En zor oyunlar : Bu Oyunlar Beyin Gücünü Zorluyor

En zor oyunlar Bu Oyunlar Beyin Gücünü Zorluyor 

En zor oyunlar Bilindiği üzere bazı oyunlar beyin jimnastiği bakımından önem taşımaktadır.

Bu oyunlar hem oynayan kişiye zevk verirken bunun yanı sıra beyin gelişimine de yardımcı nitelik taşımaktadır. Bu durum birçok kişi tarafından bilinmekle birlikte bu oyunların hangileri olduğu pek çok kişi tarafından merak edilmektedir.

Bu sorunun yanıtını bulabilmek için ise internet üzerinden oyunlar ile ilgili küçük çaplı bir inceleme yapmak yeterli olmaktadır. Beyin gücünü zorlayan oyunlar Android ve IOS için ayrı ayrı düzenlenmekte ve buna göre talep görebilmektedir.

Android için zekâ geliştiren ve beyin gücüne katkı sağlayan oyunlara bakıldığında şu şekildedir:

Brain İt On

En zor oyunlar

Brain It On adlı oyun android için beyin gücünü zorlayan oyunlar arasında yer almaktadır. Bu oyun bulmaca oyunu olarak belirtilmekle birlikte fizik temellerine dayanmaktadır. Oyun içerisinde oynayan kişiye çeşitli görevler verilmekte ve bun görevleri eksiksiz, doğru biçimde zamanında yerine getirmesi istenmektedir. Oynarken hem eğlendiren hem de düşündüren oyunlar içerisinde yer alan Brain İt On pek çok kullanıcı tarafından ilgi görmektedir.

Laserbreak 2

En zor oyunlar

Oynarken düşündüren, beyin gücü gelişimine yardımcı olan oyunlara bakıldığında bunlar içerisinde Laserbreak 2 adlı oyun dikkat çekmektedir. Bu oyun bulmaca oyunu olarak bilinmektedir. Oyun oynarken lazerden ışınlar çıkmakta ve bu ışınların doğru hedefe denk gelecek şekilde yönlendirilmesi gerekmektedir. Bunun için oyun esnasında çeşitli nesnelerden yardım alınmaktadır.

Rop

En zor oyunlar

Android içerisinde zekâ zorlayan oyunlara bakıldığında Rop adlı oyun genellikle ilk sıralarda gelmektedir. Bu oyunda oyuncudan birtakım şekiller istenmekte ve bu şekillerin ip yardımı ile yapılması gerekmektedir. Bunun için bolca vakte ihtiyaç duyulabilmektedir. Trivia Crack Andorid kullanıcıları arasında yaygın oyunlar içerisinde Trivia Crack adlı oyun önemli bir yere sahiptir. Bu oyunda oyuncuya pek çok alandan farklı sorular gelmektedir. Bu sorular yarışmalar halinde gelmekte ve oyuncular tanımadıkları kişiler ile yarışabilmektedir.

IOS İçin Beyin Gücünü Zorlayan Oyunlar 

IOS kullanıcılarına bakıldığında pek çok kullanıcının çeşitli oyunlara ilgi gösterdiği görülmektedir. Bunlar içerisinde en popüler IOS oyunları insanlar tarafından genellikle merak edilmektedir. Bu oyunlar hem eğlendirmekte hem de eğlendirirken beyin gelişimine yardımcı olmaktadır.

Beyin Gücü

En zor oyunlar

IOS sisteminde yer alan Beyin Gücü adlı oyun her yaştan kişinin beğenerek oynayacağı oyunlar arasında yer almaktadır. Bu oyun beyin gücünü zorlarken aynı zamanda hoş vakit geçirilmesine de yardımcı olmaktadır. Eğitim oyunları kategorisinde yer alan Beyin Gücü oyununa ulaşabilmek için App Store ziyaret edilmelidir.

Memorado

En zor oyunlar

IOS oyunu Memorado dünya çapında birçok kişi tarafından oynanmaktadır. Oyunca oyuncuya verilen farklı görevler sayesinde zihin gücü test edilebilmektedir. Bunun yanı sıra matematik, mantık, hafıza temelli oyunlar da beyin gücünün artmasına ve gelişmesine ciddi ölçüde katkı sağlamaktadır.

Elevate

En zor oyunlar

Elevate adlı oyun hem Android hem de IOS cihazlar tarafından rahatlıkla oynanabilen oyunlar içerisinde yer almaktadır. Bu oyun zeka gelişimine yardımcı olan oyunlar içerisinde önemli bir yere sahiptir. Oyunda basitten zora doğru gidecek şekilde çeşitli zorluk seviyeleri bulunmaktadır. Buna ek olarak beyin gücünü artırmak amacı ile ingilizce dil seçeneği de Elevate oyunu içerisinde alternatifler arasında sayılmaktadır. Oyunun içinde her yaştan kişinin dikkatini çekebilmesi amacı ile on beş tane alt oyun da vardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *