Telefon aşırı ısınıyor ne yapmalıyım – Android | iPhone

Telefon aşırı ısınıyor ne yapmalıyım

Telefon aşırı ısınıyor sorununa karşı koruyabileceğiniz bazı yöntemler var.

Aslında, telefonunuzun sıcaklığı çevreye göre değişir ve telefonu sıcak ortamdan korumanız gerekir.

Bu nedenle, telefonun aşırı ısınma sorununu en iyi şekilde koruyabileceğiniz yolları keşfetmeye başlayalım.

IOS Cihazlarında iPhone, iPad ve iPod touch’ı kabul edilebilir çalışma sıcaklığı hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Doğrudan güneş ışığından kaçının

Dışarıda çok fazla zaman geçirmesi gereken biriyseniz, telefonunuzu doğrudan güneş ışığından korumalısınız.

Telefonlarınız direkt güneş ışığı ile temas ettiğinde, güneşten gelen ısıyı emmeye başlar ve böylece ısınmaya başlar.

güneş

Telefonunuzu doğrudan güneş ışığından uzak tuttuğunuzda, güneşten daha fazla ısı çekecektir. Bu nedenle, telefonun aşırı ısınmasını korumanın en iyi ve en kolay yolu, doğrudan güneş ışığından uzaklaşmaktır.

 

Arka Plan Programlarını Silin

Arka planda çok sayıda uygulamanın yayınlanmasına izin verirseniz. Bunlar pilinizin gücünü tüketmeye başlar. Pil ömründen tasarruf etmek ve telefon aşırı ısınıyor sorununa çözüm için bunları silmeniz gerekir.

Bunu yapmak için, sadece home düğmesini kullanmanız ve arka planda çalışan uygulamaları kapatmanız veya kaldırmanız gerekir.

Bu uygulamaları kapatmak size daha iyi pil ömrü sağlar ve telefonun çalışmasını kolaylaştırır. Böylece, telefonunuzun sıcaklığı düşürmesine yardımcı olacaktır.

 

Isıyı Dağıtmak için Kapağı Çıkarın

Telefonunuz zaten aşırı ısınma sorunu yaşıyorsa. Bu durumda ısı seviyesinin kontrol edilebilmesi için kasayı veya kapağı çıkarmanız gerekir.

Eğer telefon kılıfı kullanıyorsanız veya telefon çantanın içersindeyse, cihaz bulunduğu ortamdaki ısıyı yakalar.

Telefonun aşırı ısınma durumunda onu çıkarmazsanız, telefonunuzun zarar görmesine neden olur.

galaxy

Böylece, yapabileceğiniz en iyi şey telefonu kılıf veya çantanın içinden çıkarmak ve telefonun daha hızlı soğumasını sağlamaktır. Isı seviyesi düşmezse, cihazınızda gereksiz programların çalışmasını durdurabilirsiniz.

 

Telefonunu buzdolabına koymayın

Her birimiz telefonumuzu buzdolabına koymanın telefonumuzun ısı seviyesini düşüreceğini düşünüyor. Evet, yardımcı olur, ancak telefonumuzu aşırı soğuma seviyelerine çıkarmak iyi bir fikir değildir.

Bu, telefonunuzun bileşenlerinde telafisi mümkün olmayan zararlara neden olabilir. Dolayısıyla, bir dahaki sefere telefonunuzun ısınmaya başladığında, buzdolabına koymaya bile çalışmayın.

 

Şarj ederken Uçak Modunu Açın

Telefonun aşırı ısınmasını önlemek için en iyi yollardan biri de telefonunuzu şarj ederken Uçak modunu açmaktır. Telefonunuz Uçak modundayken, telefonunuzun sorunsuz çalışmasına izin verir.

Ayrıca, telefonunuzun mümkün olan en kısa sürede şarj edilmesine yardımcı olacaktır. Telefonunuzu kullanmadığınız zamanlarda uçak modunu da açabilirsiniz. Bu yöntem telefonunuzun aşırı ısınmasını önler.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Link xoilac 1 anstad.com, Link xoilac 2 sosmap.net, Link xoilac 3 cultureandyouth.org, Link xoilac 4 xoilac1.site, Link xoilac 5 phongkhamago.com, Link xoilac 6 myphamtocso1.com, Link xoilac 7 greenparkhadong.com, Link xoilac 8 xmx21.com, Link 6686 design 686.design, Link 6686 blog 6686.blog, Link 6686 express 6686.express,