Windows 10 sürüm 1803 Güncellemesi Nasıl Yapılır

Windows 10 Sürüm 1803 Güncellemesi Nasıl Yapılır

Windows 10 Sürüm 1803 Güncellemesi nasıl yapılır aşağıda açıklanmıştır.

Microsoft, neredeyse yarım yıl bekledikten sonra, Windows 10 sürüm 1803’ü (Build 17134) piyasaya sürdü.

İki yıllık güncellemeyle ilgili birçok şey bilinirken, geçen hafta Microsoft, çıkış tarihi ile ilgili ayrıntıları açıkladı. Açıklamaya göre, 30 Nisan’da geldi. Ayrıca, güncelleme resmi olarak Windows 10 Sürüm 1803 Güncelleme olarak bilinir.

Geçtiğimiz birkaç güncellemede olduğu gibi. Microsoft, uygulamalarda ve Denetim uygulamasında yavaş ve işletim sistemindeki diğer seçenekleri yavaşlatan uygulamalar. Ayarlar uygulamasında çeşitli akıcı tasarım öğeleriyle Windows 10’a bir görsel bakım sunmuştur.

Zaman çizelgesi, kullanıcıların geçmiş çalışmalarını ve uygulamalarını Bilgisayarda ve farklı cihazlarda sürdürmelerine olanak tanıyan. Nisan 2018 Güncellemesi’nde en çok beklenen en iyi özelliktir. Bunun dışında, gelişmiş grafik ayarları, Ses, yazı tipleri vs. İçin yeni sayfalar dahil olmak üzere, Ayarlar uygulamasına birçok yeni ekleme var.

Windows 10, uyumlu cihazlarla eşleştirme süresini azaltan Quick Pair desteği ile Bluetooth bağlantısı üzerinde geliştirildi. Android Oreo’da Fast Pair adlı benzer bir özellik görmüş olabilirsiniz. Ayrıca, Windows 10 Sürüm 1803 Nisan 2018 Güncellemesi, Yakın Paylaşım adlı AirDrop benzeri bir kablosuz dosya paylaşım özelliği ile geliyor.

Dahası, Microsoft, Windows 10 S adlı sınırlı işlevsellik işletim sistemini kaldırmış ve S modunda normal Windows 10’a yeniden eklemiştir. S Modu, Windows kullanıcılarının çeşitli özellikler arasında bilgisayarlarını Microsoft Store ile kısıtlamasına izin verir. Son zamanlarda, Apple iTunes bunu Microsoft Store’a yaptı. Yani şimdi de S modu ile uyumlu.

 

Windows 10 Nisan 2018 Güncellemesi nasıl indirilir?

Ayarlar> Güncelleme ve Güvenlik> Windows Güncelleme’ye gidebilirsiniz. İndirme işlemini başlatmak için Güncellemeleri kontrol et seçeneğini tıklayın. Dahası, 8 Mayıs’ta başlayacak olan küresel sunum için bekleyebilirsiniz.

1803

Her Windows 10 güncellemesinde olduğu gibi, yayınlama haftalar boyunca aşamalı olarak gerçekleşecektir. Bunun nedeni Microsoft’un uyumsuz güncellemelerin. İnsanların bilgisayarlarına dayandığından ve sorunlara neden olduğundan emin olmak istemesidir. Dolayısıyla, Windows 10 Nisan güncellemesinin otomatik olarak PC’nize aktarılmasını beklemeniz önerilir.

 

Windows 10 Update Assistant Kullanarak Nisan Güncellemesini İndirin

Otomatik güncelleştirmeden farklı olarak, Windows 10 Sürüm 1803 Nisan 2018 Güncellemesini manuel olarak indirmek için her zaman bir seçenek vardır. Microsoft’un indirme sayfasını ziyaret edin ve Windows 10 Güncelleme Yardımcısı aracını indirmek için “Şimdi Güncelle” düğmesine tıklayın.

Güncelleştir

Aracı çalıştırdıktan sonra, sisteminizin güncellemeyle uyumlu olduğundan emin olmak için kontrol eder. Ardından, yükleme işlemini başlatmak için “Şimdi Güncelle” seçeneğine tıklayın.

Şimdi Güncelle

 

Medya Oluşturma Aracını Kullanarak Nisan Güncellemesini İndirin

Alternatif olarak, Windows 10 Sürüm 1803 Nisan Update ISO’yu indirmek ve temiz bir yükleme gerçekleştirmek için önyüklenebilir oluşturma oluşturmak için Ortam Oluşturma aracını kullanabilirsiniz. Medya Oluşturma Aracını almak için “Şimdi aracı indir” düğmesine tıklayın.

  • Başka bir Bilgisayar için yükleme medyası (USB flash sürücü, DVD veya ISO dosyası) oluştur, seçeneğini belirleyin.
Yükleme medyası oluştur

Yükleme medyası oluştur

  • Dil, mimari ve baskı seçin.Mimari

Bir sonraki ekranda, önyüklenebilir USB oluşturmak veya daha sonra kullanmak üzere ISO dosyasını kaydetmek isteyip istemediğinizi seçin.

Medyayı seçin

  • İleri’yi tıklayın, indirme konumunu seçin (ikinci seçeneği seçtiyseniz).

İnternet bağlantınıza bağlı olarak ISO indirme işlemi birkaç dakika içinde bitecektir. Bazı önyüklenebilir USB araçlarını kullanarak daha sonra ISO yazabilirsiniz. Bu yüzden, Nisan 2018 Güncellemesini bilgisayarınıza indirip yükleyebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *