Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

En iyi Kameraya Sahip Telefonlar 2018

en iyi kameraya sahip telefonlar

Mobil

En iyi Kameraya Sahip Telefonlar 2018

En iyi Kameraya Sahip Telefonlar

Satın alabileceğiniz en iyi kameraya sahip telefonlar hangisi detaylı açıklıyoruz.

İhtiyaç duyduğunuz hesaplı ve pahalı telefonlardan, çok sayıda ürün mevcut. Bu yüzden, hangi telefonların fotoğraf çekimleriniz için en iyi kameralara sahip olduğunu biliyoruz.

 

Megapikseller sizi kandırmasın

Bilmeniz gereken ilk şey, megapiksellerin yüksek olması. Alacağınız telefonun en iyi kameraya sahip telefonlar’dan biri olduğu anlamına gelmez.

Herhangi bir Telefon bayisine gittiğinizde, telefonun yanında listelenen kağıtta megapiksel sayısını görürsünüz. Ancak bu, bir akıllı telefonun kamerasının iyi olup olmadığını belirtmez. Daha yüksek megapikseller artı gibi görünebilir, ancak bu sadece içendeki kullanılan teknolojiyi gösterir.

Normal ucuz bir Android telefonla kamera çekimi yaptığınızda. Görüntü pek hoşunuza gitmeye bilir. Ancak kullanacağınız bir uygulama kameranın kalitesini hemen ortaya çıkartır. Mesela Android’de Sinematik Video Nasıl Çekilir yazımızda anlattığımız bir uygulama buna en büyük örnektir.

 

Diyafram

Önünde bir harfle listelenen bir sayı ilk bakışta biraz kafa karıştırıcı olabilir. Ancak kamera hakkında çok şey ifade ediyor. Mesela f/1.4 diyafram açıklığı f/2.0 diyafram açıklığından daha büyüktür. Bu da kameranın çok daha fazla ışığa ve dolayısıyla daha fazla ayrıntıya sahip olduğu anlamına gelir.

 

Piksel ve sensör

Piksel ve sensör boyutu, diyafram kadar önemlidir. Kısacası, her bir pikselin boyutu (um cinsinden ölçülür) görüntünün kalitesini belirler.

Diyaframın aksine, piksel ve sensör boyutuna geldiğinde daha büyüktür. Büyük piksel boyutu daha az ışığın ve daha iyi performans göstermesini sağlar.

Merak edilen En iyi Kameraya Sahip Telefonlar hangisi aşağıda açıklıyoruz.

 

Samsung Galaxy S9

Yüzeysel olarak, Galaxy S9‘un kamerası pek fazla değişmedi. Çift piksel faz algılamalı otomatik odaklama ve optik görüntü sabitleme özelliğine sahip. 12 megapiksellik bir tek sensörle donatılmış olan bu üründe, Süper geniş f/1,5 diyafram bulunuyor.

galaxy s9

Kamera detayları:

 • 12 Megapiksel
 • f/1,5 diyafram
 • 960fps’de 720p

Yani S9 kamerasının daha fazla ışık almasına, çekimleri aydınlatmasına. Daha net ayrıntıları yakalamasına olanak tanır. Faydasını görmek için birşey yapmanız gerekmiyor. Kamera, ışık seviyeleri 100 lux’in altına düştüğünde, diyaframı otomatik olarak genişletiyor.

S9 kamerası, daha düşük ışık hassasiyetli çekimler. Daha fazla kamera dostu aydınlatma koşullarında yakalanan ayrıntı yığınlarıyla. Burada en iyi kameraya sahip telefonlar listesinde olmayı hak ediyor. Video donanımı, S9’un 960fps’de 720p çözünürlük çekimi yapabilmesi. 0,2 saniyelik çekimi videonun altı saniyesine sığdırmasıyla da video donanımı geliştirildi.

 

Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro’nun oldukça sıra dışı üç kameralı bir düzenlemesi var. Standart 40-megapiksellik RGB kamera ve 20 megapiksellik monokrom kamera. Tek bir kamera ile mümkün olandan daha büyük dinamik aralıklı görüntüler sunmak için birlikte çalışır. Tek renkli sensör ise yüksek kaliteli siyah beyaz fotoğraflar çeker.

huawei p20

Kamera detayları:

 • Üç farklı kamera (40 megapiksel rgb, 20 megapiksel monokrom, 8 megapiksel telefoto lens)

Üçüncü kamerada 8 megapiksel 3x telefoto lens (80mm eşdeğer odak uzaklığı) bulunuyor. Özellikle, bu optik olarak dengelenen tek mercektir. Ancak en etkileyici olanı, P20 Pro’nun maksimum 102,400 ISO hassasiyetinde görüntü yakalayabilmesidir.

Buradaki amaç, düşük ışık koşullarında daha iyi çekimler yapmak içindir. Aydınlatma koşullarından bağımsız olarak, Pro’nun üçlü kameraları; harika bulut katmanları, tuğla işi ve su birikintisi yansımaları gibi. Çok karmaşık ayrıntıları kolayca yakalayabilmektedir.

 

iPhone X

Apple iPhone X, bu listede en pahalı telefon olmasına rağmen. 60 fps’de güvenilir net fotoğraflar ve sabit 4K video çekebilmeniz için büyük özelliklere sahip.

iphone x

Kamera detayları:

 • Çift 10 megapiksel kamera
 • f/2.4 diyafram
 • 60fps’de mükemmel 4K çekim

IPhone X, Sony sensörlerini kullanan iki adet 12 megapiksel kameraya sahip. Biri geniş açılı bir kamera diğeri ise 2x telefoto lens. Bu ve iPhone 8 Plus arasındaki temel fark, telefoto kameranın f/2.4’te biraz daha parlak bir açıklığa sahip olması. Aynı şekilde f/1.8 fotoğraf makinesi gibi optik olarak dengelenmesi.

Yine de görüntü kalitesi mükemmel. En iyi şey iPhone X’un video yetenekleri. Maksimum 60 fps kare hızında 4K çözünürlükte çekimler yapıldığında. Bu kalite düzeyine gelince başka hiçbir akıllı telefonun video çabaları yaklaşmaz. Bu hareket halindeyken mükemmel kalitede video çekebileceğiniz en iyi kameraya sahip telefonlar’dan biridir.

 

Google Pixel 2

Pixel 2, daha istikrarlı çekimler için. Hem optik hem de elektronik görüntü sabitleme özelliğine sahip daha geniş bir f/1.8 diyafram açıklığına sahip.

google pixel

Kamera detayları:

 • 12.2 Megapiksel kamera
 • f/1.8 diyafram
 • Portre modu yeteneği

Piksel 2’nin geniş diyafram ışığı düşük ışıklı fotoğrafçılık için en iyi kameraya sahip telefonlar’dan biri. Pixel 2 mükemmel dinamik renk doygunluğuyla resim üretirken, beyaz dengesi çok daha başarılı. Google’ın HDR + işleme algoritmalarının performansını iyileştirmesiyle, görüntüleri de yakalamak daha hızlıdır.

Pixel gerçekten yeni bir akıllı telefon fotoğrafçılığını oluşturuyor. Ancak bu telefonu gerçekten öne çıkaran tek özellik portre modu yetenekleridir.

 

OnePlus 6

One Plus 6’nın arka kamerası 16 megapiksel, f/1.7 ana kamera ve yanında 20 megapiksellik f/1.7 kameradan oluşuyor. Her ikisi de fantastik kalitede çekimler yapmak için harika.

oneplus

Kamera detayları:

 • 16 ve 20 Megapiksellik kamera
 • f/1.7 diyafram

İPhone 8 Plus gibi, 20 megapiksellik kamera da portre çekimlerinde, iPhone etkisi oluşturuyor.

 

Motorola Moto G6

Bu listedeki en ucuz seçenek olan Motorola Moto G6. 12 megapiksellik f/1.8 objektifi ve 5 megapiksellik f/2.2 derinlik algılayıcısına sahip çift kamera düzenlemesi. Son derece keskin görüntü tanımıyla çok sayıda ayrıntıya sahip.

moto g6

Kamera detayları:

 • 12 Megapiksel kamera
 • f/1.8 diyafram

Açık havada yüksek kaliteli çekimler yapmak istiyorsanız. En iyi kameraya sahip telefonlar listesinin en ucuz telefonu Moto G6’yı kullanmalısınız.

 

İlginizi çekebilir:

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Mobil

bitcoinBitcoin
$ 28,316.592%
ethereumEthereum
$ 1,802.533.3%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001293.4%
En üste