Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Adobe Lightroom’un otomatik ayarına AI desteği geldi

Adobe Lightroom

Bilgisayar

Adobe Lightroom’un otomatik ayarına AI desteği geldi

Adobe Lightroom’un otomatik ayarına AI desteği geldi

Adobe Lightroom’a AI desteği

Adobe Lightroom, Adobe fotoğraf yönetimi uygulamalarıyla ilgili bir güncelleme başlattı. Diğer şeylerin yanı sıra, yeni bir makine öğrenme destekli otomatik ayarlar da hizmete sundu.

Yeni otomatik ayar, fotoğrafınızı analiz etmek ve onu katalogunda profesyonel olarak düzenlenmiş binlerce resimle (Adobe Stock’ta olanlar da dahil olmak üzere). Karşılaştırmak için Adobe’nin Sensei AI platformunu kullanıyor. Ardından, kendi fotoğraflarınızın daha iyi görünmesini sağlamak için bu bilgileri kullanır.

Bu güncelleme şimdi Lightroom CC’nin, iOS için Lightroom CC’nin, Android için Lightroom CC’nin, web üzerinde Lightroom CC’nin, Lightroom Classic’in ve Adobe Camera Raw’un (ACR) son sürümlerinde yaşıyor.

Bu AI destekli araçların eklenmesi, Adobe’nin servislerine daha fazla bilgi sağlama planları ile paralellik arz ediyor. Şirketin bu yılın başlarında düzenlenen MAX konferansında Adobe CTO Abhay Parasnis, şirketin genel amaçlı bir AI platformu kurmakla ilgilenmediğini belirtti. “O zaman, yaratıcı profesyonellerin hayal, fotoğraf, video, tasarım ve illüstrasyonda nasıl çalıştığını çok derin bir anlayışa sahibiz” dedi.

“Dolayısıyla bu çok özel alan adlarını öğrenmek için on yıllar harcadık ve bu da bunun büyük bir bölümünü içeriyor. Bunu, onu kullanmaya ve bunu daha fazla öğrenmeyle ilgili en son gelişmelerle birleştirmeye çalışıyoruz. Böylece algoritmalar aslında bu yaratıcı profesyonelin ortakları haline gelecektir.”

adobe lightroom

 

Şirketin ürünü bulut odaklı Lightroom CC ve Lightroom Classic CC’ye ayırmasından bu açıkça ilk büyük Lightroom güncellemesi. Bunu yaptığında yeni Lightroom CC hala birkaç özelliği eksikti. Ancak günümüzün güncellemesi, en çok talep edilen araçlardan bazılarını yenilenen Lightroom CC’ye geri getiriyor.

Bunlara Ton Eğrisi aracının yanı sıra Split Toning (sadece Split Toning) (bu sepya görünümüne sahip olmak isteyenler için) dahil.

 

Lightroom CC’de yeni olan özellik, fotoğrafın çekim süresini değiştirme yeteneğidir. (Zaman dilimlerinde gezindiğinizde bir kez daha fotoğraf makinenizdeki süreyi değiştirmeyi unuttursanız) ve yeni bir tam ekran görüntüsü.

 

İlginizi çekebilir: 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

2 Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer Bilgisayar

Reklâm
En üste