Lens Studio ile kendi Snapchat Lenslerinizi yapın

Lens Studio ile Snapchat Lensler

Lens Studio, Snapchat şimdi kullanıcıların DIY’le güçlendirilmiş gerçeklik Dünya Objektifleri oluşturmasına izin veriyor.

Snapchat, 14 Aralık Perşembe günü, kimsenin bir mercek yaratmasına ve bunun için tarama yapılabilir. Bir Snapchat kodu kullanarak paylaşmasına izin veren bir masaüstü uygulaması olan Lens Studio’yu duyurdu.

[wpcc-iframe loading=”lazy” width=”1000″ height=”563″ src=”https://www.youtube.com/embed/18VWMJNp7c4?feature=oembed” frameborder=”0″ gesture=”media” allow=”encrypted-media” allowfullscreen]

Lens Studio, daha önceki 3D tasarım deneyimine sahip kullanıcılar için idealdir. ancak Snapchat, tipik iki boyutun ötesinde içeriği hazırlamak için yeni bir takım araçlar da ekliyor. Yazılım, başlamanıza daha kolay hale getiren çeşitli şablon seçeneklerine sahip bir pencereye açılır.

Şablonlar, objektifin ne tür bir hareket edeceğini, tamamen canlandırılmış bir karakter mi yoksa kullanıcı fotoğraf makinesini çevirdiğinde açılan birden fazla nesneyi mi seçmesini sağlar. Snapchat, AR alanına ekleyebileceğiniz iki boyutlu resim çerçevesi dahil olmak üzere 3D nesnelerle henüz çalışmayan kullanıcılar için iki şablon bile eklemişti.

 

Windows ve Mac kullanıcıları için

Lens Studio, Hem Windows hem de Mac masaüstü bilgisayarları için kullanılabilir. kullanıcıların diğer programlarda oluşturulan 3D nesneleri içe aktarmak ve mevcut nesneyi farklı renkler, dokular ve ışık efektleri ile düzenleme gibi bir avuç farklı araçla objektiflerini özelleştirmelerine olanak tanır. Yaratıcılar çalışırken taraftaki bir önizleme Lens’in Snapchat kullanıcıları için neye benzeyeceğini gösterir. Yazılım, lensi tasarlamanın yanı sıra, içerik oluşturucuların kullanıcıların merceği hareketlendirmek için kullanabilecekleri bir eylemi ima etmek için talimatlar vermelerine de izin verir.

Lens Studio, kullanıcıların doğru olanı bulmadan önce dolaşacak yüzlerce mercek daha birdenbire vereceği anlamına gelmez. Objektif Snapchat tarafından onaylandıktan sonra, yaratıcılar yeni objektifi etkinleştirmek için taranan bir Snapchat kodu alıyorlar. Kullanıcıların objektif kaybolmadan önce 24 saat kullanmaları gerekiyor ve yeniden kullanmak için yeniden tarama yapılması gerekiyor. Bu, tuğla ve harç işletmelerinin, örneğin mağazasını ziyaret eden müşterilere özel bir objektif yaratmasına olanak tanır.

Kullanıcıların Snapchat’taki geofilterlerin yüzde 95’ini oluşturması nedeniyle. Snapchat’ın gelecekte Lens Studio kullanıcılarından uygulama içi merceklerine eklemeyi seçmesi de mümkündür.

Özel bir Objektif sistemi

Bununla birlikte, taranabilir mercekler, muhtemelen arkadaşlarına göndermek için benzersiz dünya lenslerinde bir artış yaratacak. Snapchat, objektifleri bir kod tarama ile sınırlandırarak, yalnızca belirli bir bölgeyi ziyaret eden kullanıcılar tarafından erişilebilen. Tüm dünyada gördüğümüz dans eden sosis yerine benzersiz objektifleri paylaşma imkanı veren özel bir Dünya Objektif sistemi yaratıyor.

Ancak yazılımın yeni başlayanlara odaklı araçları, araçların yalnızca reklam verenlere ve grafik tasarım uzmanlarına yönelik olmadığını ileri sürdü. Yazılım yalnızca Dünya Objektifleri veya arkaya bakan kamerayı kullanan seçenekler içindir. Lens Studio şu anda etkileşimli maskeler ve köpek yavruları yüzleri gibi selfie AR etkilerini desteklememekte dir.

Snap Inc, duyuruda “Lens Studio’nun piyasaya sürülmesiyle. Lens’leri yaratıcıların erişebileceği ve Snapchat’taki deneyimleri daha kişisel ve farklı hale getirmesi heyecanlıyız” dedi. “Geofilters, topluluğu ilk üç yıldır kendi bünyesine davet ettikten sonra ne kadar eğlenceli geçtiğini gördük. Ve Lens Studio ile yaptıklarınızı görmek için sabırsızlanıyor!”

Bu yılın başlarında Snapchat, büyük bütçeli reklam verenlerin bir dans maskotu veya diğer promosyon AR nesneleri oluşturmasına izin veren Sponsorlu Dünya Objektifli Lensler’i başlattı. Lens Studio, küçük objelerden sanatçılara, sadece kendi objektiflerini tasarlamak isteyen bilgisayar meraklılarına kadar, bu özel lensleri daha fazla kullanıcıya açıyor, neden olmasın?

Lens Studio, Snap’in yeni programı kullanan öğreticiler içeren yazılımın yeni sayfasından ücretsiz olarak indirilebilir.

 

İlginizi çekebilir:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *