Linux Bootable USB Nasıl Oluşturulur

Linux Bootable USB Oluşturma

Linux’u ilk kez denemek istiyenler için, Linux bootable USB disk nasıl oluşturulur.

USB sürücüsüne Linux kurarak ve onu sabit sürücüye yüklemek zorunda kalmadan. Kolay bir şekilde Linux bootable USB disk oluşturabilirsiniz. Bunun için, En iyi Linux dağıtımlarındanISO görüntü dosyasını indirebilir. Ve AutoBootDisk gibi bir araç kullanarak bootable bir USB sürücü oluşturabilirsiniz.

 

AutoBootDisk ile Linux bootable USB Oluşturma

AutoBootDisk, önyüklenebilir Linux USB sürücüleri oluşturabilen küçük bir Windows uygulamasıdır. AutoBootDisk Size iki mod sunar; özel veya otomatik.

ekran goruntusu

Bu iki mod arasındaki tek fark, özel modda Linux ISO’yu kendiniz indirmeniz ve seçmeniz gerektiğidir. Otomatik modda ise açılır listeden bir Linux dağıtımı seçebilir ve internetten otomatik olarak indirebilirsiniz.

Seçim yaptıktan sonra bir hedef sürücü seçmeniz gerekir. Diğer bazı usb boot oluşturma araçlarından farklı olarak. Program, sabit sürücünüz dahil her türlü sürücünün bir listesini görüntüler. Bu sebeble AutoBootDisk sürücü verilerinizi sileceğinden dolayı, kullanırken dikkatli olmanız gerekir.

surucu

Son olarak, ileri (Next) butonuna tıkladığınızda, seçilen hedef sürücüdeki her şeyi sileceği konusunda sizi uyaracaktır.

uyari

Ayrıca, seçilen sürücüdeki verileri, tamamen silinmeden önce yedeklemenizi ister. Tamam düğmesine tıkladığınızda, seçilen bölümü biçimlendirir. Ardından, Linux ISO dosyalarını kopyalayıp bir Linux önyükleyici oluşturur.

AutoBootDisk, Linux dağıtım listesini aracın yeni bir sürümünü indirmenize gerek kalmadan. Otomatik olarak güncelleyebildiği için benzer araçlardan biraz farklıdır.

Bu, her türlü yeni Linux dağıtımını test etmek için hızlı bir şekilde Linux Bootable USB disk oluşturmak için mükemmel bir uygulamadır.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Link xoilac 1 anstad.com, Link xoilac 2 sosmap.net, Link xoilac 3 cultureandyouth.org, Link xoilac 4 xoilac1.site, Link xoilac 5 phongkhamago.com, Link xoilac 6 myphamtocso1.com, Link xoilac 7 greenparkhadong.com, Link xoilac 8 xmx21.com, Link 6686 design 686.design, Link 6686 blog 6686.blog, Link 6686 express 6686.express,