Ücretsiz VPN Güvenilir Olabilir mi?

Ücretsiz VPN Güvenli mi?

Ücretsiz VPN kullanmak güvenli mi? Hangi ücretsiz VPN daha güvenli?

Çevrimiçi güvenliği sağlamak için VPN kullanmak her zaman iyi bir fikirdir.

Çünkü VPN ile verileriniz şifrelenir ve güvence altına alınır. Ancak, bazı ücretsiz VPN servisleri hareketlerinizi izliyor olabilir.

Seçebileceğiniz çok çeşitli ücretsiz VPN servisleri var, ancak bu servisler güvenilir olabilirler mi?

 

Bazı VPN’ler Casus Olabilir

Ücretli VPNlerin aksine, ücretsiz olan biri çevrimiçi etkinliklerinizi izleyebilir ve verilerinizi de kaydedebilir. Ücretsiz bir VPN, kredisini başka bir yerden aldığından, verilerinizi üçüncü şahıslara satabilir.

Sistem, VPN için ödeme yapmadığınızdan, bunun yerine kişisel bilgilerinizi sattırarak ödeme yapmış olarak kabul eder. Ücretsiz olduğundan, VPN’nin gerçek mi sahte mi olduğundan emin olamazsınız ve çevrimiçi güvenliğe güvenemezsiniz.

Bedava olan VPN’lerin çoğunun, güvenilebilecek gizlilik politikaları yoktur. Hatta bazıları, kullanıcı verilerinizi Çin’e aktarmalarına izin verdiğinizi açıkça belirtti. Küçük yazıları okumayacağınız için, neyi kabul ettiğinizin farkında değilsiniz.

 

Bedava VPN’in Hızı Yavaş

Herkes bedava şeyleri sever. Ve herkes aynı ücretsiz VPN servisine bağlandığında, hızın etkilenmesi kaçınılmazdır. Ücretsiz VPN servislerinin çoğu, tahsis edilmiş çok fazla kaynağa sahip değildir. Ve çok fazla kullanıcı olduğunda, hız kesilmesi veya kaybedilen bir bağlantı yaşamaya başlarsınız.

 

Bant Genişliğiniz Çalınabilir

Ücretsiz VPNlerin kredilerini bir yerden almaları gerektiğinden, bant genişliğinizi üçüncü taraflara satmaları nadir değildir.

Bant genişliğinizi kullanan kişinin çalıntı bant genişliği kullandığını bilip bilmediğini bilmenin bir yolu yoktur. Ayrıca, onu kullanan kişi yasadışı bir şey yapıyorsa sizde bu işleme ortak olursunuz.

 

Bağlanılacak Ülkeyi Seçemiyorsunuz

Seçenekler ücretsiz VPN hizmetlerinde sınırlıdır. Bunlardan biri, bağlanılacak ülkeyi seçme yeteneği. Başka bir ülkeden içerik akışını arıyorsanız. Çoğu ücretsiz VPN çalışmaz veya tercih ettiğiniz sunucuya bağlanma seçeneğini size sunacaktır.

 

Malware Yazılımlara Maruz Kalıyorsunuz

Bedava olan VPN’ler bilgilerinizi bir şekilde veya başka bir şekilde almaya çalışacaktır.

malware

Bu yollardan biri, bilgilerinizi çalmak için Malware yazılım eklenmesidir. Kendinizi, kurtulması zor olan gizli bir rootkit’e maruz bırakabilirsiniz. Sadece bu değil, aynı zamanda giriş bilgilerinizi, şifrelerinizi çalabilir ve hatta ne yapıyorsanız onun ekran görüntülerini alabilir.

Tabi sadece bu değil, aynı şey reklam engelleyiciler içinde geçerli. Bunu, bilgisayarınıza kurulmuş klavye hareketlerini izleyen bir keylogger olarak düşünebilirsiniz.

 

Tarayıcınızı Sizin için Kullanabilirler

Dikkatli değilseniz, kullandığınız VPN servisi sizi hiç ziyaret etmek istemediğiniz sayfalara Hijacked yöntemiyle yönlendirebilir.

Açılan siteler mutlaka kötü amaçlı siteler olmaz. Ancak başkalarına bilmeden bedava trafik sağlarsınız. Bu VPN’e sizi sitelerine getirme komisyonu veren belirli sitelere götürür.

 

Güvenli VPN tavsiyeleri

Birinci sınıf VPN’ler ExpressVPN ve NordVPN‘dir. Ancak CyberghostVPN ve PrivateInternetAccess de önerdiğimiz güvenli VPN servislerinden bazılarıdır.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Link xoilac 1 anstad.com, Link xoilac 2 sosmap.net, Link xoilac 3 cultureandyouth.org, Link xoilac 4 xoilac1.site, Link xoilac 5 phongkhamago.com, Link xoilac 6 myphamtocso1.com, Link xoilac 7 greenparkhadong.com, Link xoilac 8 xmx21.com, Link 6686 design 686.design, Link 6686 blog 6686.blog, Link 6686 express 6686.express,