Android cihazda ekran görüntüsü nasıl kayıt edilir

Android cihazda ekran görüntüsü kaydetmek

Android cihazda ekran görüntüsü Hızlı bir video çekmeyi mi? Yoksa ekranınızı bir Android cihazda ekran görüntüsü kaydetmek mi istiyorsunuz?

Bir video çekiyorsanız veya daha profesyonel amaçlar için video oluşturuyorsanız. Bunu yapmanın en hızlı yollarını buluyoruz.

Ekran görüntüleri almak kolaydır, ekran görüsü kaydetmek için Android uygulamasını indirmeniz gerekir. Doğru uygulamaları ve onları indirdikten sonra nasıl başlayacağınızı ve ekranın bir Android cihazında nasıl kaydedileceği aşağıda açıklanmıştır.

 

AZ SCREEN RECORDER

[wpcc-iframe loading=”lazy” width=”1000″ height=”750″ src=”https://www.youtube.com/embed/3qZEwBU7DdU?feature=oembed” frameborder=”0″ gesture=”media” allow=”encrypted-media” allowfullscreen]

Şimdi indir:

Download

1. Adım: AZ recorder, zaman sınırlaması, filigran veya reklam bulunmayan, saf bir kayıt uygulamasıdır. Uygulamaların olduğu yere veya taşımayı seçtiğiniz yere küçük bir araç simgesi oluşturacak.

Adım 2: Araç başlatıldığında, birkaç farklı simge ile telefon ekranınızda bir yer paylaşımı görmeniz gerekir. Kamera deklanşörü simgesi için sol alt köşeye bakın. Kayıt etmeye hazır olduğunuzda, o simgeyi seçin.

Kaplama kaybolacak ve kayda başlayacaksınız. Kaplamayı tekrar aşağı sürükleyin ve işiniz bittiğinde kaydı duraklatın veya durdurun. Dişli şekilli simgenin, kaydı başlatmadan önce video kalitesinin birçok yönünü ayarlayabileceğiniz bir menüye götüreceğini unutmayın.

Bu, belirli bir kaliteye ihtiyaç duymanız veya video dosyası alanı kaydetmek istiyorsanız kullanışlıdır.

3. Adım: Kayıt sırasında bazı küçük düzenleme araçları ve ekran üzerinde çizim yapma olanağı da vardır. Bu da profesyoneller için mükemmel bir seçenektir. Kaplama aynı zamanda bir fotoğraf simgesi içerir.

Bu seçeneği seçmek, videoyu kesip düzenlemenizi, ekranı gerektiği gibi kırpmanızı, sesi istediğiniz gibi değiştirmenizi ve bölümleri gerektiğinde GIF’lere dönüştürmenizi sağlar.

Payı paylaşmaya hazır olmadan önce son değişikliklerinizi yapmak için bu alanı ziyaret edin.

 

GOOGLE PLAY OYUNLAR

[wpcc-iframe loading=”lazy” width=”1000″ height=”563″ src=”https://www.youtube.com/embed/XPXZHRPCfOA?feature=oembed” frameborder=”0″ gesture=”media” allow=”encrypted-media” allowfullscreen]

Şimdi indir:

Download

Adım 1: Adın belirttiği gibi bu oyun yönetimi uygulaması, Android cihazda ekran görüntüsü oyunları ve (son eklenen) kayıtları kullanmakla ilgilidir.

Bu, ilk adımınız Google Play Oyunlar’a (GPG) kaydolmanız ve istediğiniz ve hoşunuza giden oyunları bulmak için hizmeti keşfetmek anlamına gelir.

Kayıt yapmaya başlamadan önce bunu yaparsanız, deneyiminiz çok daha keyifli olacaktır. GPG, yalnızca canlı oyunları kaydetmenize izin verir. Bu nedenle, oynamaya hazır olduğunuzda, uygulamayı açın ve kaydetmek istediğiniz oyunu seçin.

2. Adım: İlk kez bir oyun seçtiğinizde, oyun ayrıntıları penceresini ziyaret etmiş olursunuz. Bu pencerede bir kamera kaydedici simgesi göreceksiniz.

Bu simgeyi seçin, İleri’yi seçin ve ardından video kalitenizi seçin. Her şey iyi görünüyorsa, oyun oynamak için Başlatma’yı seçin.

3. Adım: Üç saniye sonra ekranınız kayda başlayacaktır. Her zaman kayda ara vermeyi seçmek için tıklatabileceğiniz küçük kayan bir video balonu olacaktır.

Video durdurulduğunda veya kapandığında otomatik olarak telefonunuza kaydedilir. YouTube’a bir video yüklemek isterseniz. YouTube’da Düzenle ve Yükle etiketli bir anlık paylaşım seçeneği de vardır.

Düzenleme yeteneklerinin sınırlı olduğunu ve bu uygulamanın cihaz ekranında görünen her şeyi kaydedeceğini unutmayın; bu adım biraz zaman alabilir.

 

MOBIZEN SCREEN RECORDER

[wpcc-iframe loading=”lazy” width=”1000″ height=”563″ src=”https://www.youtube.com/embed/SKCYdJnUeIw?feature=oembed” frameborder=”0″ gesture=”media” allow=”encrypted-media” allowfullscreen]

Şimdi indir:

Download

1. Adım: Mobizen, AZ uygulamasına çok benzer bir HD kaydı sunuyor. Android cihazda ekran görüntüsü Uygulamasını indirin ve uygulama menüsünden başlatın. Bu, telefon ekranınıza küçük bir “hava dairesi” simgesi yerleştirir.

Bir kere bulduktan sonra onu seçin ve birkaç ek ikona dalılacaktır. Kaydı başlatmak için kaydı seçin (kamera simgesi yalnızca ekran görüntüsü alır). Bu, üç saniyelik bir geri sayım oluşturacak ve ardından kayıt başlayacaktır.

2. Adım: Hava dairesi ekranınızda kalır (ancak videonun bir parçası olarak kaydedilmeyecektir). Tekrar seçin ve ihtiyacınız olduğunda videoyu duraklatmak için duraklatma simgesine basın.

Üst düğme, kayıt yaparken kırmızı bir durdurma düğmesi içerir ve videoyu durdurmak için istediğiniz zaman bunu seçebilirsiniz.

3. Adım: Videoyu durdurmak, videoyu görmenizi sağlayan bir açılır pencere getirir. Oluşumunuzu düzenlemek isterseniz, bunu seçin (videonuzu görüntüleme, kaydettiğiniz sürece daima uygulamanın bir seçeneği olacaktır). Görüntüleme sırasında, video oynatıcının hemen altında bir kalem ve kağıt düzenleme simgesi göreceksiniz.

Videonuzu düzenlemeye başlamak için bunu seçin. Kesme ve bölme, BGM ekleme, intro ve çıkıntı ekleme ve videoyu istediğiniz gibi görünmesini sağlamak için daha fazlasını yapabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *