Android Telefonda Uygulamalar Nasıl Gizlenir?

Android Cihazda Uygulamalar Nasıl Gizlenir

Android akıllı telefonunuzdaki uygulamaları gizlemek için birden fazla nedeniniz olabilir.

Böyle bir sebep, gizli verilerinizi akıllı telefonunuzda güvenceye almak olabilir. Birisi Kişilerinize ulaşabilir, Facebook hesabınıza fotoğraflar gönderebilir, hesabınızdan bir şeyler satın alabilir ve daha fazlasını yapabilir.

Teknoloji tehlikesi, akıllı telefonu bireyin kimliği haline getirdiğinden. Özel hayatınızı ve gizli verilerinizi güvende tutmak için uygulamaları gizlemek önem kazanmıştır.

Bu makalede, verilerinizi gizli ve güvende tutmak için Android’deki uygulamaları nasıl gizleyeceğinizi anlatacağız.

 

Kurulum Öncesi Uygulamaları Devre Dışı Bırakın

Android’in en son sürümüne sahipseniz, bir uygulamayı devre dışı bırakarak gizleyebilirsiniz. Tamamen kaybolmalarını sağlamak için simgeyi silebilirsiniz. Böylece etkinleştirene kadar ekranda gösterilmeyecektir.

  • Ana ekrandan Ayarlar uygulamasını bulun.
  • Şimdi Uygulamalar’ı açın.
  • Uygulamalar Yöneticisi’ni bulun.
  • Ardından, Tüm Uygulamalar’a dokunun.
  • Gizlemek istediğiniz bir uygulamayı seçin ve Devre Dışı Bırak’a dokunun.

Bu işlem, uygulamayı ana ekranınızdan gizleyecektir.

Devre dışı bıraktığınız uygulamayı bulmak isterseniz, bunu Devre Dışı bölümünde bulabilirsiniz.

 

Başlatıcı Kullanarak Uygulamaları Gizleyin

Bir uygulamayı gizleyerek, sinsi gözlerden koruyabilirsiniz. En iyi yollardan biri uygulama kullanmaktır. Mevcut birçok seçenek var. Aşağıdaki Android uygulama gizleyicisi seçeneklerinden istediğinizi kullana bilirsiniz.

 

Nova Launcher

Nova Launcher, Android deneyiminizi daha iyi hale getirmek için birçok özelliğe erişmenize yardımcı olabilecek popüler uygulamalardan biridir.

Şimdi indir:

Nova Launcher

Nova Launcher, uygulamaları etkili bir şekilde gizlemenize. Uygulama kısayollarını kaydırmak için özel eylemler ayarlamanıza. Wipe, Throw ve daha fazlası gibi kaydırma efektlerine erişmenize yardımcı olabilir. Ayrıca en sevdiğiniz uygulamaları elde etmek için tutam, çift dokunma, kaydırma gibi hareketleri ayarlamanıza olanak tanır.

Nova Launcher premium sürümünü edindikten sonra, uygulamayı başlatmanız ve ardından Ayarlar bölümüne gitmeniz gerekir. Ayarlar, Uygulama ve Widget bölümünde, istediğiniz uygulamaları gizlemek için Uygulamaları gizle öğesini bulun.

 

Apex Launcher

Apex Launcher, uygulamaları gizlemek için iyi bir alternatiftir ve bu konuda iyi bir şey ücretsiz olarak kullanılabilir.

Şimdi indir:

Apex Launcher

Uygulamanın arayüzü özelleştirmek için temalar ve simge paketleri ile birlikte geliyor. Hareketleri, hızlı arama, yedekleme ve geri yükleme seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Androidinizde Apex başlatıcısı olduktan sonra, uygulamayı başlatmanız gerekir.

Ayarlar altında, uygulama bölümünde hangi uygulamaların gösterileceğini özelleştirmek için Gizli uygulamalar seçeneğine bakın.

 

AppLock

Android’deki uygulamaları gizlemek için bir başka harika uygulama ise AppLock. Uygulamaya Google Play Store’da erişilebilir.

applock

Şimdi indir:

AppLock

Uygulama oldukça popüler. Bluetooth gibi uygulamaları ve özellikleri de kilitleyebilirsiniz. Özetle, Android öğelerinin herhangi birini kilitleyebilirsiniz.

İş ve ev gibi kilit profilleri oluşturabilirsiniz ve bu seçenekler ayarlanan zamana ve konumlara göre etkinleştirilir. Applock, “Uygulama çalışmayı durdurdu” uyarı mesajına benzeyen bir kapak ayarlama seçeneği sunar. Diğer uyarıları da ayarlayabilirsiniz.

Ayrıca, bir uygulamayı gizleme, kaldırmayı önleme, bir uygulamayı tekrar kilitlemede gecikme, güç tasarrufu modu ve daha birçok seçenek vardır.

 

Safe Box

Uygulamalarınızı ve Android’deki diğer dosyalarınızı gizlemek için Güvenli kutusunu kullanabilirsiniz.

safe box

Şimdi indir:

Safe Box

Kişilerinizi, belgelerinizi, videolarınızı, uygulamalarınızı ve resimlerinizi Android’de kilitleyebilirsiniz. Skype, Facebook, WhatsApp ve diğerleri gibi uygulamaları kilitleyebilirsiniz. Fotoğraflarınızı gizli belgelerle birlikte bir kasada kilitlemenizi sağlar. Tüm bu özelliklerle fotoğraflarınızı, videolarınızı kasada da gizleyebilirsiniz.

SMS, fotoğraf, video ve sesleri şifreleyebilirsiniz. Ayrıca otomatik olarak SMS gönderebilirsiniz, yapmanız gereken tek şey içeriği ayarlamak, alıcının numarası, tarih ve saati mesaj göndermek istediğiniz zamandır.

Ayrıca bir kişiyi gizlemenize yardımcı olabilir ve özel olarak arama yapabilir ve kişiye mesaj gönderebilirsiniz. Ayrıca, bir şifre yöneticisi olarak işlev görür, böylece bilgilerinizi saklayabilirsiniz.

 

Kilit(AppLock)

Geliştiriciler tarafından uygulama DoMobile, Google Play Store’da ücretsiz olarak kullanılabilen bir uygulama kilitleme aracıdır.

kilit

Şimdi indir:

Kilit(AppLock)

Uygulamaya basit ve kullanımı kolay bir arayüze sahip. Başlatın ve bir şifre belirleyin. SMS, filmler, Fotoğraflar ve uygulamaları gizleyebilirsiniz. Telefonunuzdaki verileriniz güvende kalır ve bilgisayar korsanlarından uzak tutulur.

Çekici görünmesi için temaları ve renkleri seçebilirsiniz. Uygulamanın dillerini de değiştirebilirsiniz. Bir zaman kilidi ve konum kilidi ayarlayarak uygulamaları veya diğer içerikleri otomatik olarak kilitleyebilir veya kilidini açabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *