Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Koenigsegg Agera RS dünyanın en hızlı Otomobili – şimdilik

Otomotiv

Koenigsegg Agera RS dünyanın en hızlı Otomobili – şimdilik

Koenigsegg Agera RS dünyanın en hızlı Otomobili – şimdilik

Dünyanın en hızlı otomobili

Dünyanın en hızlı otomobili Hennessey Las Vegas’ta 300 mph’lık Venom F5’i tanıtırken. İsveçli butik otomobil üreticisi Koenigsegg kendi rekor kıran otomobili ile manşetler hazırladı.

Şirket, Nevada Ulaştırma Bakanlığı’na (NDOT) Sin City ve Pahrump arasındaki Route 160’u 11 mil uzunluğunda bir sahayı kapatmasını ve şirketin ultra-özel, ultra pahalı süper otomobilini halka açık bir otoyol üzerinde basmasına izin vermesini istedi.

Koenigsegg Agera RS

 

Hızlı, koyu kırmızı Agera RS, Route 160’ın tam ortasında, fabrika test sürücüsü Niklas Lilja ile birlikte direksiyonun arkasına dizildiğinde heyecan hissedildi. Kaydı yenmek için, o da aynı streç yolda ortalama 268 mil hızla iki koşu yapmak zorunda kaldı. Bu hız, 2010’da Bugatti Veyron Super Sport tarafından belirlendi.

Şirket yetkilileri, devletin bol bol uzunluğa sahip olması nedeniyle Nevada’yı seçti. nispeten düz yolların düz uzantıları ve düşük nüfus yoğunluğu. Yine de, Las Vegas Review Dergisi, bölgede seyahat eden sürücülerin 20 dakikalık gecikmelerle karşı karşıya kaldıklarını yazdı.

dünyanın en hızlı otomobili

Koenigsegg, Lilja’nın ilk çalıştırması sırasında kısaca 284.55 mph vuruşunu gösteren bir video yayınladı. İkinci koşu sırasında 271.19 mph’de maksimum çıktı ve ortalama 277.9 mil oldu. Ve sonuç olarak, bayanlar baylar, Agera RS resmi olarak dünyanın en hızlı üretim otomobili. Kayıt, Guinness Rekorlar Kitabı’ndan yetkililer tarafından doğrulanmıştı.Koenigsegg, Lilja’nın ilk çalıştırması sırasında kısaca 284.55 mph vuruşunu gösteren bir video yayınladı. İkinci koşu sırasında 271.19 mph’de maksimum çıktı ve ortalama 277.9 mil oldu. Ve sonuç olarak, bayanlar baylar, Agera RS resmi olarak dünyanın en hızlı üretim otomobili. Kayıt, Guinness Rekorlar Kitabı’ndan yetkililer tarafından doğrulanmıştı.

Hız kaydının ayarlanması hayli küçük bir başarı, ancak Agera RS ciddi miktarda bir ateş gücü paketi ediyor. Şirketin resmi web sitesi, 7,800 rpm’de 1,160 beygir gücü ve 4,100 rpm’de 944 pound feet tork verecek şekilde ayarlanmış, ikiz turbo şarjlı, tamamen alüminyumdan oluşan 5.0 litrelik V8 motorundan geldiğini açıklıyor.

Bu rakamlar, Bugatti Chiron’un 1,500 bg’lik bir hp sunmadığı değil, çıtır düşen değil, Aperya’nın karbon fiber (hatta süspansiyon sisteminde bulunan) ve alüminyum gibi hafif malzemelerden yaygın olarak yararlanılmasından istifade ediyor. 16-silindirli Chiron yaklaşık 4.400 libre denetlerken biraz üzerinde 3.000 £, ölçekte ipucu.

Agera RS son zamanlarda başka bir hız rekorunu kırdı. Yine de, unvanını çok uzun süre tutmayabilir. Hennessey, Venom F5’in 300 mph’ın dünyanın en hızlı otomobili üzerine çıkabileceğini ve bunun bir Dominos pizza üzerinde mozzarella gibi parçalara ayrılmadan bu gibi yüksek hızları elde edebilen yasal lastiklerin sınırlı kullanılabilirliği yüzünden bir hayli şüpheci olduğunu belirtti.

300 mph eşiğini kırmak için vaat etmek kolay, ancak Hennessey’nin ciddiye alınması için bunu ispatlaması gerekecek. Koerigsegg‘in elinde başka bir numara yoksa, Agera bunun gerçekleşmesi durumunda tacını kaybedecek.

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

1 Yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Otomotiv

bitcoinBitcoin
$ 26,479.090.05%
ethereumEthereum
$ 1,844.040.39%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0000996.5%
En üste