Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

WordPress Nedir ve WordPress Nasıl Kullanılır

WordPress Nedir ve WordPress Nasıl Kullanılır

WordPress

WordPress Nedir ve WordPress Nasıl Kullanılır

WordPress Nedir ve Nasıl Kullanılır

WordPress açık kaynak kodlu web sitesi oluşturma aracıdır.

WordPress PHP ile yazılmış en kolay ve en güçlü blog ve web sitesi içerik yönetim sistemidir. WordPress bir bilgisayar yazılımı gibidir. Ancak WP yazılımını yerel bilgisayara ve sunucuya kurabilirsiniz. Böylece WordPress kullanarak web tasarımı ve geliştirme becerileri olmadan güçlü bir web sitesi veya blog oluşturabilirsiniz. WP ile bir web sitesi oluşturmak için herhangi bir geliştirme ekibi kiralamanıza gerek yoktur.

hazir kod

WP 2003’ten beri WordPress başladığında, milyonlarca sitede kullanılan ve her gün milyonlarca insan tarafından görülen. Dünyadaki en geniş web barındırma blog aracı haline geldi.

 

Neler yapılabilir

Aklınıza takılan bir sonraki soru, WP ile yapabileceğiniz şeydir. Yani cevap, WordPressin söylediği gibi, profesyonellerin yanı sıra profesyonel olmayan çözümler sunan eksiksiz bir web sitesi. WP kullanarak herhangi bir web sitesi, blog veya alışveriş sitesi oluşturabilirsiniz.

 

WordPressi Kimler Kullanabilir?

Herhangi biri bir web sitesi oluşturmak veya bir blogu yıldızlamak için wordpress kullanıyor. WP ücretsiz ve kullanımı kolaydır. Sadece indirebilir, kurabilir ve web sitenizi onunla başlatabilirsiniz. Hiçbir uygunluk koşulu, sizi WP kullanmanıza kısıtlamaz. Herkes profesyonel bir web geliştiricisi veya profesyonel olmayan yeni başlayan biri kullanabilir. WordPressle bir Web sitesi oluşturun.

 

Neden Popüler

WP, dünyanın en popüler web sitesi yapım aracıdır. Ancak özellikleri onu çok popüler yapıyor. New York Times gazetesi bile WordPress ile yapılmış bir web sitesidir.

WordPress sözcüğünü en popüler yapan özellikler:

  • Düzenli güncellemeler ile ücretsiz eklentiler ve temalar
  • Yeni web teknolojisine göre düzenli güncellemeler
  • Kurulumu ve yönetimi kolay
  • Yaratıcılık konusunda sınır yok
  • Kişiselleştirilebilir
  • Tam kontrol ve çekirdek dosyası da değiştirilebilir
  • SEO dostu
  • Ücretsiz temalar ve eklentiler
  • Bir sürü bedava tema

Bu, kullanılabilirliği nedeniyle. Herhangi bir web sitesi türünü kullanarak ve çok para harcamadan oluşturabilirsiniz.

Örneğin, WP ile bir e-Ticaret web sitesi yapmak istiyorsanız, ücretsiz bir eklenti edinebilirsiniz.

 

Ücretsiz ve Düzenli güncellemeler

WordPressi popüler yapan ikinci en büyük neden hemen hemen tüm ücretsiz eklentilerdir. Tema geliştiricileri WP güncellemelerine göre düzenli güncelleme sağlar. WP geliştiricileri düzenli güncellemeler ve hata düzeltmeleri yayınlar.

WP komut dosyası kullanmaya hazır. Kullanmak için sadece indirmeniz ve yüklemeniz gerekir.

 

Tam kontrol

WordPress kullanıcısı, içeriğin yanı sıra WordPressin çekirdek dosyaları üzerinde tam kontrole sahiptir. Çekirdek dosyalarını değiştirebilirsiniz. Kullanıcının, yöneticiye erişmesini veya başkalarıyla paylaşmasını kısıtlayın. Yerel bilgisayarınıza yükleyebilir veya doğrudan sunucuya yükleyebilirsiniz.

 

Kişiselleştirilebilir

kisisellestirme

Web sitesi tema şablonlarınızı WP arka paneliyle özelleştirebilirsiniz. Web sayfasının CSS’sini değiştirebilir, Başlık şablonlarını özelleştirebilirsiniz. WP kolayca özelleştirebileceğiniz alt tema (child theme) desteklemektedir.

 

WordPress Nasıl Kullanılır

WordPressin nasıl kullanılacağı ve kullanmak için minimum gereksinimler nelerdir?

Yerel bilgisayarda web sitesi oluşturmak istiyorsanız. Xampp veya wamp gibi bir çapraz platform web sunucusu çözümüne ihtiyacınız var ve yerel bilgisayara WP yükleyin.

Eğer sunucuya WP kurmak ve web sitenizi online yayınlamak istiyorsanız. Bir domain (alan adı) ve web hosting satın almak zorundasınız. Bu gereksinimleri yerine getirdikten sonra web barındırma şirketiniz tarafından sağlanan cpanel’e giriş yapın. WordPressi softaculous kullanarak tek bir tıklamayla yükleyin veya sunucuya manuel olarak yükleyin.

Kendi web sitenizi ya da blogunuzu açmayı düşünüyorsanız. Kodlama bilginiz ya da web tasarım ve geliştirme bilginiz yoksa. Bütçeniz bile düşükse yine de WP sizin için uygun ve en iyisidir.

 

İlginizi çekebilir:

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer WordPress

bitcoinBitcoin
$ 23,128.201.09%
ethereumEthereum
$ 1,585.230.91%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001733.74%
En üste