Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Kaliteli İçerik Nasıl Yapılır – Yüksek Kaliteli İçerik Oluşturmanın 16 İpucu

Kaliteli İçerik Nasıl Yapılır

SEO

Kaliteli İçerik Nasıl Yapılır – Yüksek Kaliteli İçerik Oluşturmanın 16 İpucu

Yüksek Kaliteli İçerik Nasıl Yapılır

Blog yazarlığı için yüksek kaliteli içerik oluşturmanın ipuçları ve püf noktaları.

Gerçekten kaliteli içerik yapmak için hem zihninizden hem de kelime bilginizden önemsizliği silmeniz gerekir. Aslında hangi stil veya formu kullandığınız fark etmez. Yüksek kaliteli içeriğin kendisinin bir rekabet meselesi olsa bile dikkat çekmek için özel olması gerekir.

Aşağıdaki ipuçlarını takip ederek web sayfanızın trafik oluşturma olasılığını artıracaksınız.

Bloglar için içerik yazıyor olsanız da, pazarlama metinleri oluşturabileceğiniz ve yüksek kaliteli içerik sağlayabileceğiniz genel ipuçları vardır.

Kaliteli içerikte 3 şey önemlidir. Öncelikle, ne söylemek istiyorsun. İkincisi, içeriğin sizi bir marka olarak ne kadar iyi temsil ettiği. Üçüncüsü, (YouTube için) izleyicilerinizle iletişim kurmayı ne kadar kolaylaştırdığıdır. Kaliteli içerik, okuyucunun dikkatini çekebileceğiniz içeriktir. Blog yazıları eskisi gibi, 1500 kelimeden uzun olmamalıdır.

 

Genel ipuçları

 • Siz ve Ben kelimelerini kullanın: Siz ve okuyucularınız arasında bir konuşma hissi yaratmanıza yardımcı olacaktır. Bu hitap kelimeleri ziyaretçiyi sitede tutar ve sayfada daha uzun süre kalmasını teşvik eder.
 • Basit olun: Mesajınızda modaya uygun ve/veya karanlık kelimeler kullanmaya çalışmayın. Oluşturduğunuz kaliteli içerik, bir öğrenci tarafından anlaşılabilirse her şey yolundadır. Aksi takdirde, çok sayıda okuyucu kaybedersiniz.
 • Konuya daha yakın olun: Hiç kimse anlatılandan daha uzak bir konuyu okumayı sevmez. Bu noktaya ne kadar hızlı giderseniz, o kadar iyi.
 • Alt yazıları kullanın: Yapısal metin daha iyi ve daha hızlı algılanır.
 • Konu başlığınızı çekici yapın: Merak uyandırın veya bir söz verin. Başlığınızın, içeriğin geri kalanını okumak isteyenler için yeterince çekici olduğundan emin olun.
 • Paragrafların uzunluğunu sınırlayın: İdeal olarak, 5-7 satırdan fazla olmamalıdır. Bu, içeriğinizin okunmasını kolaylaştıracaktır.
 • Resim ekleyin: Bir resim bin kelime konuşur. Görüntü içermeyen bitmeyen bir metin, içeriği sıkıcı hale getirir.
 • Görselleri alakalı yapın: İçerikle alakalı olduklarından emin olun.
 • Giriş bölümünde bir entrika oluşturun: İnsanlar duyuruyu okumaya başladığında, mesajınızın sonunda neyin beklediğini bilmeleri gerekir.
 • Sonuçları özetleyin: Okuyucularınızın, okumayı bitirdikleri zaman sizin bakış açınızı anladığından emin olun.
 • Hikayeyi anlat: Hikayeler, okuyucuları tutabileceğiniz bir kanca dır. İnsanlar eğlenmeyi çok sever.

el

Güvenilirlik

 • Kullandığınız kaynakların ve veri kaynaklarının güvenilir olduğundan emin olun: Bunu garanti edemezseniz, kimse sizi ciddiye almaz.
 • Başarılarınızı gösterin: Materyalin içinde ya da yazar hakkındaki bilgilerde başarılarınızı göstermelisiniz. Bu, sonuçların geliştirilmesine ve elde edilmesine yardımcı olacak otorite olduğunuzu kanıtlayacaktır.
 • İçeriğinizi çekici kılın: İnsanlar içeriği okuyabilir ve sonra ne yapacaklarını bilmelidir. Aksiyonu ne kadar tetikleyici hale getirirseniz, içeriğinizi o kadar iyi hale getirirsiniz.
 • Eğitim videosunu ve resimlerini kullanın: Web dünyasında, resimlerin ve videoların kullanılması şarttır. Bu, insanlara belirli bir sonuç elde etmek için hangi adımların atılması gerektiğini göstermek için adım adım bir plan vermeye yardımcı olur. Bu, içeriğe büyük değer vermenin basit ama etkili bir yoludur.
 • Onlara daha fazlasını verin: Makalenin sonunda, ek kaynaklar sağlamayı düşünün (örneğin eğitim materyalleri). İndirilebilir bir PDF dosyası veya yararlı bir kontrol listesi, içeriğinizin değerini artırmanıza yardımcı olur.

İçerik beklentilerinizi karşılamadığında, başarılarınızı hatırlayın ve başarısızlıklardan ötürü üzülmeyin. Gelecek hakkında düşünün. Bu makaledeki ipuçlarını kullanın ve uygulayın. Her zaman net, keskin, bilgilendirici ve eğlenceli olduğunu unutmayın. Sorularınız varsa yorum olarak yazabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer SEO

Reklâm
En üste