WhatsApp Web İpuçları ve Püf Noktaları

Faydalı WhatsApp Web İpuçları

Bilmeniz gereken WhatsApp Web ipuçları ve püf noktaları.

Anlık mesajlaşma uygulamalarında, WhatsApp hepimizi bir araya getiren ortak bir platformdur.

En çok kullanılan mesajlaşma servislerinden biridir ve hepimizin akıllı telefonlarımızda olan zorunlu bir uygulamamızdır. WhatsApp, mesaj paylaşımından resimlere ve canlı konumlara kadar tüm diğer mesajlaşma uygulamaları arasında yol almayı çok sorunsuz bir şekilde başardı.

 

WhatsApp Web Nedir?

WhatsApp Web’in piyasaya sürülmesiyle WhatsApp daha da büyük bir başarı haline geldi. Anında mesajlaşma deneyiminizi daha verimli hale getirmek için, bu hizmetten en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak. Birkaç WhatsApp Web ipucu ve püf noktası.

 

Verileri kaydet

Mobil veri hepimiz için önemlidir. İnternet veri planımızın her bir bitini ve baytını Akıllı Telefonlarımızda daha fazla gezinebilmemiz için kurtarmaya çalışıyoruz. Fakat ya bir arkadaşınız sizi her gün düzinelerce video, resim ve mem paylaşarak rahatsız ediyorsa.

Bu, medya dosyaları cihazınıza otomatik olarak indirilirken kesinlikle hiçbir veri planınızı sizin bilginiz olmadan tüketecektir. Bu sorunu önlemek için WhatsApp Web servisini kullanabilir ve akıllı telefonunuzu ve bilgisayarınızı aynı ağa bağlamayı deneyebilirsiniz. Bu durumda, özellikle medya dosyalarını, videoları vb. İndirmeniz gerektiğinde mobil verileri kaydedebilirsiniz.

 

Tüm Cihazlardan Çıkış Yapın

WhatsApp, güvenlik söz konusu olduğunda her zaman fazladan bir adım atmayı başardı.

PC’nizde WhatsApp Web servisini kullanırken, evinizi aceleyle terk ettiyseniz ve hesabınızdan çıkmayı unuttuysanız endişelenmeyin.

Akıllı telefonunuzun yardımıyla WhatsApp Web’den uzaktan çıkış yapabilirsiniz. Telefonunuzda WhatsApp’ı açın, Ayarlar’da WhatsApp Web seçeneğine dokunun. Burada, hesabınıza bağlı tüm etkin cihazların bir listesini göreceksiniz. Cihaz adına dokunun ve “Çıkış” seçeneğini seçin.

 cihazdan cik

Ayrıca, WhatsApp Web’e her giriş yaptığınızda ekstra güvende olmanız için, hesabınız başka bir kişi tarafından kullanılıyorsa, telefonunuza bir bildirim gönderilir.

 

Birden Çok Hesap Kullanın

PC’nizden birden fazla WhatsApp hesabına erişmeniz gerekiyorsa, bu çok mümkün. Tarayıcıda Gizli mod‘da yeni bir sekme açın ve her yeni hesapla ayrı ayrı oturum açın.

 

Web Klavye Kısayolları

Mesajlaşma deneyiminizi kolaylaştırmak için, WhatsApp Web size kullanabileceğiniz bir dizi kullanışlı klavye kısayolu sunar. En sık kullanılan klavye kısayollarından bazıları aşağıda belirtilmiştir:

  • Ctrl + Alt + N yeni bir sohbet açar.
  • Sohbeti kapatmak için Ctrl + Alt + Shift + M tuşlarını kullanın.
  • Yeni bir grup sohbeti açmak için Ctrl+ Alt + Shift + N kullanılır.
  • Bir sohbeti silmek için Ctrl + Alt + Backspace kullanılabilir.

 

Web’de Emojiyi Kullanma

Tüm emojileri WhatsApp Web’de kullanabilirsiniz.

emoji

Shift + Tab tuşuna dokunun ve emoji simgesini seçin. Burada kişisel konuşmalarınızda kullanabileceğiniz tüm favori emojilerinizi bulacaksınız.

 

Ses Çalma Hızını Değiştirin

WhatsApp Web, sesli arama özelliğini desteklemez, ancak kesinlikle bilgisayarınızdan sesli mesajlar gönderebilirsiniz. Ancak PC’den gönderilen sesli mesajlar genellikle düşük veya yumuşak bir tonda kaydedilir.

zapp

PC’nizde WhatsApp sesli notların ses seviyesini artıracak Zapp Chrome uzantısını deneyebilir ve indirebilirsiniz. Bu eklentiyi indirdikten sonra, ok tuşlarını veya fare tekerleğini kullanarak oynatma hızını da kontrol edebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *