Ekran Görüntüsünü Gif Olarak Kaydetme

Ekran Görüntüsünü Gif Animasyonunu Yapın

Gyazo ile Ekran görüntüsünü gif animasyonu olarak kayıt edin.

Gyazo, en kolay ve en hızlı ekran yakalama ve ekran kayıt özelliklerini sunan bir ekran görüntüsü yakalama aracıdır.

Diğer benzer araçlar birden çok adım atmanızı gerektirse de. Gyazo kısayol tuşlarına bir kez basarak her şeyi bir saniyede yapabilir.

Örneğin, bir ekran görüntüsünü yakalamak ve bulut sunucusuna yüklemek için, diğer ekran yakalama araçları en az üç adım gerektirir.

  • Yakalama
  • Kaydetme
  • Yükleme

Ancak Gyazo, ekranın kısayol tuşunu kullanırken yalnızca bir adımda bunu yapar (Ctrl+Shift+C).

Kurulumdan sonra, Gyazo’ya sistem tepsisi simgesinden erişilebilir. Aslında, programın nasıl kullanılacağını, ekran görüntülerinin nasıl yakalandığını. Ve Ekran görüntüsünü GIF animasyonuna nasıl kaydedileceğini gösteren bir dizi bilgi ekranına götürür.

gyazo

Sistem tepsisi simgesinden, her iki görevi de gerçekleştirebilirsiniz: görüntü yakalama veya GIF yakalama.

Ekranı bir görüntüye çekmeyi seçtiğinizde, fare imleciniz bir seçim aracına dönüştürülür. Ekranı yakalamak için dikdörtgen bir alanda seçebilirsiniz. Zaman kaybetmeden, ekran yakalanır, panoya kopyalanır ve bulut sunucusuna yüklenir.

Artık Microsoft Word veya MS Paint gibi herhangi bir uygulamada kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Web tarayıcısı, yükleme durumunu ve arkadaşlarınız, iş arkadaşlarınız veya başkaları ile paylaşabileceğiniz bağlantıyı görüntülemek için açılır.

 

Kayıt Nasıl Yapılır

Yakalanan görüntüyü yerel depolama ortamınıza kaydetmek istiyorsanız. Tarayıcınızdaki ekran görüntüsüne sağ tıklayıp sabit sürücünüze kaydetmeyi seçebilirsiniz.

Görüntü yakalamanın dışında, ekran görüntüsünü GIF animasyonuna da kaydedebilir, ancak GIF animasyonu yalnızca yedi saniye ile sınırlıdır. Görüntü yakalamaya benzer şekilde, GIF animasyonu da otomatik olarak Gyazo hesabına yüklenir.

ayarlar

Gyazo ayarlarında, ekran görüntüsü yakalama ve ekran animasyonu yakalama kısayol tuşlarını değiştirmeyi seçebilirsiniz. PrintScreen kısayol tuşunu devraldırabilir, çekim tamamlandıktan sonra ses çalmayı seçebilir. Yakalama tamamlandıktan sonra tarayıcının açılması gerekip gerekmediğini seçebilirsiniz.

Gyazo, Windows, Mac, iPhone ve Android için ücretsiz bir Ekran görüntüsü yakalama uygulamasıdır.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *