Rufus indir 3.1 – Önyüklenebilir USB Disk Oluşturma

Rufus indir

Windows ve Linux için Önyüklenebilir USB oluşturma Programı Rufus indir.

Rufus portable ve normal sürüm Rufus 3.1 indir.

Windows aracı USB veya harici bir diski biçimlendirme gibi çeşitli kullanım olanaklarına sahip iyi bir seçenektir. Ancak, aynı USB üzerinde bir önyüklenebilir disk oluşturmak istiyorsanız program kullanmanız gerekir. Bu tam olarak Rufusun yardımcı olabileceği şeydir.

logo

Şimdi indir:

Download  Portable Download

Not: Yeni başlayanlar, USB Boot oluşturmak için Rufusun nasıl kullanıldığını buradan öğrenebilirsiniz.”

Ayrıca, bazı ilginç gelişmiş özelliklere de sahiptir: Bilgisayarınıza bağlı uyumlu USB cihazlarının algılanması. Eski BIOS uyumluluk seçeneklerinin kurulması ve Rufus MBR kullanımı.

Geliştiricilerine göre, aynı zamanda çok hızlı. Hatta bir USB’den, Universal USB Installer ve Windows USB indirme aracı gibi diğer benzer programlara kıyasla. Windows 10/8/7 kurulum usb diski oluşturmada iki kat daha hızlı.

 

Derin Biçimlendirme

Arayüzü, sadece bazı ekstra seçeneklerin eklenmesiyle Windows araç penceresine çok benzer. Tüm geleneksel işlemler, dosya sistemi seçimi (FAT32, NTFS, UDF ve exFAT) ve USB diski yeniden adlandırma seçeneği de Rufus kullanılarak yapılabilir.

Ekran görüntüsü

Uygulamanın en büyük farkı, önyüklenebilir diski oluşturma seçeneğidir. Bu da Usb diskinizi gerekli olan herhangi bir amaç için önyüklenebilir bir disk haline getirir. Bir başka ilginç araç, 1, 2, 3 veya 4 adımda yapılabilen hatalı blokları aramaktır. Seçtiğiniz daha fazla adımda, programın yüklü dosyaların okunmasını yavaşlatacak noktaları araması daha da zordur.

Tarama işlemi zaman alır. Ancak bu seçenek olmadan biçimlendirme önyüklenebilir disk oluşturulduğunda bile, yerel Windows aracıyla aynı olur. Sadece Başlat’a tıklayın ve USB disk’in tüm dosyaları, silinmeye hazır bir önyükleme aygıtına sahip olması için toplam silme işlemini onaylayın.

Rufus tarafından oluşturulan standart DOS önyüklenebilir disk seçeneği. Geleneksel MS-DOS’un değiştirilmiş bir sürümü olan FreeDOS’dur.

 

Hakkında

FreeDOS’u bilmiyorsanız, USB diskinizin biçimlendirme işlemine başlamadan önce seçimi MS-DOS olarak değiştirmelisiniz. Önyüklemeyi bir ISO dosyası yüklemek istiyorsanız, aynı seçeneği değiştirin.

Programın görünümü neredeyse Windows formatlama aracıyla aynı olduğu için farklı bir şey yok gibi görünüyor.

Cihazın dosyalarını temizlemek isteyen kullanıcıya yönelik olmayan bu programın büyük avantajı. USB disk ile hızlı ve verimli bir önyükleme diski oluşturma seçeneğidir. Mesela, işletim sistemi yüklü olmayan bir aygıtı yapılandırmanız gerekiyorsa bu program çok kullanışlı ve hızlıdır. Diğer Önyüklenebilir USB Oluşturma programlarını buradan kontrol edebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Link xoilac 1 anstad.com, Link xoilac 2 sosmap.net, Link xoilac 3 cultureandyouth.org, Link xoilac 4 xoilac1.site, Link xoilac 5 phongkhamago.com, Link xoilac 6 myphamtocso1.com, Link xoilac 7 greenparkhadong.com, Link xoilac 8 xmx21.com, Link 6686 design 686.design, Link 6686 blog 6686.blog, Link 6686 express 6686.express,