Yeni Başlayanlar İçin Web Sitesi Fikirleri 2020

Bir web sitesi kurmak istiyorsanız, ancak ne sunacağınız hakkında herhangi bir fikriniz yoksa, yeni başlayanlar için kanıtlanmış web sitesi fikirleri:

 

Niş web sitesi fikirleri

Niş Mağazası

Belirli bir grup insanın ilgisini çekecek bir konu bulun ve etrafında karlı bir web sitesi oluşturun.

Belirli bir konuda otorite olabilir, içerik yazabilir ve bulduğunuz / oluşturduğunuz nişi temsil eden öğeleri satabilirsiniz.

Bu, tüm web sitesi fikirleri arasında en popüler olanıdır, ancak kendi benzersiz (veya en azından daha az rekabetçi) nişinizi bulabilirsiniz.

 

Seyahat

 

Seyahat etmeyi seviyorsanız, kameranızı yanınıza alın ve maceralarınızdan hikayeler oluşturun.

Sıcak hava balonu, paraşütlü atlama ve daha fazlasına, nereye gittiğiniz ve ne yaptığınız web sitesi fikrinizin temeli olabilir.

Bağlı kuruluş pazarlama yoluyla seyahatle ilgili ipuçları, seyahat sitelerine bağlantılar ve öğeler sunun.

 

Moda

Moda, asla modası geçmeyen bir web sitesi konusudur.

En son stiller hakkında yazın, ipuçları sunun ve kullanıcıların satın alabileceği moda ürünleri olan web sitelerinde bağlı kuruluş pazarlamasını kullanın. Popüler bir site oluşturmak için videolar yükleyebilir, makyaj önerileri ve kişisel görünümlerinizî bile sunabilirsiniz.

 

Para biriktir

Paradan tasarruf etmenin gerçek ve çalışma yollarını gösterebilirseniz, büyük bir kitleniz olur.

Birçok konuda tasarruf etmeye, kıyafetleri yamalamaya ve daha fazlasına.

Satış ortağı pazarlamasıyla birleştirilebilen bir web sitesi fikri ve kitlenizi büyütmek için günlük olarak yayınlayabilirsiniz.

 

Video oyunları

Oldukça basit, favori video oyunlarınızı oynayın ve sitenize yükleyin.

Özellikle video oyunları hakkında ipuçları, strateji ve öneriler sunarsanız aşağıdakileri oluşturmaya başlayacaksınız.

Kitlenizin boyutunu artırmak için canlı yayın da yapabilirsiniz.

 

Kendi kendine yetme

Herkes kendi kendine yardım ipuçlarını kullanabilir.

Kişisel deneyimlerinizi kullanabilir ve bunları kitlenizin yaşamlarını nasıl iyileştirebileceğinize dair etkili ipuçlarıyla birleştirebilirsiniz.

Kurulumu kolaydır ve siteniz yakışıklıysa büyük bir kitle oluşturabilirsiniz.

 

Kilo verme

Herkes kilo vermeyi bilmek istiyor gibi görünüyor. Eğer kilo aldıysanız, başkalarına ne yaptığınızı anlatabilirsiniz.

Kilo vermek isteyenler için soruları yanıtlayın, ipuçları sağlayın ve rehberlik sağlayın.

Büyük bir potansiyel sunan basit ama harika bir web sitesi fikri.

Ayrıca, bağlı kuruluş pazarlamasını vitamin, egzersiz ekipmanı ve diğer kilo verme ürünlerini satmak için kullanabilirsiniz.

 

Düğün

Kendi düğün fotoğraflarını gönderin ve ipuçları, fikirler ve öğrendiklerinizi sunun.

Düğünler asla modası geçmez, böylece kendi düğünden başlayarak popüler bir blog oluşturabilirsiniz.

Ayrıca, soruları cevaplayabilir ve hatta mükemmel düğünün nasıl oluşturulacağı konusunda kişisel koçluk bile yapabilirsiniz. Size para kazandırabilecek harika bir web sitesi fikri.

 

Ünlü Sitesi

Bir ya da iki favori ünlünüz varsa, bu başlamak için mükemmel bir yoldur. İhtiyacınız olan tek şey ünlülerin bazı fotoğrafları ve aktiviteleri hakkında en son haberler. Ünlülerin siteleri etkilidir, çünkü anında tanıma sağlarlar, bu da size başlama konusunda bir açıklama sağlar.

Ancak, çoğu ünlü için önemli bir rekabet var, bu yüzden yeni ünlülerle veya onlar hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyanlarla başlamak isteyebilirsiniz. Ünlülerin halkın dikkatini çekmek istediğini unutmayın, bu nedenle site ne kadar iyi oluşturulursa, gerçek ünlünün bir röportaja katılma veya benzersiz materyal sağlama olasılığı daha yüksektir.

 

Yabancı Dil Öğrenin Web Sitesi

Yabancı bir dil öğrenmek her zamankinden daha kolay. Başka bir dil öğrenmeye adanmış bir site de inşa ediyor.

Bu, bağlı kuruluş pazarlama kanıtlanmış dil ürünlerini başlatmak için harika bir yoldur ve başka bir dil öğrenmenin en iyi yolları hakkında ipuçları ve bilgiler sunar. Kendi dil öğrenme ürün ve hizmetlerinizi satmak (örneğin, e-kitaplar, dersler, testler, değerlendirmeler, tavsiyeler vb.) De harika bir seçenektir ve iyi bir kazanç sağlayabilir.

Hatta sattığınız dili konuşan ülkelere ek bonus olarak seyahat bilgileri de ekleyebilirsiniz.

Önemli bir rekabet var, ancak sitenizi benzersiz kılmak, bu karlı fikirle öne çıkmanıza ve daha fazla para kazanmanıza yardımcı olacaktır.

 

İnternet Pazarlama Blogu

Gerçekten başarılı bir web sitesinin nasıl oluşturulacağını ve nasıl çalıştığını öğrenmek, web’deki en popüler konulardan biridir. Bir web sitesinin çalışması kolay bir iş değildir ve yüzlerce farklı faktörü içerir. Şu anda, bir milyardan fazla web sitesi var ve bunların sadece küçük bir kısmı gerçek trafik ve iş alıyor. Yani, iyi bir online pazarlama tavsiyesi için büyük bir talep var.

Sitenizi pazarlama ile ilgili ipuçlarına, örnek olaylara ve fikirlere ayırabilirsiniz. Ayrıca, insanların trafikte başarılı olmalarına yardımcı olan pazar ürünlerini ve yazılımlarını birleştirebilirsiniz. Fikirleri kendiniz bile kullanabilir, test edebilir ve sizin için nasıl çalıştıklarına dair kişisel deneyimlerinizi kullanabilirsiniz. Bu, blogunuzda kitlenizle paylaşabileceğiniz gerçek dünyadaki vaka çalışmaları için harika bir malzeme olabilir.

Çevrimiçi pazarlama blogları oldukça popülerdir, ancak gerçek değeri vererek ve gerçekten işe yarayan kanıtlanmış şeyleri paylaşarak öne çıkabilirsiniz.

 

Meditasyon Web Sitesi

İç huzuru bulmak dünyada milyonlarca insanın aradığı bir şeydir. Meditasyon sanatına adanmış bir web sitesi sağlayarak yardımcı olabilirsiniz. Günlük kullandığınız meditasyon türüyle başlayabilir ve web sitenize koymak için daha fazla yöntem araştırabilirsiniz. Bu alanda başarılı olanlar, belirli bir meditasyon türüne veya stiline odaklanacak ve oradan genişleyecektir.

Görüntüleyenlere ek olarak, birçok meditasyon web sitesi, uçucu yağ dağıtma üniteleri gibi yardımcı ürünler aracılığıyla bağlı kuruluş pazarlama fırsatları sunmaktadır. Meditasyon önemli bir konudur ve yeni başlayanlar için yeni takipçiler oluşturmak için mükemmel bir yol sunar.

 

Kontrol Listeleri Web Sitesi

kontrol

Kontrol listeleri basit ama güçlü araçlardır. İnsanlar güçlerini küçümseme eğilimindedirler, ancak kontrol listelerine tekrar tekrar geri gelirler.

Kontrol listeleri, herhangi bir işi veya işlemi bir şeyleri unutma riski olmadan en baştan düzenlemenize yardımcı olur. Sürekli kullanıldığında kontrol listeleri, birçok standart arıza türünün önlenmesine yardımcı olur.

Siteniz, projeleri bir araya getiren, tatile gidenlere veya hayatlarını veya işlerini daha iyi organize etmeye çalışanlara rehberlik eden kontrol listelerine odaklanarak yararlanabilir. Belirli bir nişe odaklanabilir veya daha geniş ilgili niş kategorisini kapsamayı deneyebilirsiniz – bu tamamen planlarınıza ve kaynaklarınıza bağlıdır. Kontrol listeleri basit, kullanışlı ve ziyaretçi getirme konusunda oldukça etkilidir, bu nedenle kontrol listeleri web sitenizin başarılı bir proje olma şansı yüksektir.

 

Testler Web Sitesi

İnsanlar sınavlara girmeyi sever, bu nedenle görüntüleyenleriniz için ilginç sınavlar sunan bir web sitesi oluşturmak zordur.

Farklı alanlardan veya sektörlerden sınavlar sunabilirsiniz. Veya ürün veya hizmet satıyorsanız belirli bir tema seçebilirsiniz.

İyi, ilginç sınavlar sitenizin başarısı için çok önemlidir. Bu, sitenizin sınavlar sunmaya adanmış olmasına veya belirli bir nişe ilgiyi artırmak için kullansanız da bu geçerlidir. Sınavlar, çok karmaşık veya çok kolay olmadan sitenize insanları ikna etmek için yeterince iyi, ilginç ve zorlu olmalıdır.

 

Yemek Tarifleri ve Pasta Börek Tarifleri Sitesi

Yemek pişirmeyi ve paylaşmayı seviyorsanız, bu sizin için web sitesi fikirleri arasında yer almalıdır. Başlamak için kendi tariflerinizi bulmanız ve yemek pişirme ipuçlarını paylaşmanız gerekeceğini unutmayın.

Siteniz ivme kazanmaya başladığında, kitlenizden katkı alabilir ve sunulanları genişletebilirsiniz. Bu tür bir web sitesi, perakendecilerin onaylarını almak ve pişirme ürünlerini incelemek için de mükemmeldir, bu nedenle siteniz önemli bir kitle oluşturuyorsa daha fazla para kazanabilirsiniz.

 

Etkinlik Web Sitesi

Topluluğunuza odaklanmayı veya kıtayı bu harika web sitesi fikriyle kapsayacak şekilde dışa doğru genişletmeyi seçebilirsiniz.

Yerel gidiyorsanız, topluluğunuzda olup bitenlerin duyurularına dokunmak şarttır. Ulusal veya kıtasal olmak, genellikle bir müzik türü için konserler gibi belirli bir nişe odaklanmak anlamına gelir. Nişinizi seçtikten sonra, sitenize ilgi çekmeye yardımcı olan etkinlikler ekleyebilirsiniz.

Yerel, ulusal veya uluslararası araştırma şarttır ve düzenli olarak yeni etkinlikler yayınlamak gerekir. Bununla birlikte, bir kaynak olarak aldığınız dikkat oldukça dikkat çekici olabilir.

 

Fotoğraf Sitesi

fotograf

Bu, mevcut kameraların kalitesi arttıkça ve fiyatlar düştükçe her yıl daha popüler hale gelen delicesine popüler bir web sitesi fikri. Bu pazar eğilimleri, insanların fotoğrafçılıkla ilgili her şeye olan genel ilgisini artırıyor. Bu nedenle, fotoğraf web sitesi önümüzdeki yıllar için iyi bir web sitesi fikri.

Fotoğraf web sitenizde kendi fotoğraflarınızı ve yeteneklerinizi fotoğrafçı olarak gösterebilir, daha iyi aile veya tatil fotoğraflarını nasıl çekeceğinizi gösterebilir, stok fotoğraf mağazası açabilir veya en iyi fotoğrafların nasıl çekileceği hakkında ipuçlarını paylaşabilirsiniz.

Dikkat çekici fotoğraflar çekebilen akıllı telefonlara ve tabletlere sahip çok sayıda insanla, kitleniz artık dünya. İşinizi satarak, ortak pazarlayarak veya fotoğrafçılıkla ilgili dersler vererek para kazanabilirsiniz.

 

Kişisel Finans Blogu

Bebek patlaması kuşağı emeklilik yaşına ulaştığında, kişisel finansal yardım için bugüne kadar hiç bu kadar yüksek talep olmamıştır.

Lisanslı veya sertifikalı bir uzman olmanıza gerek yoktur, sadece insanlara kişisel mali durumlarında yardımcı olacak doğru bilgi ve rehberliğe sahip olmanız gerekir.

Bu tür bloglardan para kazanmanın birçok yolu vardır. Reklamdan satış kurslarına, ilgili ürünlerin pazarlanmasına ve daha fazlasına.

Ayrıca, kişilerin mali durumlarına yardımcı olacak en yeni ipuçlarını, önerileri ve yönergeleri yayınlayarak blogunuzu vazgeçilmez hale getirebilirsiniz.

Kişisel finans, sağlam, kullanışlı bilgi sağladığınız sürece asla modası geçmez.

 

Girişimcilik Blogu

Girişimci her zaman büyük bir iş kurabilecek büyük fikri (veya web sitesi fikirleri 😉) arar.

Girişimcilikle ilerlemek isteyen pek çok insanla, başarı hikayelerini vurgulayan, kanıtlanmış teknikler sunan, tavsiye sunan ve onu benzersiz kılmak için kendi bakış açınızı vurgulayan bir blog ile bu büyük pazara girebilirsiniz.

Girişimcilik deneyiminiz varsa (ki bu oldukça değerli bir şeydir), blogunuzu oluşturmak için kullanılabilir.

Bu harika bir web sitesi fikirleri arasındadır çünkü pek çok insan bir sonraki büyük şeyi oluşturmak istiyor. Bu, girişimcinin hayallerini kurması için hangi yeni ürün veya hizmetlerin köşede olabileceğine odaklanmak anlamına gelir.

 

Anket Web Sitesi

anket

Muhtemelen en iyi web sitesi fikirleri dahil çaba dikkate, sadece sitenize dikkat çekmek için en son haberleri takip etmek zorunda.

En son olaylarla ilgili günlük anketler düzenleyebilir, ilginç konularda anketler yayınlayabilir ve çok fazla zaman harcamak zorunda kalmadan güncel olaylarla ilgili bilgi sağlayabilirsiniz.

Bunun nedeni, bir anket ve anket web sitesinin, ziyaretçilerinizin katılabilmesi için ilginç konular bulmanızı gerektirmesidir.

Gelirlerinizin çoğu muhtemelen bir kitle oluşturarak reklamcılıktan gelmekle birlikte, anketlerinizin ve anketlerinizin sonuçlarıyla ilgilenen taraflar da para ödeyebilir.

 

Affiliate marketing web sitesi fikirleri

İnceleme

yorumlar

Moda, filmler veya ilgi alanlarınız ne olursa olsun bir niş seçin ve bunları inceleyin. Sitenizde satılan ürünleri inceleyen bir bağlı kuruluş pazarlamacısı olabilirsiniz.

Sadece önce bir niş oluşturmayı unutmayın, böylece insanlar bilgilendirilmiş incelemeler istediklerinde size gelirler.

Bir kitle oluşturun ve bunun sonucunda gelirinizin artmasını izleyin.

 

Satın Alma Kılavuzları Web Sitesi

Bu, başka bir harika web sitesi fikirleri olabilir çünkü doğru nişi seçebilir, araştırma yapabilir ve doğru ürünleri deneyebilirseniz, bir satın alma rehberi web sitesi çok büyük bir potansiyele sahiptir.

Bunun nedeni, birçok insanın her tür ürün veya hizmetten satın alma işlemi yaparken ikinci bir görüş aramasıdır. Web siteniz, müşterilerin en iyi şekilde karar verebilmeleri için uygun görüşü sağlayan ikinci görüş olabilir.

Önce tüm ürünleri denemenize yardımcı olur, ancak zaten mevcut olan bilgiler etrafında inşa edilmiş bir satın alma kılavuzu oluşturabilirsiniz.

 

Basit web sitesi fikirleri

Blog

blog

Kişisel bir blog, yeni başlayanlar için günlük aktiviteleri veya ilgi alanları / hobileri hakkında mesaj gönderirken web’in nasıl çalıştığını öğrenmeleri için harika bir yoldur.

Bunu eğlenmek için yaparsanız, ücretsiz bir web sitesiyle başlayıp oradan gidebilirsiniz. Sitenizi nasıl pazarlayacağınızı öğrendikten sonra bloglama oldukça kârlı olabilir.

İçerik oluşturma ve WordPress blog oluşturma, dünyanın dört bir yanındaki işletmeler için en popüler pazarlama stratejileri haline geldi ve bunun iyi bir nedeni var.

 

Röportaj Blogu

Seçilen bir alandaki uzmanlarla yapılan görüşmelere dayanan bir blog, iyi nedenlerden dolayı oldukça popülerdir. İyi röportajlar izleyicilere ve dinleyicilere değerli bilgiler sağlar. E-postalar, podcast’ler veya videolarla röportajlar gerçekleştirin, belirli bir endüstrinin saygın üyelerinden cevaplar almak sitenize çekim kuvveti sağlar. Ayrıca, sitenizi rekabetten ayırmanıza yardımcı olacak benzersiz bilgiler elde etmenin nispeten kolay bir yolunu sunar.

Kendinizi belirli bir nişte kurmak istiyorsanız, o alanın saygın üyeleriyle iyi röportajlar almak harika bir web sitesi fikirleri olarak hizmet edebilir.

 

Pratik Bilgi Web Sitesi

Kim işleri halletmenin daha iyi ve daha hızlı bir yolunu bilmek istemez ki?

Bu yüzden insanlar kısayollar alır veya daha iyi çalışan cihazlar satın alır. Pratik bilgi otomatik olarak bir kitleye çekilir çünkü hemen faydalı bilgiler sağlarsınız.

Mutfak etrafındaki cankurtaranlardan, işyerinde, bir beceri öğrenerek veya doğru ürünü edindiğinizde, sağladığınız şey ilginç ve uygulanabilir olduğunda cankurtaran web siteniz hızlı bir şekilde bir kitleyi hızlandırabilir. Ayrıca, sitenizde sunulan cankurtaranları uygularken yaratıcıysanız kendi e-Kitaplarınızı satabilir veya reklam parasının ötesinde gelir elde edebilirsiniz.

 

Kişilerin Sorularını Yanıtlayın

soru

İnsanlardan düzenli olarak soru alır ve kaynaklara erişirseniz ve hızlı bir şekilde yanıt verebilirseniz, bu harika bir web sitesi fikri olabilir.

Öğrencilerden, işletme sahiplerinden veya hızlı bir şekilde seçtiğiniz bir alandan bireylerden size gönderilen soruları yanıtlamanız yeterlidir ve bilginiz ve hızınız sayesinde bir kitle oluşturabilirsiniz.

Reklamcılık Adsense gibi ana gelir akışınız olacaktır, ancak ürünler de sunabilirsiniz.

 

En İyi Web Siteleri

Belirli bir alandaki “en iyi” web sitelerini vurgulayan bir web sitesi oluşturun (gerçekten ilgilendiğiniz veya çok şey bildiğiniz herhangi bir alan bu web sitesi fikri için mükemmel şekilde çalışmalıdır). Çok tartışmasız olmasa da web sitenize kolayca dikkat çekebilirsiniz.

Ancak, web sitesinin konusunu iyi bilmeniz, net vurgular sunmanız ve görüşlerinizi yedeklemeniz gerektiğini unutmayın.

 

Örnek Olaylar Web Sitesi

Öncelikle işletmeler arası veya B2B siteleri için tasarlanan web sitenize vaka çalışmaları eklemek, markanızı ve cazibenizi artıran yararlı faktörler sağlar. Bir tür ürün veya hizmet sunan bir web sitesi oluşturmanız ve örnek olaylarla yedeklemeniz gerekir.

Durum çalışmaları:

  • Güven Kazan
  • İnsanların Daha Bilgili Kararlar Vermelerine Yardımcı Olun
  • Görüntüleyici Katılımını Artırın
  • Onayları Getirin

Ayrıca vaka çalışmaları tarafından sağlanan içeriği alabilir ve bunları ticari gösteriler için podcast, video veya broşür oluşturmak için kullanabilirsiniz. Birçoğu basın bültenlerinde vaka çalışmaları kullanır, bu nedenle web sitenizi geliştirmek için bu tür bilgileri kullanırken önemli ölçüde faydalanabilirsiniz.

 

Vahşi Hayvanlar Hakkında Web Sitesi

Yaban hayatı ile olan çekicilik insanlık durumunun bir parçasıdır.

Yoğun kamu yararı olan iyi bir nedenden ötürü birçok istisnai yaban hayatı web sitesi vardır. Hayvanların, kuşların, sürüngenlerin veya deniz yaşamının belirli bir türü, konumu veya gruplandırılması hakkında bir web sitesi oluşturabilirsiniz. İsterseniz böcekleri ve araknidleri bile seçebilirsiniz.

Sitenizi rekabetten ayırmanız gerekir, ancak kitle potansiyeli yüksektir. Ayrıca, siteyi, kazanılan reklam parasıyla birlikte gelir oluşturmaya yardımcı olan kendi resimlerinizi, e-Kitaplarınızı veya vahşi yaşamla ilgili raporlarınızı satmak için kullanabilirsiniz.

 

Evcil Hayvanlar Hakkında Web Sitesi

Evcil hayvanların web siteleri için en popüler konulardan biri olmasının iyi bir nedeni vardır. Zaten yayınlanmış olan pek çok kişi için, daha fazlası için hala bolca yer var.

Anahtar, hem benzersiz hem de popüler olan bir konu veya açı seçmektir. Gelirinizi en üst düzeye çıkarmak için web sitenizde başka ürünler oluşturduğunuz veya sattığınız evcil hayvan ürünlerini satabileceğiniz için bu önemlidir.

Elbette, başarılı evcil hayvan sitelerinin reklam geliri oldukça önemlidir. Ayrıca, kitle potansiyelinizi artırmak için diğer benzer sitelerle bağlantı kurabilirsiniz.

Her türlü evcil hayvanı seviyorsanız, bu sizin için olabilir.

 

Köpekler Hakkında Web Sitesi

Köpeklere adanmış bir web sitesi ile çok fazla olasılık var. Sevgi ve takdirden eğitime, bakımla ilgili ipuçlarına ve daha fazlasına kadar, köpeklere adanmış bir web sitesi büyük bir kitle potansiyeline sahip olacak.

Yarışma şiddetli olsa da, köpekler hakkında benzersiz bir web sitesi oluşturmak kendi köpeklerinizin videolarıyla başlayabilir.

Köpek türleri, tarihleri, onları nasıl eğitecekleri ve bakımları için mevcut birçok ürün hakkında karlı bir web sitesi oluşturma konusunda sınırdır. Tek ihtiyacınız olan doğru açı veya yaklaşım ve potansiyel olağanüstü. Mesela Sivas kangal köpeği türleri detaylı paylaşabilirsiniz.

 

Kediler Hakkında Web Sitesi

Çok şirin bir web sitesi fikri! 🙂

Köpekler kadar popüler olan kediler interneti yönetir. Örnek vermek gerekirse, YouTube ilk etapta kedi video üzerine kurulmuştur. Bekledikleri potansiyel üst seviye olunca The YouTube adı YouTube olarak değişti ve bugüne kadar geldi…

Kediler hakkında, bir izleyici ile köpeklerden bile daha iyi bir şey var. Kendi kedi web sitenizi oluşturmak, kedinizle ve her gün sahip olduğu maceralarla başlayabilir.

İyi bir video kameranız veya akıllı telefonunuz varsa, kendi kedi web sitenizi başlatabilir ve kitlenizin büyümesini izleyebilirsiniz.

E-Kitap yazarak, resim satarak veya kedilerin çevresinde popüler bir site oluştururken kullanabileceğiniz diğer birçok yaratıcı yolla gelirlerinizi artırabilirsiniz.

 

Evet, yukarıda yer alan Web Sitesi fikirleri arasında seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Çünkü hepsi kanıtlanmış bir niş özelliği taşır. Yeni bir Web sitesi başlatmadan önce Alan adınızı yapacağınız Web sitesine uyumlu olarak seçmelisiniz. Eğer Pasta börek ile ilgili bir site yapacaksanız pastaborektarifleri.com tam işinize göre. Bununla birlikte güvenilir ve kaliteli bir hosting paketi seçmeniz gerekir. Tüm bunlar hazır olduktan sonra internete açılabilir ve gerektiğinde kazanabilirsiniz.

Kolay gelsin 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *