McAfee nasıl kaldırılır Kesin çözüm

McAfee nasıl kaldırılır

McAfee gibi Önceden yüklenmiş anti-virüsten hızlı ve kolay kurtulun, şu adımları izlemeniz yeterlidir.

Önceden oluşturulmuş PC’lere yüklenen ‘free’ yazılım parçalarının birçoğu olan McAfee güvenlik ürünleri, birçok insanın karşılaştığı bir şey, ancak herkesin istediği değil.

Şirket kurucusuna tavsiyede bulunabilmenize rağmen, McAfeeyi nasıl kaldıracağınızı öğrenmek için en iyi adım şu adımları izlemektir.

Muhtemelen bu virüsten koruma yazılımını McAfee Antivirus, McAfeeLiveSafe, McAfeeSecurity Scan Plus veya başka bir şey çalıştırırsanızda.

Yenilemenizi isteyen antivirüsünü kaldırmanıza rağmen, bunları kaldırma şekliniz aşağıda açıklanmıştır.

Not: McAfeeden kurtulma gereksininizi anladığımız kadar, bilgisayarınızda antivirüs koruması olması önemlidir. Windows Defender iyidir, ancak en iyi ücretsiz antivirüs programları‘nı kullanmak sisteminizi korumanın iyi bir ikinci adımdır.

 

Ayarları kullanarak kaldırma

Windows 10, Windows ekosisteminin geleneksel uygulama yönetim sistemlerinin çoğunu elden geçirdi. Ancak bir şey olursa işlemi daha kolay hale getiriyor. Windows’un kendi araçları ile McAfeenin ürünlerinden nasıl kurtulacağınız aşağıda açıklanmıştır.

1. Adım: Sol alt köşedeki Başlat düğmesine ve daha sonra dişli çark simgesine tıklayarak veya Windows arama kutusunu kullanarak. “Ayarlar” araması yaparak ve ilgili sonuca tıklayarak “Ayarlar” menüsünü açın.

Ayarlar

 

2. Adım: “Uygulamalar” menüsünü açın.

 

Uygulamalar

 

3. Adım: Sisteminizdeki McAfee ile ilgili her şeyi bulmak için “McAfee” aramak için arama kutusunu kullanın.

4. Adım: Kaldırmak istediğiniz McAfee ürününü veya uygulamasını seçin ve “Kaldır” düğmesini tıklayın. Sorulduğunda, “Kaldır” ı tekrar tıklatarak seçiminizi onaylayın.

5. Adım: Windows, devam etmek için sizden izin isteyecektir, çünkü bir uygulamayı kaldırmak idari bir işlevdir. Onaylayın ve McAfeenin kaldırıcısına götürülürsünüz. Her biri biraz farklıdır, ancak kaldırma talimatlarını takip edin ve McAfee ürününü bilgisayarınızdan otomatik olarak kaldıracaktır.

Bu işlem, hemen hemen tüm Windows uygulamalarını kaldırmak için kullanılabilir.

 

McAfee Tüketici Ürünü Kaldırma aracı

Windows App menüsü sizin için bir işi yapmazsa ve sisteminizde bir parça McAfee yazılımının halen bazı unsurları varsa, MCPR’yi kullanabilirsiniz.

Not: Bu araç, çalışmasının sonunda bir yeniden başlatma isteğinde bulunabilir. Bu nedenle, başlamadan önce tüm çalışmaların kaydedildiğinden emin olun.

1. Adım: MCPR’nin en son sürümünü McAfeenin web sitesinden indirin.

2. Adım: Aracı çalıştırın. Kurulum gerektirmez.

3. Adım: Lisans sözleşmesini kabul edin ve CAPTCHA kodunu talep edildiği gibi girin, gerekirse “Next” i tıklayın.

 

uninstall mcafee

 

4. Adım: Kaldırma işleminin çalışmasını bekleyin. İşlem tamamlandığında, süreç hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, “View Logs” u tıklayın.

5. Adım: Sisteminizi yeniden başlatmanız istenirse, önemli olan her şeyin kaydedildiğinden emin olun ve ardından normal şekilde yeniden başlatın.

 

İlginizi çekebilir:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *