Windows 10 1809 Güncelleştirmesi Nasıl Yüklenir

Windows 10 1809 Güncelleştirmesi

Windows 10 1809 güncellemesi nasıl yüklenir?

Ekim 2018 güncellemesi, Windows 10’daki iki önemli yıllık güncellemeden biridir. Önceki güncellemelerde olduğu gibi, bu sürümde birçok iyileştirme yapılmıştır.

Bu makalede, Windows 10 1809 güncelleştirmesinin nasıl yükleneceğini açıklıyoruz.

 

Windows 10 Güncellemesinde Yenilikler

Tüm Windows 10 güncellemelerinde olduğu gibi, bu bir çok değişiklik ve hata düzeltmesi getiriyor.

Özellikle, oyun çubuğu ve sistem performansını görmenize izin veriyor. Bluetooth cihazları şimdi mevcut pili gösterecek. Büyütme aracı daha iyi yakınlaştırma için güncellendi.

Ayrıca, Microsoft, güncellemeleri yönetmeye yardımcı olmak için makine öğrenimi kullanmıştır. Yeniden tasarlanan Ayarlar bölmesi ve yeni kısayol tuşları dahil olmak üzere Microsoft Edge için çeşitli güncellemeler de eklendi.

 

Windows 1809 Güncelleştirmesini Yükleme

Windows 10 1809 güncellemesini yüklemek için birkaç ipucu var.

Önceki güncellemeleri yüklemede sorun yaşayabilirsiniz. Bu nedenle güncellemeyi Windows Update aracıyla başlatmanız tavsiye edilir.

Güncellemenin yüklenmesini engelleyebilecek gereksiz uygulamaları kaldırarak devam edin. Sorunlara neden olabilecek en yaygın uygulamalardan bazıları: IOBit, Glary Utilies ve Spybot programlarıdır.

Son olarak, antivirüsünüzü, indirme işlemini etkilemeyecek şekilde kaldırın. Önceki Windows 10 güncellemelerinde, Avast! sorunlara neden olduğu biliniyor.

Windows 10 1809 güncelleştirmesi, Ekim 2018’den başlayarak Windows Update Aracısı tarafından dağıtılacaktır.

Bu, Microsoft’un bilgisayarınızın uyumluluğunu otomatik olarak kontrol ettiği için tercih edilen yöntemdir. Ancak, bu güncellemeyi Medya Oluşturma Aracı aracılığıyla manuel olarak yükleyebilirsiniz.

İndirme birkaç GB’dir, bu yüzden internet bağlantı hızınıza bağlı olarak biraz zaman alabilir. Kurulumun ikinci aşaması yaklaşık 45 dakika sürebilir. Bu süre zarfında Windows 10’a erişebilir ve bilgisayarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Güncelleştirme sırasında, bir sorun yaşanması durumunda bilgisayarın (Windows 10’un önceki sürümüne geri dönmek için) geçici bir Windows.old klasörü oluşturulur. Yükseltme, sabit sürücüde yaklaşık 20 – 30 GB boş alan gerektirir.

 

Windows Update Aracısı’nı kullanın

Windows 10 Update Aracını kullanmak, Windows güncellemelerini yüklemek için klasik bir yöntemdir. Bu yöntemi kullanarak, güncelleme otomatik olarak yapılır.

Otomatik indirme, daha sonra Windows 10 1809 güncellemesinin kurulumunun son aşamasını başlatmayı belirtecektir.

 

Medya Oluşturma Aracı veya Güncelleme Yardımcısı ile Manuel Güncelleme

Windows 10 1809 güncellemesini manuel olarak da indirebilirsiniz. Windows 10 Güncelleme Aracısı çalışmıyorsa bu yararlıdır.

Windows 10 için bir güncelleme asistanı ayrıca indirilebilir veya Medya Oluşturma Aracı‘nı kullanarak güncellemeyi başlatabilirsiniz.

medya aracı

Başlatın ve görüntülenen talimatları izleyin. İki araç arasında büyük farklılıklar yoktur. Her ikisi de basit ve otomatik çalışır.

Bilgisayar birkaç kez yeniden başlatılacaktır. Ardından etkinleştirme ve gizlilik ayarları dahil olmak üzere yapılandırmanızı tamamlamanız gerekecektir.

Güncelleme sonrası Wifi sorunu yaşarsanız buradan sorunu çözebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *