Google Files Go Nasıl kullanılır, Depolama alanınızı düzenli tutun

Google Files Go Nasıl Kullanılır

Google Files Go Nasıl kullanılır, Akıllı telefonlarımız fotoğraflardan ve videolardaki kişisel verilerimizi, kayıtlar ve dokümanlara kadar hızlı bir şekilde doldurabiliyorlar.

Dahili saklama alanınızı daha fazla yer açmak için zamanlama veya bilgi birikiminiz yoksa, Google en yeni Files Go uygulamasına yardım etmek istiyor.

Cihazınızdaki alanı kolayca boşaltmak için dosya yönetimi uygulamasını kullanarak, dosyaları çevrimdışı bulma ve bunları çevrimdışı olduğunuzda başkalarıyla paylaşma şeklinizi aşağıda bulabilirsiniz. Depolama alanınızı boşaltın ve ortamınızı Google Files Go uygulamasıyla düzenli tutun.

 

Depolama alanınıza ve dosyalarınıza nasıl erişirsiniz?

 

Go Files, iki farklı bölüme ayrılır: Depolama Alanı ve Dosyalar. Altındaki simgelere dokunmak, kolayca menüler arasında ileri geri geçiş yapmanızı sağlayacaktır.

 

Depolama alanı nasıl yönetilir?

 

Google Files Go nasıl kullanılır

 

Depolama bölümünün üst kısmında, cihazınızda mevcut olan miktardan kaç gigabayt kullanıldığını göreceksiniz. Kaydırma yaparak alan boşaltmanıza yardımcı olacak ipuçlarını ve araçları sunan kartları göreceksiniz. Dosyalar Yinelenen dosyaları algılayacaktır.

Kullanılmayan uygulamaların kaldırılmasını öneririz, ayrıca büyük dosyaların yanı sıra uygulama önbelleğini silmenizi öneririz. Her bir kartın altında, önerilen içeriği silerseniz boşaltabilirsiniz megabayt (veya gigabayt) miktarı. Uygulamayı o kadar çok kullanırsanız, Files Go önerileri zamanla daha akıllıca olacaktır.

Bu kartların tavsiyelerini izleyerek, açtığınız boş alanı ne kadar ekstra alan olduğunu bildiren bir pop-up alırsınız. Telefonunuza bir SD kartı takılıyorsa, Files Go da dosyalarınızı doğrudan uygulamadan karta aktarabilir.

 

Dosyalarınızı nasıl görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz?

 

Google Files Go nasıl kullanılır

Dosyalar menüsü, cihazınızdaki tüm medyaları takip edebilmenizdir. Dosyalar filtrelere ayrılmış dosya, doküman ve diğer tüm medyalara ayrıldığından, telefonunuzun tümünde belirli bir şey bulmak zorunda kalmazsınız. Her bir kategoriye dokunulduğunda, söz konusu filtredeki tüm içeriği tek tek yukarı çeker.

Files Go’da iken belirli içeriği silebilir, paylaşabilir ve kaldırabilirsiniz. Bu bölümde dosyaları Google Drive’a veya başka bir bulut depolama alanı uygulamasına da geri alabilirsiniz.

 

Dosyalar çevrimdışı nasıl aktarılır?

Uygulamada başka biri varsa, Files Go, internet bağlantısı olmadan dosyaları güvenli bir şekilde aktarmanızı ve almanızı sağlar. İşlem, bir dosya göndermek için cihazları bir araya getirmenizin gerekmemesi dışında, Android Beam ile aynı şekilde çalışır. Bu bakımdan Apple’ın AirDrop’tan daha çok benzer. Yakınlardaki iletişim (NFC) ve Bluetooth kullanarak, aygıtlar birbirine bitişik olduğunda videolarınızı, fotoğraflarınızı, uygulamalarınızı veya belgelerinizi gönderebilirsiniz.

Bu özelliği, alt kısmında bulunan Dosyalar bölümünün altında bulabilirsiniz. Gönder’e dokunduğunuzda, alıcının cihazdaki uygulamayı açıp Al’ı bulana kadar beklemeniz gerekir. Yakınlardaki kişilerin kime bağlanacağını seçmesini isteyen bir liste görünecektir. Bağlantınızı kabul etmelerini isteyen bir pencere belirecektir.

Bağlandığında, istediğiniz kişinin dosyalarını otomatik olarak diğer kişinin cihazına gönderebilirsiniz. Cihazlarınız eşleştirildikten sonra medyanızın tümünün uygulama içinde bulunması sağlanacaktır. En üstte, alınan içeriğinizle birlikte içeriğin farklı bölümlerine de dokunabilirsiniz. Dosya aktarmayı bitirmek için, sol üst köşedeki oka dokunun ve Bağlantıyı Kes’i seçin.

 

Ayarları nasıl özelleştirebilirim?

 

Google Files Go nasıl kullanılır Google Files Go nasıl kullanılır

Files Go ile, depolama alanlarınız ve dosyalarınız hakkında uyarılar ve hatırlatıcılar almak üzere ayarlarınızı özelleştirebilirsiniz. Ayarlarınıza erişmek için sağ köşedeki üçlü simgeye dokunun. Depolama alanınız dolduğunda hatırlatıcılar almak isteyip istemediğinizi. Kullanılmayan uygulamalar için uyarılar mı yoksa indirilen dosyalar, büyük medyalar, çoğaltılmış alanlar yer kaplıyor mu olsun istersiniz veya kapatabilirsiniz.

Gerekirse, dosya aktarımında görünen görüntü adınızı da düzenleyebileceğiniz yerdir.

İlginizi çekebilir: 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Link xoilac 1 anstad.com, Link xoilac 2 sosmap.net, Link xoilac 3 cultureandyouth.org, Link xoilac 4 xoilac1.site, Link xoilac 5 phongkhamago.com, Link xoilac 6 myphamtocso1.com, Link xoilac 7 greenparkhadong.com, Link xoilac 8 xmx21.com, Link 6686 design 686.design, Link 6686 blog 6686.blog, Link 6686 express 6686.express,