 cent ile 7$ arasında ödeme yapıyor.

YouTube’un 1000 gösterim başına standart bir ödeme yapacağını düşünmeyin. YouTube, kazançları hesaplamak için BGBM (bin görüntüleme başına maliyet) denen bir yöntem kullanır.

Genellikle bir YouTube içerik oluşturucu için bir BGBM, 1,50 – 3 dolar dır. Bunu 100.000’den fazla görüntüleme eklediğinizde video başına 300 dolar’a yakın olabilir. Tabi bu konu izleyicisi fazla olan YouTuber’lar için değişir. Çünkü kullanıcıların videolarını izlemeye istekli olmaları nedeniyle. YouTube, BGBM’lerini 5 – 7 dolar arasında bir ücret artışına gidiyor.

 

Peki ne kadar kazanırsınız?

Kazançlar içeriğin kalitesine ve daha da önemlisi içerikle etkileşime bağlı olarak, önemli ölçüde dalgalanabilir.

Kullanıcılar videoları sonuna kadar izliyorsa. YouTube ve reklam verenler için o video değerli bir içerik anlamına geliyor. Buna insanlar değil, YouTube sisteminde yer alan AI (yapay zeka) belirliyor.

Eğer, Video’yu sürekli başından sonuna kadar izleyerek değerli bir içerik yaparım diyorsanız. Şimdiden bu sevdadan vazgeçin derim. IP sörf bile yapsanız yapay zekayı geçemezsiniz. Tabi böyle birşey yapmaya çalıştığınız anlaşılırsa ban yersiniz ve bütün emekleriniz çöp olur.

BGBM başına YouTube ne kadar kazandırıyor aşağıda 1 – 4 dolar olarak tahmini hesaplanmıştır.

tahmini kazanç

Gelelim YouTube ne kadar kazandırıyor örneklerine:

  • 1000 (bin) görüntülenme başına 10 cent ile 7 dolar.
  • 10.000 (onbin) görüntülenme 12 ile 50 dolar.
  • 100.000 (yüzbin) görüntülenme 100 ile 400 dolar.
  • 1 Milyon görüntülenme 1000 ile 4000 dolar arasında kazanç elde edersiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, içeriğinizin kalitesi ve sonuna kadar izlenmesi gelirinizde önemli rol oynar.

 

YouTube’ta para kazanmak

Tabi ki bu kazançlar sadece görüntülenme ile sınırlı değil. Asıl önemli kazançlar reklamlardan gelen tıklama gelirleri. Oluşturacağınız video içeriği çok çok önemli. Bazıları diyebilir bende kanal açtım videolarım var bir sürü abonem var vs ama bu kadar kazanamıyorum. Konu abone sayısı değil. Bir milyon aboneniz olsa bile oluşturduğunuz içerik ve izlenme süreleri sizin kazancınızı belirler.

YouTube’ta para kazanmak, istiyorsanız. Kanalınıza abone olanların, sizin videonuzu gördüklerinde bıkmadan izlemesini sağlayacak sağlam içerikli videolar yayınlamalısınız. Ayrıca, videolarınızın beğeni sayısı oldukça etkin rol oynuyor. Tabi bazı aksi YouTuber’lar gelip “Bunu beğenmedim” tıklaması yapabilir. Bu malesef Türkiye’de oldukça fazla var. Çünkü kimse kimsenin kazanmasını istemiyor.

Siz yinede vaz geçmeyin, dikkatini çekebileceğiniz meraklı kitleye ulaşın. Video linkinizi Facebook ve Twitter’da sizi takip edenlerle paylaşın. Buralardan gelecek geri dönüşler, YouTube AI’nin kancasına takılacaktır.. Ve en önemlisi siz sakın kendi linkinize tıklamayın!

Video çekimlerini ekran kayıt olarak yapacaksanız, En iyi ekran kayıt programlarına gözatın. Eğer videolarınızla ilgili düzenleme yapacaksınız, En iyi Video düzenleme programı kullanmalısınız.

İçerik hakkında veya kazançlarla ilgili sorularınız varsa aşağıya yorum yapabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 28,316.592%
ethereumEthereum
$ 1,802.533.3%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001293.4%
En üste