Çerçevesiz telefon seçenekleri ve karşılaştırmalar

Çerçevesiz telefon için en iyi karşılaştırmalar

Çerçevesiz telefon söylemleri son aylarda dolaşıyor ve ekranın gövdeye oranı, en yeni yeni sürümlerin çoğunda istikrarlı bir şekilde yükseliyor. Çerçevesiz görünüm, belirgin bir şekilde fütüristiktir ve herkesin satın almak istediği en iyi akıllı telefon görünümüdür.

Çerçevesiz telefon için bazı en iyi telefonları karşılaştırmaya karar verdik.

 

Samsung Galaxy S8, S8 Plus ve Note 8

Çerçevesiz telefon

 • Ekran oranı: % 83.6, % 84, ve % 83.2
 • Ekran boyutu: 5.8 inç, 6.2 inç, ve 6.3 inç

Galaxy S8, 5.8 inç kıvrımlı “Infinity Display” ile listemizdeki en iyi görünümlü telefonlardan biridir. Büyük kardeşleri S8 Plus ve Note 8, 6.2 ve 6.3 inç ekranlarıyla ekran vücut oranı biraz daha yüksek. Bu eğimli kenarlardan dolayı telefon üstüne baktığınızda gerçekten fark edilmemekle birlikte, kenarlarda hala ince bir çerçeve üstü ve alt kısmı ve daha ince bir çerçeve mevcut.

Samsung, home düğmesini tıklatarak ekranda Android’in standart gezinti simgelerini kullandı. Bu nedenle alt çerçevenin boş olduğu, ancak üst çerçevenin içindeki iris tarayıcı, yakınlık sensörü, kulaklık ve selfie kamera hala içeriyor. Bunlar piyasadaki en büyük ekranlardan bazıları ama 18.5: 9 en-boy oranı yüzünden ince yapılı cihazlara ekleniyor.

 

Xiaomi Mi Mix

Çerçevesiz telefon

 

 • Ekran oranı: % 83.6
 • Ekran boyutu: 6.4 inç

Bu devasa telefonu duymamış olabilirsiniz, ancak elinizde varsa, neredeyse kesinlikle uçtan uca ekran olması nedeniyle. Xiaomi yüzde 91.3’lük ekran-vücut oranı talep etti. Telefon açıldığında ekranın etrafında çok ince siyah kenarlığa sahip olduğu ve yüzde 83.6 oranında gerçek bir vücut-ekran oranı elde edildiği ortaya çıktı. O sırada çizelgelerin üst sıralardı ve Xiaomi, önceliğe sahip olmak için hak ediyor.

Xiaomi, selfie kamera konusunu, onu koymak için garip bir yer olan oldukça geniş alt çerçeveye koyarak çözdü.

 

iPhone X

Çerçevesiz telefon

 • Ekran oranı: % 82.9
 • Ekran boyutu: 5.8 inç

Söylentiler doğruydu. Apple’ın özel iPhone X’i neredeyse tamamen ekranlı bir tasarıma sahiptir. Kavisli köşeleri ve en ince çerçeve özelliklerine sahip muhteşem bir 5.8-inç OLED paneli. Apple, algılayıcılar, bir hoparlör, mikrofon ve ön yüz kamerası ile dolu bir girintili çentik eklemeye karar verdi. 2,436 x 1,125 piksel çözünürlük ile bu, şimdiye kadar bir iPhone’da gördüğümüz en keskin ekran. Süper Retina ekranının gerçekte 19.5: 9 en-boy oranı var. Apple, kilidini açmadan önce yüzünüzü tanımlamak için ön yüz kamerasını kullanan FaceID ile değiştirerek TouchID parmak izi sensörünü çıkarma sorununu çözdü.

 

LG V30

Çerçevesiz telefon

 • Ekran oranı:  % 81.2
 • Ekran boyutu: 6 inç

LG, LG G30 ile başlayan eğilimine, aslında daha da yüksek bir ekran-gövde oranına sahip olan LG V30 modelinde devam etmiştir. Bu 6 inç ekran, aynı zamanda iPhone X gibi bir OLED panelidir. 2.880 x 1.440 piksel çözünürlüğe sahiptir ve bu en parlak görüntülerden biridir. Ayrıca Dolby Vision ve HDR uyumludur. LG, parmak izi algılayıcıyı telefonun arkasına koydu ancak yine de küçük bir çerçeve üstü ve alt kısmı var. Üst çerçevenin önüne bakan kamera, hoparlör ve diğer sensörler bulunur. Ekran köşeleri yuvarlatılmış ve her iki tarafta çok yumuşak bir eğri var.

 

Huawei Mate 10 Pro

Çerçevesiz telefon

 • Ekran oranı: % 80.9
 • Ekran boyutu: 6 inç

Mate 10 Pro’daki renkli AMOLED, 6 inç sportif model için ihtiyatlı olmasa da 2,160 x 1,080 piksele düşen mükemmel görünümünden biraz daha düşük bir çözünürlük sunuyor. Standart olarak hızlı bir şekilde 18: 9 en-boy oranı vardır. Üstte ince bir çerçeve, hoparlör ve selfie kamera barındırıyor ve alt kısmında bir Huawei logosu var. Ancak bu geniş ekran için etkileyici ince bir gövde.

 

Xiaomi Mi Mix 2

Çerçevesiz telefon

 • Ekran oranı: % 80.8
 • Ekran boyutu: 5.99 inç

Xiaomi’den orijinal Mi Mix, uçtan uca ekrana ilk giren telefonlardan biriydi, ancak önemli ölçüde farklıydı. Ekran boyutu yarım inç altına düştü ve en-boy oranı 18: 9 olarak değişti. Cephedeki ekranın etkileyici bir oranı hala var ama ekran-gövde oranı orijinalinden daha düşük. Ekranın etrafında bir çerçeve ve selfie kamera bulunan oldukça büyük bir alt çene var.

 

OnePlus 5T

Çerçevesiz telefon

 • Ekran oranı: % 80
 • Ekran boyutu: 6.01 inç

OnePlus 5T kesinlikle radarınızda olacaktır. 6 inçlik bir AMOLED’i kavisli, çekici bir aluminyum gövdeye yerleştirilmiş. OnePlus’ın tasarım açısından en büyük değişimi, bu çerçeveleri asgariye indirmek ve ekran için 18: 9 en-boy oranına geçmek oldu. Bu hüner, OnePlus’ın öncekiyle hemen hemen aynı büyüklükte bir telefona ekstra yarım inçlik bir ekran eklemesine izin verdi.

 

LG G6

Çerçevesiz telefon

 • Ekran oranı: % 78.6
 • Ekran boyutu: 5.7 inç

Geniş ekran eğilimini başlatan LG, alışılmadık 18: 9 en-boy oranıyla 5.7-inç ekran yaptı. Küçülen çerçeveler yanında, telefonları rahatça kullanmak için fazla büyük yapmadan daha fazla ekran alanına yerleştirmenin başka bir yolu. Bazıları, çapraz olarak ölçülen ekran boyutunu artıran bir aldatmaca olduğunu iddia ediyor, ancak mektup kutusu içeriğiyle bile beğendiğimiz bir trend. Daha fazla ekran, en-boy oranına bakılmaksızın daha fazla ekranı gösteriyor ve bir sürü içerik yine de geniş ekran formatında filme alınıyor ve daha sonra kırpılıyor. Alt çerçevede yalnızca bir logo bulacaksınız ve ince üst çerçeve kameranın kulaklığını ve sensörleri barındırıyor. Kenarlarda ince çerçeveler de var, ancak bazıları için sarsıcı bir tasarım kararı olduğu ortaya çıkan, ekranın köşeleri yuvarlaktır.

 

HTC U11 Plus

Çerçevesiz telefon

 • Ekran oranı: % 78
 • Ekran boyutu: 6 inç

HTC’nin çerçeveleri zayıflamaya çalıştığı kuşkusuzdur, çünkü U11 Plus’ın küçük kardeşlerine oranla ekran-gövde oranı çok daha yüksektir. 6 inç, 2.880 x 1.440 piksel Süper LCD ekranıyla, bu telefonun her tarafı daha ince bir çerçeveye sahiptir. Kısmen, parmak izi algılayıcıyı U11 gibi perdenin altına pastil şeklinde bir algılayıcı eklemek yerine arkaya kaydırarak elde edildi.

 

Honor 7X

Çerçevesiz telefon

 • Ekran oranı: % 77
 • Ekran boyutu: 5.93 inç

2,160 x 1,080 piksel çözünürlük ve 18: 9 en boy oranıyla 5.93 inç ekran, üst düzey bir telefonda sürpriz olmayacak, ancak Honor 7X sadece 200 dolara mal olacak. Bu, sadece çerçevenin daha az eğiliminin etkisinin piyasanın tam karşısında olduğunu hissettiriyor. Hoparlör, kamera ve logoyu barındıran üst ve alt çerçeveler var, ayrıca kenarlar da ince çerçeveler var, ancak bu hesaplı bir telefon için etkileyici bir ekran-gövde oranı.

 

Google Pixel 2 XL

Çerçevesiz telefon

 • Ekran oranı: % 76.4
 • Ekran boyutu: 6 inç

LG tarafından üretilen Çerçevesiz telefon Pixel 2 XL, LG G6 ve LG V30 ile aynı 18: 9 en-boy oranına sahip ancak daha büyük bir 6 inç ekrana sahip. 2,880 x 1,440 piksel çözünürlük ile keskin ve renkli çarpıcı bir OLED ekran. Ekranın her yerinde hala çerçeveler var, ancak daha büyük çerçeveler üst ve alttaki öne bakan stereo hoparlörler, bu yüzden en azından bu alan iyi kullanılıyor. Parmak izi algılayıcısı selefi gibi ortada arkadan geliyor.

 

HTC U11

Çerçevesiz telefon

 • Ekran oranı: % 71.4
 • Ekran boyutu: 5.5 inç

HTC U11 Çerçevesiz telefon incelememizde ön yüzün tarihli görünümünden ve nispeten büyük ön çerçevelerden bahsetmek zorunda kaldığımızı hissettik. U11’den daha büyük kaplamalara sahip bazı telefonlarda listeden daha aşağıya baktığımızda, son birkaç aydır bu eğilimin ne kadar hızlı ve uzakta olduğunu görebiliyoruz. U11, pastil şekilli, girintili, dokunmaya duyarlı parmak izi tarayıcı ve en üstteki hoparlör, kamera ve sensörlerin olağan karışımını içerir.

Ayrıca çerçeve içine karışırken kavisli cam tarafından biraz abartılı yan çerçeveler bulunur. U11 ayrıca, kamerayı başlatmak için çerçeve üzerinde ekstra bir dilim genişliği oluşturan uygulamaları başlatmak için izin veren Kenar panellerine sahiptir.

 

Sony Xperia XZ Premium

Çerçevesiz telefon

 • Ekran oranı: % 68.4
 • Ekran boyutu: 5.46 inç

Sony’nin telefon tasarımının kralı olarak haksız yere gülünç olması, eleştirmenlerin inandırabileceği kadarıyla çerçeve sevgisine sahip değildir. Çerçevesiz telefon Kenar ön çerçeveleri erimiş durumda ancak yine de kenar açılarından vurgulanan kalın bantın üstü ve altını alıyoruz. En azından Sony, öne bakan çift çift hoparlörlü alanı kullanıyor ancak bu büyük ön çerçevede, kamera ve diğer sensörler yanında bir logo için yer var.

 

Google Pixel 2

Çerçevesiz telefon

 • Ekran oranı: % 67.9
 • Ekran boyutu: 5 inç

Şaşırtıcı bir şekilde Çerçevesiz telefon Google’ın Pixel 2 orijinal Pixel’den daha büyük çerçeveleri var ve ekran-gövde oranı yüzde 69’u buluyor. Her iki cihaz da HTC tarafından üretildi, ancak Pixel 2, en azından ön tarafa bakan bir çift hoparlörle fazladan boşluktan yararlanıyor. Parmak izi sensörü tıpkı selefi gibi yuvarlakmış. Kenarlarda çerçeveler var, ancak gözleri yakalayan kalın çerçeve üstü ve alt kısmı. Daha büyük Pixel 2 XL, ön yüz hoparlörlerini de kullanmayı başardı ancak ekran-gövde oranı daha yüksek bir seviyede tutuldu.

 

Apple iPhone 8 ve 8 Plus

Çerçevesiz telefon

 • Ekran oranı: % 65.6 ve % 67.7
 • Ekran boyutu: 4.7 inç ve 5.5 inç

Genel olarak ekran küçüldükçe ekran-gövde oranı düşer ve bu nedenle iPhone 8’in ekrana göre en düşük ekran oranına sahip olması büyük bir sürpriz değil. Bununla birlikte, 8 Plus’da bile, daha büyük ekranı ile büyük çerçeveleri geride bıraktı. Çerçevesiz telefon Yuvarlak girintili Touch ID alt kısmında çok fazla yer istiyor ve bu sadece üstte küçük, ön tarafa bakan küçük kamera, kulaklık ve sensörleri barındıran kalın bir bant ile eşleştiriliyor gibi görünüyor. Her iki Telefon da ekranın etrafında rakiplerine kıyasla belirgin bir şekilde daha büyük yan çerçeveler var. Apple’ın iPhone X’in ışığında gördüğü son büyük çerçeve olabilirler.

 

Lenovo Moto G5 Plus

Çerçevesiz telefon

 • Ekran oranı: % 67.1
 • Ekran boyutu: 5.2 inç

Hesaplı akıllı telefon pazarındaki sadece cam ve metal trendini yakaladı. Moto G5 Plus’ın hala büyük çerçeveleri var ancak ilginç bir şekilde ekran-gövde oranı iPhone 7’den daha yüksek. Lenovo’nun alt kısmında büyük bir gömme parmak izi algılayıcısı bulunuyor ve birlikte devasa üst çerçevede gereksiz bir logo için yer var. Çerçeve hareketi şu anda en üst düzey eğilim olarak görünüyor.

 

Bir bakışta karşılaştırma için tablo

 Telefon Ekran boyutu En-Boy Oranı Ekran oranı
Samsung Galaxy S8 Plus  6.2 inç  18.5:9  % 84
Samsung Galaxy S8  5.8 inç  18.5:9  % 83.6
Xiaomi Mi Mix  6.2 inç  17:9  % 83.6
Samsung Galaxy Note 8  6.3 inç  18.5:9  % 83.2
iPhone X  5.8 inç  19.5:9  % 82.9
LG V30  6 inç  18:9  % 81.2
Huawei Mate 10 Pro  6 inç  18:9  % 80.9
Xiaomi Mi Mix 2  5.99 inç  18:9  % 80.8
OnePlus 5T  6.01 inç  18:9  % 80
LG G6  5.7 inç  18:9  % 78.6
HTC U11 Plus  6 inç  18:9  % 78
Honor 7X  5.93 inç  18:9  % 77
Google Pixel 2 XL  6 inç  18:9  % 76.4
HTC U11  5.5 inç  16:9  % 71.4
Sony Xperia XZ Premium  5.46 inç  16:9  % 68.4
Google Pixel 2  5 inç  16:9  % 67.9
Apple iPhone 8 Plus  5.5 inç  16:9  % 67.7
Lenovo Moto G5 Plus  5.2 inç  16:9  % 67.1
Apple iPhone 8  4.7 inç  16:9  % 65.6

 

İlginizi Çekebilir: 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Link xoilac 1 anstad.com, Link xoilac 2 sosmap.net, Link xoilac 3 cultureandyouth.org, Link xoilac 4 xoilac1.site, Link xoilac 5 phongkhamago.com, Link xoilac 6 myphamtocso1.com, Link xoilac 7 greenparkhadong.com, Link xoilac 8 xmx21.com, Link 6686 design 686.design, Link 6686 blog 6686.blog, Link 6686 express 6686.express,