En hızlı Otomobil Ne kadar hızlı gidebilir?

Dünyanın en hızlı 25 otomobili

En hızlı Koenigsegg Agera RS resmi olarak dünyanın en hızlı otomobili. Ama ne kadar süreyle?

“Ne kadar hızlı gidebilir?”

Otomotiv mükemmellik ölçümü için birçok yol var ama en iyisi herkesin gizlice en çok önem verdiği hız. Aldous Huxley haklı olan tek gerçek modern sansasyon olma konusunda haklıymış. Ne kadar eğlenceli olduğu konusunda ayrıldı.

Bu 25 araba, sadece eğlenceden öte fazla, gezegendeki en hızlı üretim arabaları. Burada vurgu “üretim” üzerine – yarışçılar ve bir defaya mahsus özel işlerin uygulanması gerekmiyor. Ayrıca, dünyadaki en hızlı otomobillerimize yönelik seçimlerimizi, otomotiv medyası ve yaptırım grupları tarafından meşru olarak kabul edilen en üst düzey hızlarda olanlar ile sınırlamaya çalıştık.

Ayrıca, ufukta bu listeden bazı isimler çalmaya hazır görünen bazı otomobiller de var. SSC, 1,350 beygir gücü Tuatara ile dünyanın en hızlı otomobil unvanını geri kazanmayı umuyor ve Bugatti 2018 yılında Chiron’ın en üst hızını resmi olarak test edecek. Şimdilik, bunlar yasal olarak bir plaka sporu yapabilen en hızlı otomobiller.

 

Hennessey Venom F5 (301 mph, claimed)

En hızlı

Üst hız açısından, Hennessey Performans Mühendisliği yarışmayacak kadar zorlu geçiyor. Hennessey’nin Venom GT – 2014’deki 270 derecelik anıtsal ve gayri resmi çalışmasını kaydetti – bir süre bu listenin üstünde oturdu, ancak üç yıl sonra Hennessey fizik alanlarına yine de meydan okudu.

Üzerinde 301 beygir gücünde iddia edilen bir hızla övünen Venom F5, önceki üst hız rakamını bir okul bölgesi hız limitinden daha fazla parçaladı. Bunu yapmak için, Hennessey tamamen yeni 2,950 poundluk karbon fiber şasi (Venom GT, Lotus Exige’ye dayanıyor) ile başlamış ve 1,600 hp, 7,4 litrelik, çift turbo V8’i buna cıvatalıyor. Araba, bildirildiğine göre 0’dan 249’a, 0 saniyede 30 saniyeden az bir sürede gidebildiğinden sonuçlar kesinlikle şaşırtıcı. Hennessey henüz Guinness Rekorlar Kitabı ile en üst seviyedeki hızını teyit etmedi, bu nedenle Koenigsegg Agera RS dünyadaki en resmi otomobil olmaya devam ediyor … şimdilik.

 

Koenigsegg Agera RS (278 mph)

En hızlı

Koenigsegg Agera RS resmi olarak dünyanın en hızlı otomobilidir ve yine de listemizde ikinci sırada yer almaktadır.

Teknik özellikler açısından, Hennessey’nin Venom F5 daha etkileyicidir. 301 beygir gücündeki iddia edilen üst hızı önemli bir farkla bu listede bulunan her şeyi yok ediyor ancak Hennessey, Guinness Rekorlar Kitabı ile sayılarını doğrulamamıştır. Koenigsegg, burada, burada gerçek dünyada gümüş madalyayı alsa da, Agera RS gerçek hız kralıdır.

Resmi rekoru kırmak için Koenigsegg, Nevada Ulaştırma Bakanlığı’ndan, Las Vegas ve Pahrump arasındaki Route 160’un 11 mil’lik bir bölümünü kapatmasını istedi. Kamu yollarında 1,160 beygirlik İsveçli supercar ilk seferinde 284.55 mph, ikinci seansa 271.19 mph ile çarpıyor ve ortalama 277.9 mph’dir.

 

Hennessey Venom GT (270 mph)

En hızlı

Hennessey, 2014 yılında Kennedy Uzay Merkezi’nde 270.4 mil hızında bir koşu kaydetti ancak yalnızca tek yönde. Yasal olarak kabul edilebilmek için, kayıt denemeleri genellikle her yönde bir çalıştırmayı gerektirir. Daha sonra rüzgar koşulları için bir ortalama alınır.

El yapımı doğası gereği, Venom GT’nin bir üretim arabası niteliği kazanıp ortalayamayacağı konusunda da bazı tartışmalar var. En üst hız kuşkusuz inanılmaz derecede şaşırtıcı olsa da, Hennessey’nin canavarı Guinness Dünya Rekorları Kitabı tarafından dünyanın en hızlı otomobili olarak tanınmadı.

 

Bugatti Chiron (261+ mph)

En hızlı

Bugatti Veyron, anıtsal bir mühendislik feattı, performansı olağanüstü olan bir supercar, Top Gear’ın sunucusu James May, onu Concorde’un otomobil eşdeğeri ile karşılaştırdı. 10 yıllık üretimin ardından Volkswagen Group, Veyron’un halefı Bugatti Chiron’ı açtı.

Yunan mitolojisinde efsanevi bir Centaur olarak adlandırılan Chiron, Veyron’u her yönden geliştirmeyi amaçlıyor. Sokak yasal ayarlarını kullanarak 261 mil hız vuran 1500 hp Chiron zincirleri bir hayvana benziyor. Pistte, Bugatti, bu zincirleri ve mevcut hız rekorunu kırmayı hedefliyor. Şimdilik, en üst hızı kamuoyunun gizemi olarak kalmaya devam ediyor. Her ne kadar Chiron bir yarış arabası gibi yapılmışsa da, bir otomobilin çalışması için bir profesyonel olmasına gerek yoktur; araba, hız arttıkça veya azaltıldığında otomatik olarak makinelerini ayarlayarak en iyi performansı sağlarlar.

Chiron sadece hızlı bir oyuncu olmayacak, aynı zamanda kapsamlı lüks bir araç olacak. Güzel bir deri iç kısmının ötesinde, araba her hoparlörün içinde elmas diyaframı olan çökmüş bir ses sistemini de spor yapıyor. Gösterge tablosunda, yüksek hızlarda yalnızca önemli bilgileri gösteren, aracın hızı değiştikçe ayarlanacak yüksek çözünürlüklü sayısal ekranlar bulunuyor. Chiron, kralların birincisi elde edilecek azınlığın üyesi olacağından, birinci nesil için sadece 500’ü serbest bırakılacak ve her biri 2,6 milyon dolarlık bir bedele mal olacak şekilde, süper arabalar arasında kral gibi görünüyor.

 

Bugatti Veyron Super Sport (268 mph)

En hızlı

Volkswagen, Bugatti markasını satın aldığında, bir amacı vardı: Dünyadaki en hızlı üretim otomobilini kurmak. Orijinal Veyron bu hedefe ulaştı ve 1.7 milyon dolarlık bir fiyat etiketi ve 1.000 beygir gücü üreten dört turboşarjlı bir W16 motoruyla, aynı zamanda herhangi bir üretim arabasının en abartılı özelliklerine sahip oldu.

Yine de Veyron SSC Ultimate Aero tarafından yakında yıkıldı, bu yüzden Bugatti Veyron Super Sport ile geri döndü. Bu Veyron-plus, 1.200 bg’ye ve saatte birkaç ekstra mil kazanmaya yardımcı olmak için sayısız aerodinamik değişikliğe sahiptir.

Volkswagen’in Ehra-Lessein test pistinde kaydedilen en üst hız 268 mil olan Veyron Super Sport, bir zamanlar Guinness tarafından dünyanın en hızlı ikinci üretim otomobili olarak kabul edildi. İlgili Veyron Grand Sport Vitesse, aynı zamanda dünyanın en hızlı açılıp kapanmış 254 mil hızında bir otomobilidir.

 

SSC Ultimate Aero (256 mph)

En hızlı

Kısacası, Volkswagen Grubu’nun gücü ve Bugatti isminin prestiji hiç kimsenin duymamış bir otomobil şirketi tarafından sağlandı.

Shelby SuperCars’ın (SSC) Cobra’nın şöhretinin Carroll Shelby’siyle bir ilgisi yok, ancak bir an için Ultimate Aero, dünyanın en hızlı üretim otomobili oldu. Veyron’un Süper Olmayan sürümü yenerek 2007’de 256 mph vurdu.

Bu hıza ulaşmasına yardımcı olmak, 1,287 bg ile 6.3 litrelik ikiz turbo şarjlı V8’dir. Yeteneği olan insanlar için daha saf bir sürüş deneyimi yaratan, bu gücü olmayan kişilerin ölümüne ilişkin bir senaryo oluşturmak için bu gücün kontrol edilmesine yardımcı olacak herhangi bir elektronik sürücü yardımı da yok.

 

Saleen S7 Twin Turbo (248 mph)

En hızlı

Performans bağımlıları arasında Saleen S7 efsanedir. Egzotik stil, deli performans ve inanılmaz ayarlama potansiyelinin birkaçını söylemek için birkaç nedeni var ancak aracın itirazının büyük kısmı aslında tarihsel. 2000’den 2009’a kadar üretilen S7, Amerika’nın ilk mid-engined supercar’dı.

Gerçi sadece ABD’deki ilk değildi; şimdiye kadar yapılmış en iyi supercarlardan biridir. Alüminyumdan ve çelikten üretilmiş hafif bir şasiye monte edilen araç, 550 saniyede üretilen 7.0 litrelik bir V8 hırsızlığına ve 3.3 saniyede 0’dan 60’a kadar hızlanmasına olanak tanır. Saleen, yaşam döngüsünün yaklaşık yarısının yanında, otomobilin performansını komik seviyelere yakınlaştıran S7 Twin Turbo’yu piyasaya sürdü.

Şu anda 750 bg üreten araç, çeyrek milin 10.5 saniyede parçalamadan önce sadece 2,8 saniyede 60 mil hızlandırabilir. Bununla birlikte, en çarpıcı istatistiği 248 mil / saat’lik en üst hız olması, bu yüzden şimdiye kadar kaldırıma koyan en hızlı otomobillerden biri haline geldi.

 

Koenigsegg CCR (242 mph)

En hızlı

İsveçli süper otomobil üreticisi Koenigsegg, orijinal Bugatti Veyron’un öncülüğünden önce “dünyanın en hızlı” unvanını kısa süreyle elinde tuttu. 2005 yılında İtalya’nın Nardo Ringinde CCR’si 242 mil hızla ulaştı.

CCR aslında Koenigsegg’in bugün inşa ettiği arabaların daha önceki bir nesli idi. Şirketin kendi tasarımının 4.7 litrelik bir V8, bir karbon fiber gövde ve çok fazla elektronik yardım malzemesi bulunmuyordu.

Etkileyici istatistiklere rağmen, CCR’nin spot ışığı dünyadaki iddiası kadar kısa oldu. Kısa süre CCX ve sonra da mevcut Agera tarafından değiştirildi. Koenigsegg, Agera merkezli One: 1’in 270 mil / saat hızla başlayacağını ancak hiç kimse henüz denemediğini belirtti.

 

McLaren F1 (241 mph)

En hızlı

F1 daha eski bir dünyanın en hızlı otomobilinden başka bir şey değil. Karbon fiber gövdesi, altın astarlı motor yuvası, 6.1 litrelik BMW M V12 ve merkez sürücü koltuğu ile şimdiye kadar yapılmış en havalı otomobil olabilir.

Yıllar önce MP4-12C ile Ferrari ve Porsche’yi almaya kalkışan McLaren, Formula 1’de başarılı bir yarış ekibi ve can-Can serisi olarak biliniyordu. Ancak ilk yol otomobili tam bir amatör çaba değildi.

McLaren, F1’i en üst düzey yol yapmaya yönelik süper otomobil yapmak istedi ancak tasarımı şirketin yarış deneyimi ile bilgilendirildi. F1, 1995 yılında Le Mans’ın 24 Saat’ini kazanarak kendi başına oldukça başarılı bir yarış kariyerine geçti.

 

Pagani Huayra BC (238 mph)

En hızlı

Başkası, Pagani Huayra’nın eziyetini söyleyemezdi, çünkü AMG kaynaklı bitterli V12, 3000 libreden daha az iterek, İtalyan canavarı bir canavarın tanımıdır. Formül her zaman iyileştirilebilir ve 2016 Cenevre Motor Fuarı’nda Pagani, Huayra BC’yi piyasaya sürerek onu kanıtladı.

Standart Huayra’ya kıyasla daha hafif ve daha güçlü olan BC motoru 789 beygir gücü üretmek için masaj yaparken, toplam boş ağırlığı 2,645 lb’ye kadar düşürdü. Bu, beş kat daha güçlü olan en yeni Honda Civic Coupe ile aynı ağırlığa sahip. O halde, BC’nin en üst devir sayısının 238 mil / saat gülümseyerek derecelendirildiği şaşırtıcı olmamalı.

 

Zenvo ST1 (233 mph)

En hızlı

Danimarka’dan çıkan tek performans arabası, şimdiye kadarki en hızlı otomobillerden biri. Zelanda’da bir araya getirilen Zenvo ST1, 6.8 litrelik V8 ile 1,104 beygir gücü ve 1.054 lb-ft oluşturmak için bir aşırı yükleyici ve turboşarjer ile birleştirildiğinden, Danimarka mühendislik gücünü gösteriyor.

Bütün bu güç doğrudan arka tekerleklere gider ve ST1’i profesyonel yarış sahnesinin dışındaki herkes için elinde tutar. Lastikleri kilitli tutabiliyorsanız, yükseliş kupası sizi ham kabiliyetle şok edecektir.

Yola çıkınca, ST1 yeterli yol verildiğinde 233 mil / saat hızına ulaşabilir ancak en üst hızının elektronik olarak sınırlı olduğunu belirtmek önemlidir. Gemide dijital dadılar olmadan ST1’in en uç noktada daha da hızlı olabileceğinden şüpheleniyoruz ki bu korkunç bir düşüncedir.

 

Noble M600 (225 mph)

En hızlı

İngiliz süper otomobillerini düşündüğümüzde zihnimiz genellikle McLaren, Aston Martin ve Jaguar gibi markalara dönüşüyor, ancak Noble Automotive’den bahsetmeyi hak eden başka bir otomobil üreticisi var.

Soylu 1999’da sahneye yuvarlandı ve o zamandan beri birkaç düşük hacimli süspansiyonu serbest bırakarak küçük bir otomobil tarihinin dilimini kazdı. En çok kayda değer olan şey, 2009’da Top Gear test pistinde Bugatti Veyron’un zamanını çökerttiğinde ortaya çıkmış görünen M600. Otomobil, çok az sayıda elektronik sürücü yardımcısı bulunduğundan inanılmaz derecede zor yürüyordu, ancak performansı kendisi için 650 hp, 3.0 saniyede 0-60 ve 225 mil hızla konuştu.

Noble, yatak odasında bir Lamborghini görünümlü poster görünmeyebilir, fakat açıkçası, buruşuk olan Brit, saydığı yerdedir. Marka, o zamandan beri açıkta bırakılmış bir karbon fiber gövde ve çekyatlı Speedster modeli ile güzel bir CarbonSport versiyonunu piyasaya sürdü.

 

Apollo Arrow (223 mph)

En hızlı

2016 Cenevre Motor Showu, bir supercar yüklü olaydı, ancak muhteşem rakipleri arasında bile Apollo Arrow çarpıyordu. Parlak turuncu bir boya ve bir ejderha gibi şekillendirilmiş bir vücuda sahip olan Arrow, sınırsız tasarımın muhteşem bir örneğiydi ve bu felsefe sadece stilden çok daha fazlası için geçerlidir.

Arrow, otomobilin 2.866 lbs ağırlığındaki ağırlığını göz önüne alarak daha etkileyici bir 1000 hp ve 738 lb-ft rakamları üretmek için ayarlanmış, tweaked edilmiş ve hıyarılmış Audi kaynaklı 4.0 litrelik biturbo V8’i donatıyor. Okun buharlaşmadan önce sadece 2,9 saniyede 60 mil hızla koşabildiği ve 223 mil / saat hızla fırladığı için matematik bu durumda oldukça iyi sonuç veriyor.

2016 yılının başında, Apollo Automobil markası, acımasız Gumpert Apollo’yu bize getiren, sevimli ve kurnaz bir üretici olan Gumpert’in küllerinden yükseldi. Arrow pek çok yönden olumist Gumpert’ın devamı niteliğindedir, çünkü cilt altında makyaj yapılmasına rağmen her zamanki kadar çılgınca.

 

Lamborghini Veneno (221 mph)

En hızlı

Bazen hayatınızdaki ödemelerinizi elde edersiniz ve Lamborghini Veneno bunu, Dünya’daki En Pahalı Arabalar listemizde olduğu gibi bunun bir kanıtı olarak da kanıtlıyor. Bu doğru, bu 4.5 milyon dolarlık süper araba aslında oldukça pazarlık.

6.5 litrelik V12, 750 çığlık atan İtalyan midillisi ile, bu zehirli Lambo, 2.9 saniyede 0-60 saat ve 221 mil hızla süper bisiklet seviyelerine yaklaşıyor. Araba ayrıca beş değişik mod, pushrod süspansiyon ve yatay damper birimleri ile hızlı değiştiren ISR yarı otomatik şanzıman gibi yarış esinli araçların bir dizi özellikleri.

4.5 milyon doların çok olduğunu düşünüyorsanız, bunu 2014 yılında seveceksiniz; bir Veneno, Almanya’da yaklaşık 6,5 milyon dolar sattı. Belki de “pazarlık” sözcüğü biraz gerinmişti.

 

Aston Martin One-77 (220 mph)

En hızlı

One-77, şimdiye kadarki en aşırı Aston yolcusu ve en hızlısı. Önceden tasarlanmış bir düzeni “düzenli” Astons ile paylaşabilir, ancak One-77 tamamen farklı bir hayvandır.

Sadece 77 örnek yapıldı ve her spor 7.30-litre V12 750 bg üretti. Şasi gibi, daha az Aston üretim modelinde kullanılan bir motoru temel alır, ancak daha hafif ve daha vahşidir.

One-77 ile ilgili en dikkat çekici şey performansı ve çenesi iyi görünüyordu, bir yana, Aston pek çok ödün vermeden bir hiper taşı yaratmayı başardı.

One-77, ırk esinlenerek tasarlanmış, orta-motor tasarımlı performans tasarımlarıyla eşleşse de, çok daha lüks ve iyi yuvarlanmış bir şeyin görünüm ve izlenimine sahip. Sonuçta, bu listedeki tek ön motorlu araba.

One-77, inanılmaz derecede hızlı arabaların sadece performansa odaklanmak zorunda olmadığını kanıtlıyor. Onun karakteri neredeyse onun 220 mph üst hız ve sınırlı üretim çalıştırmak gibi özel.

 

Jaguar XJ220 (217 mph)

En hızlı

XJ220, üretim yolunda altı silindir ve iki tahrik tekerini kaybetti, ancak yine de 1992’de en hızlı üretim otomobili unvanını elde etmeyi başarabildi.

Orijinal konsept versiyonu bir V12 motoru ve dört tekerden çekiş özellikli, ancak üretim modeli ikiz turboşarjlı V6 ve arkadan çekişli sürüş yapmak zorunda kaldı. Yine de, mühendisler devir sınırlayıcıyı kaldırdıktan sonra, XJ220’yi Nardo’da 217 mil / saat hızla elde etmek için yeterliydi.

Bununla birlikte, tarihteki otomobilin yerinde sağlamlaştırmak için yeterli değildi. Alıcılar, konseptte olduğu gibi üretim versiyonundan da etkilendiler ve 90’lı yılların başında zayıf bir ekonomi satışa başladı. Bazen en hızlı olmak sadece yeterli değildir.

 

McLaren P1 (217 mph)

En hızlı

F1’e McLaren’in halefi o kadar hızlı değil, ama çok daha fazla teknoloji. 903 hp hibrid güç aktarma organı, elektrik ve turbo şarjlı V8 gücünü sorunsuz bir şekilde harmanlayarak P1’i şimdiye kadar yapılmış en yetenekli performans araçlarından biri yapıyor.

Aracın basın junketi sırasında McLaren, sürüş deneyiminin üzerinde en üst seviyedeki hızın üzerinde durduğunu belirtti. Belki şirket, Bugatti ile rekabet edebileceğini düşünmüyordu, ya da belki sadece ormanda parçalama yanal kavramanın, müşterilere işlemek için stratosferik hızlardan daha iyi bir yol olduğunu düşündü.

Yaklaşık 6 dakika süren bir tur süresi ile P1, aynı zamanda, en üst hızdan daha önemli olan bir performans metriğine de üstün geliyor: Nürburgring.

 

Ferrari LaFerrari (217 mph)

En hızlı

P1 ve Porsche 918 Spyder boyunca, Ferrari LaFerrari. Performans arabalarının (aynı) verimsiz olması gerekmediğini dünyaya gösteren bir üçlü hibrid supercarın bir parçası.

Ferrari, McLaren ile en yüksek hız ve akıllılık için eşleşir. Onun 6.3 litrelik V12 Ferrari Formula 1 otomobillerde kullanılan Kinetik Enerji Geri Kazanım Sistemleri (KERS) modellenmiş bir hibrid sisteme katılmıştır. LaFerrari sürücüye sürücüsüne 950 bg’lik bir güç vermez, aynı zamanda elektrikli motorların anlık tepki vermesini sağlar.

 

Lamborghini Aventador LP 700-4 (217 mph)

En hızlı

Günümüzün en yenilikçi süper otomobillerinin kutsal üçlüsünü bozmak. Eski bir okul zorbalığına sahip ve bir güç aktarma organından birinin mafsasını kullanıyor. 6,5 litrelik doğal emilen V12, dört tekerleğe yedi ileri çift debriyaj iletimiyle 690 hp ve 507 lb-ft tork sağladı. Üst hızına ek olarak, Lamborghini Aventador 2,9 saniyede 60 mil hızla patlayacak.

Milyon dolarlık en üst hız yarışmalarına kıyasla, Aventador’un 400.000 dolarlık fiyat etiketi bir pazarlıktır. Bunun için, son on yılın en vahşi tasarımlarından birine ve supercar’ın orta çıkış egzozu yoluyla omurga-karıncalanma sesi alırsınız.

 

Ferrari F12 Berlinetta (211 mph)

En hızlı

Hipercar trifecta’yı hala kapatamıyoruz çünkü Ferrari modellerinden bir tanesini 210+ mph braketine yerleştirmek zorunda kaldı. Ferrari F12 Berlinetta’ya bakıyorsunuz, kesinlikle karayollarını teneffüs eden ön motorlu, arkadan çekişli bir İtalyan santralı. Bir yedi vitesli çift debriyajlı aktarma, asfaltın gücünü alırken A 6.3-litre V12, 731 at ve 508 lb-ft tork üretir. 0 ila 60 mil, 3,6 saniye sürer ve çeyrek mil yapılır ve 11,3 saniyede tozlanır.

Kaldırımın cezalandırılmadığı durumlarda. F12’nin iç mekanları, modern en görkemli turlarda sürücüleri en iyi şekilde sunan, deri ve yüksek teknoloji donanımının muhteşem bir karışımıdır. Satın almaya hazır mısın? Şaşkın at tanrısı sunmak için 379.000 dolara sahip olmanızı dilerim.

 

Porsche 918 Spyder (210 mph)

En hızlı

Listemizde yer alan “kutsal üçlü” sözcüğünün son üyesi olan Porsche 918 Spyder. İnanılmaz hız, yüksek verimlilik düzeyleri ve akü teknolojisinin göz açıcı uygulamaları hakkında hibrid hypercars’ı sevdiğimiz her şeydir. Üstteki McLaren P1 ve Ferrari LaFerrari’den daha az etkileyici bir saç olabilir. Ancak 210 mph’lık maksimum bir hızla 918 yavaşlama hissi taşımaz.

Spyder apaçık bir şekilde kendi düzlükleri üzerinde durabilir. Ancak Alman tüm kayar pabuçlarda en rahat olanıdır ve burada tüm tekerleklerden çekiş gücü ve inanılmaz hızlanma kayıt kitaplarını almaya gelir. 2013’te araç Nürburgring’i sadece 6: 55’de kullandı ve böylece şimdiye kadar en hızlı üçüncü üretim otomobili oldu. Ayrıca, Mazda Raceway Laguna Seca’daki üretim otomobil tur rekorunu elinde tutuyor.

 

Ferrari GTC4Lusso (208 mph)

En hızlı

Ferrari F12 Berlinetta’da bir şey yoksa, fazladan bir koltuk sırası var. Neyse ki, GTC4Lusso’nun bulunduğu yer. Eskiden FF olarak bilinen Ferrari, dört tekerlekten çekişli süper otomobilin biraz daha styling. Daha fazla güç katması ve yarışa supercar atmasını sağladı. F12’nin 6.3 litrelik V12, GTC4Lusso’nun uzun kaputunun altında, 680 hp ve 515 lb-ft’lik tork seviyesine doğru yol buluyor. F12’den daha az güç üretmesine rağmen, dört tekerlekten çekiş sistemi. GTC4 Lusso’nun 0 ila 60 mph’ın en fazla 0,2 saniyelik bir sürede çalıştırabileceği anlamına geliyor.

Dört koltuk ve dört sürüş tekerleği, bu her mevsim kabiliyete sahip en iyi günlük sürücü supercar yapabilir. Elbette, arabanın fiyatı isteyen 300.000 doları ödeyebiliyorsanız, kış hava için lüks bir SUV alabiliyorsunuzdur, ancak bu doğru karar anlamına gelmez. İtalyanların karda oynasın, değil mi?

 

Bentley Continental GT Speed (206 mph)

En hızlı

Büyük turne yapmayı Bentley Continental GT’den daha iyi yapmak zordur ve “Speed” sözcüğü sona erdiğinde muazzam güç demektir. Continental GT Speed, 633 beygir gücü üretmek için. 6.0 litrelik ikiz turbo şarjlı W12 motor ve aynı derecede çarpıcı 620 lb-ft tork kullanıyor. Dört tekerleğin hepsi çift debriyajlı bir şanzıman vasıtasıyla hırpalanır. Çekiç seviyesini ayarlayın ve GT Speed yalnızca 3.9 saniyede 60 mph’e ulaşacak ve 200 mph’lik işareti yeterli pist ile geçecektir.

240.000 Dolar Bentley ayrıca kapitone deri, koltuklar masajı, elle dikilmiş döşeme ve plebe otomobillerini uçurma güvenini de kazandı.

 

Audi R8 (205 mph)

En hızlı

200 metrelik kriter, sihirli sayı bir otomobil üreticisinin iş anlamına geldiğini kanıtladığı için, süper otomobiller için önemli bir ölçme çubuğu. İsterseniz, erkekleri oğlanlardan ayırır. Audi, 2015 yılında nihayet 205 mil hızla etkileyici en üst hızı olan ikinci nesil V10 Plus modeliyle 200 beygir gücü kulübüne girdi.

Belki de coupe’in büyük V10’undan ve Alman midillilerinin 610’undan daha dikkat çekici olanı aracın dengesi. Otomobil, son derece dengeli bir tonaj ile, sportif olabildiğinde yumuşak ve hijyenik bir süspansiyon düzeneği ile yumuşak tonlar veriyor. Autobahn’ı 205 mil hızla seyir yapacaksanız, konforlu bir şekilde yapabileceğiniz için iç kısım Nappa deri ve diğer birinci sınıf malzemelerle süslenmiştir.

 

Aston Martin V12 Vantage S (205 mph)

En hızlı

İngiliz mirasına sahip süper arabalarınızı tercih ederseniz, Aston Martin V12 Vantage S.’yi seveceksiniz. Aston’un sunduğu ürünlerden en küçüğü 5.9 litrelik V12 motoru ile en çok kazanç elde etmeyi istiyor. Çünkü kompakt bir pakette büyük güç absürd performans anlamına geliyor. Bu durumda, doğal olarak aspire edilen motor. Yedi vitesli manuel veya yedi vitesli otomatik şanzımanın seçimini yaparak 56 3hp ve 457 lb-ft tork üretiyor. Bu doğru, eylemi kontrol etmenizi sağlayan 205 m.lik bir spor otomobilidir.

Aston Martin, dünyanın en rafine kas otomobili olabilmek için 188.795 $ talep ediyor. V12 Vantage S’yi satın almaya gücü yetmese bile, en azından onun kısırcasına hırıltısını takdir edersiniz. Ödeyecekseniz, ancak tereddüt ediyorsanız, o zaman sadece ABD pazarına tahsis edilen 100 birimden birinden hak etmiyorsunuz demektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Link xoilac 1 anstad.com, Link xoilac 2 sosmap.net, Link xoilac 3 cultureandyouth.org, Link xoilac 4 xoilac1.site, Link xoilac 5 phongkhamago.com, Link xoilac 6 myphamtocso1.com, Link xoilac 7 greenparkhadong.com, Link xoilac 8 xmx21.com, Link 6686 design 686.design, Link 6686 blog 6686.blog, Link 6686 express 6686.express, Link 6686 bet, Link 6686 me, Link trực tiếp bóng đá colatv, Link trực tiếp bóng đá colatv, Link trực tiếp bóng đá colatv, Link rakhoi, Link caheo, Link mitom, Link saoke, Link vaoroi, Link cakhiatv, Link 90phut, Link socolive, Link xoivotv, Link cakhia, Link vebo, Link xoilac, Link xoilactv, Link xoilac tv, Link xôi lạc tv, Link xoi lac tv, Link xem bóng đá, Link trực tiếp bóng đá, Link xem bong da, Link truc tiep bong da hom nay, Link truc tiep bong da, Link xem bóng đá trực tiếp, trang cá độ bóng đá, trang cá cược bóng đá, trang ca do bong da, trực tiếp bóng đá, xoilac tv, rakhoi tv, xem trực tiếp bóng đá, bóng đá trực tiếp, mitom tv, truc tiep bong da, xem trực tiếp bóng đá, trực tiếp bóng đá hôm nay, 90phut trực tiếp bóng đá, trực tiếp bóng đá, bóng đá trực tiếp, vaoroitv, xôi lạc, saoke tv, top 10 nhà cái uy tín, nhà cái uy tín, nha cai uy tin, xem trực tiếp bóng đá, bóng đá trực tiếp, truc tiep bong da, xem bong da, caheo, socolive, xem bong da, xem bóng đá trực tuyến,