Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Internet hız testi – internet hızınızı öğrenin

internet hız testi

internet

Internet hız testi – internet hızınızı öğrenin

internet hız testi

Internet hız testi nasıl yapılır, İnternet servis sağlayıcıları yükleme ve indirme hızlarıyla ilgili birçok iddiada bulunur.

Ancak bu sayıların aslında günlük bazda elde ettiğiniz hızlarla nasıl karşılaştırdığını merak ettiniz mi?

Bunlar, yükleme ve indirme hızlarınızı belirlemenize. Ağınızdaki paket kaybı, gecikme sorunları fiziksel bağlantı sorunları gibi diğer sorunları tanımlamanıza yardımcı olan en iyi internet hız testi seçenekleri dir.

 

Speedof.me

Speedof.me, hafif boyutlu ve gerçek boyutlu tarama ve indirme koşullarını çoğaltmak için tasarlanmış, boyutlarının artmasını sağlayan bir dizi dosya talep ederek. İndirildikleri hızı kaydederek tasarlanmış bir HTML5 tabanlı hız testi.

Speedof.me

Speedof.me

Bant genişliğinizi test edin:

speedof.metest edin

Site sadece gerçek zamanlı olarak elde edilen bir hız grafiği göstermez, aynı zamanda sonuçlarınızı önceki testlere göre izlemenizi sağlar.

Bir yer seçmekten ziyade, web sitesi 88 mevcut sunucudan en hızlı ve en güvenilir sunucuyu hesaplar. Gerçek zamanlı İnternet tarama koşullarını taklit etmek için tüm dosyalar aynı anda indirilir ve yüklenir.

 

TestMy.net

Ortalama hız testinden daha fazla veri sunan bir test arıyorsanız. TestMy.net bir dizi test gerçekleştirir ve çok sayıda faydalı karşılaştırma verisi sağlar.

Testmy

Testmy

Bant genişliğinizi test edin:

TestMy.nettest yapın

Hem indirme hem de yükleme testleri için ayrı seçenekler vardır. Bu yüzden ikisini de denediğinizden emin olun.

Tamamlandığında, sonuçlar son kullanıcılara kıyasla hızınızı değerlendirir. Böylece nerede olduğunuza dair iyi bir fikir edinebilirsiniz.

TestMy.net ayrıca zaman içinde bağlantınız ile bir grafik görüntüler. Tüm zaman boyunca iyi bir bağlantıyı sürdürmekte zorluk yaşadığınızı görebilirsiniz.

Eğer bu rakamlar size biraz aşina değilse, internet bağlantınız ile sorunun ne olduğunu daha iyi tanımanıza yardımcı olabilecek kılavuz var.

 

Speedtest.net

Ookla’nın bant genişliği tanılama yazılımı, burada listelenen diğer hız testi sitelerinin birçoğunda ortaya çıkıyor.

Speedtest.net

Speedtest.net

Bant genişliğinizi test edin:

Speedtest.nettest yapın

ancak testin tam özellikli iterasyonu, Ookla’nın sahibi olduğu Speedtest.net’te. Burada kullanılan teknoloji hem akıllı hem de hızlıdır.

Yakındaki bir sunucuyu (1.000’den fazla listeden) seçer. Tam bir test çalıştırır ve yükleme ve indirme hızı, gecikme süresi ve paket kaybı hakkında bilgi döndürür.

 

Bandwidth Place

Başka bir HTML5 tabanlı internet hız testi, Bandwidth Place, doğru sonuçlara ulaşabilecek her şeyi bir kenara iter ve çok sayıda cihazda çalışacak kadar hafiftir.

Bandwidth Place

Bandwidth Place

Bant genişliğinizi test edin:

Bandwidth Placetest yapın

Site, 2002’den bu yana faaliyettedir. Uyumluluğunu genişletmek ve mobil cihazlardan kolay erişim sağlamak için 2013’ün başında yeni HTML protokolünü kabul etmiştir.

Sunucu seçimi ya en düşük kullanılabilir ping ile ya da mesafenin gecikme ve hızınızı nasıl değiştirdiğini görmenize izin veren belirli konumlar ve sunucular kullanılarak yapılır.

İnternet hız bilgisi sunmanın yanı sıra. Bandwidth Place ayrıca geniş bant hizmetleriyle ilgili haberler sunmakta ve daha kapsamlı bağlantı seçenekleri hakkında teklifler sunmaktadır.

 

Fast.com

Fast.com, Netflix tarafından çalıştırılan basit bir sitedir. Site otomatik olarak bir internet hız testi başlatır ve MBps’inizin neye benzediğini size göstermek için dev bir numara getirir.

Fast.com

Fast.com

Bant genişliğinizi test edin:

Fast.comtest yapın

Elbette, Netflix, mevcut hızlarının Netflix içeriğini, özellikle yüksek çözünürlüklü. 4K (hatta PC’nizde bile) içeriğin üstesinden gelip gelemeyeceğini. Test etmek isteyenler için daha yüksek indirme hızlarından daha fazla faydalanabiliyor.

Yani, testi neredeyse her yerde ve herhangi bir şey için kullanabilirsiniz. Grafiklerden veya gecikme verilerinden herhangi birine ilgi duymuyorsanız o zaman Hızlı test yapılır.

 

ISP Speed Tests

Doğru ve biraz daha “kişisel” bir internet hız testi istiyorsanız. İnternetteki genel testler yerine, internet servis sağlayıcınıza göz atmanızı öneririz.

Xfinity

Xfinity

Bant genişliğinizi test edin:

Xfinitytest yapın

Birçok ISS kendi hız testlerini, tipik olarak müşterilere, bazen de herkese sunar.

Bu ISP testlerinin düzinelerce var, bu da onları çoğu insan için değerli bir alternatif haline getiriyor. Bunları bulmanın en kolay yolu, İSS’nizin resmi web sitesini ziyaret etmek ve onları aramaktır.

 

Comparitech

Comparitech

Bant genişliğinizi test edin:

Comparitechtest yapın

Comparitech Geniş bant hız testini çalıştıran her kullanıcı için. Gelişmekte olan ülkelerdeki bilgisayarlara erişimi finanse eden. Kar amacı gütmeyen dijital hak savunucusu grubu olan, Electronic Frontier Foundation (EFF) Test yapan her kullanıcı için Afrika’ya bir kuruş (US $ 0.01) bağış yapıyor. Comparitech yıllık 3 milyar kez internet hız testi yapılan bir servistir.

 

Birçok alanda farklı Hız testi yapan sistemler vardır. Bu testler birçok sunucuya veri gönderilerek gerçek değerlerle sunulmaktadır. Türkiye’de genelde hız testleri TTNET üzerinden yapılır. Ancak ttnet sadece bulunduğunuz ile göre örnek: İstanbul – Ankara arası veri trafiğini test ederek genel bir sonuç verir.

Bu makalede Dünya geneline göre internet hızınızı gerçek verilerle nasıl test edeceğinizi açıkladık. Sonuçta internet sadece Türkiye den ibaret değil. Birçok web sitesinin sunucu olarak Yurt dışı kaynaklı olduğunu belirtmek isteriz.

 

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 23,385.270.29%
ethereumEthereum
$ 1,668.780.71%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001931.29%
En üste