Xirrus Wifi Inspector – Kablosuz Ağ izleme Programı

Xirrus Wifi Inspector indir

Xirrus Wifi Inspector, kablosuz ağ izlemek için tasarlanmış bir programdır.

Kullanılabilir her ağın adını, hızını ve türünü göstermeye ek olarak, program ayrıca her bir noktanın kullanıcıya olan mesafesini gösterir. Hem bağlantının hızını hem de stabilitesini doğrulayan bir dizi test yapılmasına izin verir.

Maliyet tasarrufu ve kurulum kolaylığı artık herkesin evde bir kablosuz ağa sahip olmasını sağlayarak. Masaüstü bilgisayarların yanı sıra netbook’lar, video oyunları ve hatta cep telefonları gibi taşınabilir cihazların kullanımını kolaylaştırıyor.

Windows sisteminin güvenilir bir sinyal bulabilmesi uzun zaman alabilir.  Ancak bir program kullanarak mevcut kablosuz ağları bulmak daha kolaydır.

Xirrus Wifi Inspector, daha ayrıntılı bir görünüme genişletilebilecek dört farklı alan gösterir:

  • Radar
  • Connection
  • History
  • Networks

Her birinin aşağıda en iyi açıklanmış bazı özel işlevleri vardır.

ekran goruntusu

Şimdi indirin:

Xirrus Wi-Fi Inspector

 

Radar

Adından da anlaşılacağı gibi, bu işlev alandaki tüm Wifi ağlarını grafiksel olarak görüntüleyen. Kullanıcı adı ve uzaklığı gibi ayrıntıları içeren bir radar görüntüler.

Her bir ağın radarda görüntülendiği açının sinyalin orijini ile tam olarak uyuşmadığını belirtmek gerekir. Nokta, radarın merkezine doğru ne kadar yakınsa, daha kuvvetli bir sinyale sahip olması daha muhtemeldir. Bu da daha güçlü bir bağlantı olduğu anlamına gelir.

 

Connection

Bilgisayarın bağlı olduğu ağ hakkında ayrıntılı bilgi görüntüler. Bunlar arasında sinyal gücü, bağlantı hızı, harici ve dahili IP adresi ve ağ adı bulunur.

Ekranın sağ köşesindeki “Connect/Disconnect” seçeneği, bağlantıyı hızlı bir şekilde etkinleştirmenizi veya devre dışı bırakmanızı sağlar. (Windows XP’nin yüklü olduğu bilgisayarlarda bu işlevin bir etkisi olmadığını unutmayın).

 

History

Program tarafından algılanan Wifi ağlarının sinyal gücü geçmişini gösterir.

History

Bilgisayarı kullanmanın son birkaç dakikasında bir bağlantı sorunu olduğunda. Zamanları kolayca tespit etmenizi sağlayan yaklaşık 500 saniyelik (yaklaşık 8 dakika) tarih görüntülenir.

Bu seçenek en güçlü sinyale sahip olanlar arasından seçilen maksimum 10 kullanılabilir ağı görüntüler.

 

Networks

Bilgisayar tarafından algılanan tüm Wifi ağları hakkında bilgi içeren bir tablo görüntüler.

Bilgiler periyodik olarak otomatik olarak güncellenir. Bilgisayara bağlı olan ağlar turuncu renkte görüntülenirken, diğerleri mavi veya beyaz arka plana sahiptir.

Görüntülenen bilgiler arasında her bir ağın adı, sinyal gücü, Wifi şebekesinin türü (802.11b, 802.11a, 802.11g, 802.11n). Kullanılan koruma türü, kimlik doğrulama protokolü ve çalışma frekansı yer almaktadır.

Yukarıda listelenen seçeneklere ek olarak, Xirrus Wifi Inspector, mevcut ağın download ve upload internet hız testi yapmanızı sağlar.

Bunu yapmak için, program kullanıcı tarafından seçilen sunuculardan birine bir veri paketi indirir ve gönderir. Tepki süresini ölçer ve böylece kullanıcıya gösterilen hızı ölçer. Tek dezavantajı, elde edilen sonuçları olumsuz etkileyen sadece uluslararası sunucuların mevcut olmasıdır.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *