Android telefon hızlandırma 2020

Android telefon hızlandırma yöntemleri

Daha iyi performans için Android telefon hızlandırma yöntemleri.

Android, performansı ve kullanıcı dostu tasarımı sayesinde dünyanın en çok kullanılan platformlarından biridir. Yazılım veya donanım kalitesinden bağımsız olarak. Cihaz bir süre sonra yavaşlamaya başlar.

Bazı yöntemlerle Android telefon hızlandırma ve Tablet hızlandırma nasıl yapılır detaylı açıklıyoruz.

Başlamadan önce, yavaş bir Android cihazını içeren her durum farklı olacak. Bu yüzden Android telefon hızlandırma için birkaç yöntem ele alacağız. Bunlardan hepsini ya da sizin için geçerli olanları deneyebilirsiniz.

 

Android cihazınızı neyin yavaşlattığını öğrenin

Android cihazınızda kaynakları neyin tükettiğini tam olarak görün.

Bu, Android telefonunuzu mümkün olduğunca verimli hale getirmek için. Telefonunuzu yavaşlatanın ne olduğu konusunda size bilgi verecektir.

Trepn Profiler

Qualcomm tarafından üretilen Trepn Profiler, CPU’nuzun gerçek zamanlı kullanımını. Veri/wifi için ağ trafiğinin bir anlık görüntüsünü görmenize. Ayrıca GPU ve RAM’inizin yükünü size gösterecektir.

 

Kullanılmayan uygulamaları silin

Yavaş bir Android telefon veya tabletinin yaygın bir nedeni, uygulamayı muhtemelen merak edip indirdiğiniz. Ve aslında kullanmadığınız uygulamalarla dolu olmasıdır. Bir Bilgisayar gibi, Android cihazınız uygulamalarla şişirilirse yavaşlar. Bu sebeble Android telefon hızlandırma için aşağıdaki yöntemleri uygulayın.

  • Başlangıç önerimiz, yüklü tüm uygulamalarınızı gözden geçirip biraz yer açmak için kullanmadığınız uygulamaları seçmektir. Ana ekrandan simgeyi kaldırmak yerine onları tamamen kaldırın.
  • Android akıllı telefonunuzda veya tabletinizde kullanacağınız sonraki şey medyadır. Uygulamaların kolayca çok fazla yer kaplayabildiği gibi, müzik, fotoğraf ve videolar da aynı şeyi yapar.
  • Widget’ler Android cihazların harika bir özelliğidir. Ancak bir simgeyi görüntülemeye kıyasla daha fazla işlem gücü alırlar. Ana menüde daha az simge bulunması Android cihazınızdaki yükü hafifletir ve hızlandırmaya yardımcı olur.

 

RAM’inizi uygulama yöneticisi ile temizleyin

Android, akıllıca kullanılmayan bir belleğe ihtiyaç duyuyorsa uygulamaları otomatik olarak bitirir.

Ancak arka planda neler olup bittiğine dair bir kullanıcı etkisine sahip olabilirsiniz. Yeni başlayanlar için, son uygulamaları açabilir ve ekrandan kaydırarak kullanmayacağınız her şeyi temizleyebilirsiniz.

Ayrıca, ayarlara girebilir ve tüm anılarınızı neyin kullandığını görebilirsiniz.

Ayarlara gidin> uygulamalar> çalışan uygulamalar.

Bu, cihazınıza bağlı olarak farklı olabilir, bu yüzden bir uygulama yöneticisi veya akıllı yönetici arayın. Hafızayı veya önbelleği kullanan uygulamalar kötü bir şey değildir.

Android cihazınızı bir uygulamayı durdurarak veya hafızayı tamamen temizleyerek hızlandırabilirsiniz.

Advanced Task Killer

Uygulama yönetimi için Android’de yerleşik araçlar olmasına rağmen. Advanced Task Killer gibi bazı uygulamalar vardır.

 

Fabrika ayarları

Denediğiniz herşeyden sonuç alamazsanız, cihazınızın fabrika ayarlarına sıfırlamak son çaredir.

İdeal değil, ancak Android cihazınızın neden bu kadar yavaş olduğunu anlayamazsanız. Cihazınızda buluan fotoğraf ve verileri yedeklemeniz için Android Yedekleme Uygulaması kullanız gerekir.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *