Islanan Telefon Nasıl Kurutulur | En iyi yöntem

Islanan telefon nasıl kurutulur

Islanan telefon, tablet, radyo, MP3 çalar, dizüstü bilgisayar vs. Kurutmak için aşağıda listelenen adımları izleyin.

Bir havuz keyfi sırasında havuza düşen veya yağmur gibi sebeblerden dolayı ıslanan telefon nasıl kurutulur?

havuz

Suya maruz kalıp Islanan telefon halen açıksa, tamamen kapatın. Cihaz çalışıyor olsa bile, tamamen devre dışı bırakmak herhangi bir devrenin kısa devre yapmasını engelleyebilir.

 

Pili Çıkarın

Cihazınızda çıkarılabilir bir batarya varsa, bataryayı cihazdan çıkarın. Bu, cihazınızın kısa devre yapmasını ve geri dönülemez şekilde hasar görmesini önler. Çoğu durumda, bir cihazı öldüren suyun kendisi değil, cihazın kısa devre yapmasıdır.

batarya

 

Su’dan Kurtulun

Suyun mümkün olduğu kadar fazlasını çıkarmanız gerekiyor. Bir bezle silmeniz veya suyun akmasını sallamanız gerekebilir. Ayrıca, cihaza bağlı olarak ve cihazın nasıl bir araya getirildiğine bağlı olarak. Cihazın içinde saklanabileceği ya da başka bir şekilde sudan arındırılabileceği bazı panelleri veya parçaları çıkarmanız gerekebilir.

  • Sıkıştırılmış hava kullanın: Sıkıştırılmış havanın ÇOK soğuk üflemeyi sevdiği ve üzerine püskürtüldüğü ürünlerin yüzeyini anlık olarak dondurduğu için burada dikkatli olmanız gerekir. Buna herhangi bir şekilde yaklaştığınızda, cihaz bir sonraki adıma geçmeden önce alabileceğiniz kadar su içermemelidir.
  • Saç Kurutma Makinesi kullanın: Gerekirse, kurutma işlemini hızlandırmak için SADECE serin hava ayarları ile saç kurutma makinesi kullanın. Cihazınıza sıcak hava tutmayın. Sıcak hava uygulamasıyla daha fazla hasara neden olabilirsiniz. Gerçekten yapmaya çalıştığınız şey, su yüzey geriliminin cihaza yapışmasına, zorlanmasına ve buharlaşmasına neden olduğu alanlara serin, oda sıcaklığında hava zorlamaktır. Bu, sıkıştırılmış havadan biraz daha iyidir, çünkü hızlı bir üfleme havası akışı, cihazınızın hızlı dondurucu parçalarının endişesi olmadan yönlendirilebilir.
  • Alkol Uygulayın: Bir pamuklu çubuk kullanarak, etkilenen bölgelere az miktarda alkol kullanın. Daha sonra alkolün buharlaşmasına yardımcı olmak için üzerine üfleyin. Alkol bir yüzeyden suyu çıkaracak, ancak yine de dikkatli olun. Çok fazla alkol uygularsanız, bileşenlerin çok ıslanmasını sağlayarak ek hasarlara neden olabilirsiniz.
  • Cihazı pirinçle kaplayın: Islanan telefon kurutmak için yardımcı olduğu bilinen en yaygın madde beyaz pirinçtir. Hazır ve ucuz olmasına rağmen, diğer kurutma maddeleri kadar etkili olmayabilir. Ayrıca silika jeli de kullanabilirsiniz.(Genellikle çiçek kurutmak için kullanılır. Cihazınızın kutusunda bulunan küçük torbalarda olan gritleri kullanmak en iyisidir). Silika jel, kumu veya bir başka ince taneli granülü andırır ve beyaz pirinçten çok daha etkili olur. Hava geçirmez bir kap edinin ve cihazınızı pirinçle tamamen kapatın. Cihazı, 48 saat pirinç içinde bekletin. Cihazınız, ne kadar süre ve ne kadar tamamen kaplı bağlı olarak pirinç içinde daha uzun bir süre gerektirebilir. Bazı durumlarda, cihazın birden fazla gün veya bir haftaya kadar beklemesi gerekebilir. Bununla birlikte, burada hatırlamanız gereken şey, cihazı açıp açmayacağınızı görmeden daha uzun süre cihazı kurumaya bırakmanızdır. Kuru olduğunda Pili yeniden taktığınızda daha iyi şansınız olur ve / veya tekrar açabilirsiniz. pirinç

 

Garanti Bilgilerinizi Kontrol Edin

Islanan telefon su tarafından hasar görmesi olasılığı yüksektir. Şimdi yapabileceğiniz en iyi şey, telefon veya tablet garantinizi kontrol etmektir. Mesela, samsung ürünlerinin garantisi 2 yıldır. Cihaz, yukarıdakilerin tamamından sonra işlevsel değilse. Profesyonel olarak onarılması gerekebilir ve garantiniz onarım maliyetini karşılayabilir veya içermeyebilir.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *