Yabancı Dil Çeviri için En iyi Ücretsiz Çevrimiçi Çevirmenler

Yabancı Dil Çeviri için Ücretsiz Çevrimiçi Çevirmenler

Çevrimiçi çeviri düşündüğümüzde akla ilk gelen isim Google Translate’dir.

İnternette deneyebileceğiniz daha çok çevirmen vardır. Bu yabancı dili aşina olduğunuz bir dile çevirmek istiyorsanız. Kullanabileceğiniz en iyi online çeviri siteleri aşağıda listeledik.

 

Google Translate

Google Translate‘nin En iyi çevrimiçi çeviri hizmeti olup olmadığını söyleyemeyiz. Çünkü bu, ne tür bir metin çevirdiğinize ve hangi dillere dahil olduğuna bağlıdır. Yaklaşık 100 dünya dilini destekleyen bir hizmettir. Bununla ilgili kişisel deneyimim, çevirilerin kalitesinin makine çevirisi için kabul edilebilir olmasıdır.

Google Translate

Çevrimiçi sayfalara ek olarak, belgeleri çevirmek için Google Çeviri’yi de kullanabilirsiniz. Otomatik tamamlama ile sanal klavye ve el yazısı girişi sunar. Ayrıca çevrilmiş metni dinleyebilir. Paylaşabilir veya ileride kullanmak üzere kaydedebilirsiniz.

 

Online Translator

Online Translator, en iyi Google Translate alternatiflerinden biridir. Desteklenen dillerin listesi oldukça azdır. Yine de İngilizce, İspanyolca, Rusça, Çince, Almanca, Fransızca, Arapça, Hintçe, Türkçe, İbranice, Yunanca, vb.

Online Translator

Gibi büyük dillerin tümü mevcuttur. Benzersiz özelliklerinden biri de, çevrimdışı kullanım için indirebilmenizdir. Gizlilikle ilgili endişeleriniz varsa ve hassas bilgileri çevrimiçi olarak yüklemek istemiyorsanız bu iyi bir seçenektir. Ayrıca, daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız. Sadece metninizi tercüme etmediğinizde iyi olan bir sözlük ve dilbilgisi bölümü ve örneklerdir.

 

Pragma 6

İlk iki çevrimiçi çevirmeni sevmiyorsanız, denemek için daha fazlası var. Mesela, Pragma 6, Letonya, Ukraynaca, Kazakça, Galiçya vb. Gibi daha az popüler diller için iyi bir alternatiftir.

Pragma 6

Araç ücretsiz ve ücretli bir versiyona sahiptir ve çevrimdışı kullanım için indirebilirsiniz. Sitenize entegre etmek istiyorsanız, bu da mümkündür.

 

Collins Dictionary

Collins Dictionary İngilizce gramer ve kelime için büyük online kaynak olduğunu. Ve bu ücretsiz online tercüme hizmeti sunuyor keşfetmek için güzel bir sürpriz oldu.

Collins Dictionary

O kadar çok dil Google Translate desteklemiyor ama seçim için kırk ya da elli diller hakkında sunuyor. Çevirmen kendisi birçok ikramiyesiz yok ama bu İngilizce çeviriler. Belki de daha Google Translate kendisi daha iyi için en iyi kaynaklardan biri olduğunu düşünüyorum. Android ve iPhone için bir sürüm vardır.

 

Online Doc Translator

Diğer araçların bir kısmı diğer şeylerin arasında belgeleri çevirmek için kullanılabilirken. Özellikle bu amaç için yapılmış bir araç arıyorsanız. Online Doc Translator‘ü deneyin.

Online Doc Translator

Siteye göre, araç belgelerinizin düzenini korur, 104 dili destekler ve ne kurulum, ne de kayıt gerektirir. Araç .doc, .docs, .xml, ppt, .pptx, .xls, .xlsx, .odt, .ods, .odp, .pdf, .str, .txt ve .rtf biçimleriyle çalışır.

Oldukça iyi online çevirmenler, özellikle de onlarca dili kapsamayan çevirmenler var. Mesela, WorldLingo bu listedeki bazı araçlardan daha fazla seçenek sunuyor. Ancak yalnızca on dili destekliyor.

Çevirinin kalitesini bir aracın desteklediği dillerin sayısından yargılayamazsınız. Fakat inanıyorum ki, kimse körü körüne çevirmiyor. Çeviri sadece bir metnin anlamıyla ilgili bir fikir edinmek için kullanılabilir.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *