QR Kodu Nasıl Oluşturulur

QR kodu hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi: bunları bankalarda, müzelerde, eğitim kurumlarında ve şimdi de kafelerde ve barlarda görüyoruz. QR kodları, web sitesine anında gitmenin ve ihtiyacınız olan bilgileri tek bir tıklamayla bulmanın kullanışlı bir yoludur. Bu makalede, QR kodlarının nasıl kullanılacağını ve birkaç basit tıklamayla ücretsiz QR kodunun nasıl oluşturulacağını açıklıyoruz.

 

Ne için QR Kodu Oluşturmanız Gerekiyor?

QR kodları iki boyutlu kodlardır – akıllı telefonlar ve tabletler tarafından çözülebilen ve sizi birkaç saniye içinde belirli bir web sayfasına yönlendirebilen yenilikçi bir mobil pazarlama aracıdır. QR kodları, web sitelerinin veya etkinliklerin reklamını yapmak, restoranlarda kağıt menülerini değiştirmek, tatil evlerine erişim anahtarları ve diğer birçok amaç için harekete geçirici mesaj aracı olarak kullanılır.

 

Ücretsiz QR Kodu Oluşturma

Kendi özel QR kodunuzu oluşturmak istiyorsanız, onu oluşturmanıza izin veren birkaç ücretsiz çevrimiçi araç vardır. Çeşitli çevrimiçi QR kod jeneratörleri arasında, ücretsiz ve kullanımı kolay Google Chrome eklentisiThe QR Code Generator‘dan bahsetmeye değer. Eklentiyi indirdikten sonra gerekli bilgileri girin: metin, URL, kişiler ve QR kodunuzun kullanıma hazır olması için boyut ve görüntü formatını seçin. Yapışkan kağıda yazdırabilir veya web sitenize ekleyebilirsiniz.

test code

Bir başka kullanışlı ve ücretsiz jeneratör QR Code Generator. URL, PDF, sosyal medya, uygulamalar, MP3 çalma listeleri ve çok daha fazlası için farklı amaçlarla ve çeşitli biçimlerde kullanabileceğiniz statik ve dinamik QR kodları (yazdırdıktan sonra bile düzenlenebilir) oluşturmanıza olanak tanır.

generator

Ayrıca, öncekilere çok benzer şekilde çalışan ve bilgisayarınıza herhangi bir yazılım yüklemenize gerek kalmadan. QR kodları oluşturmanıza izin veren Visualead ve QR Stuff gibi ücretsiz çevrimiçi hizmetlere göz atın.

 

QR Kodları Oluşturma Uygulamaları

Akıllı telefonlardan ve tabletlerden kendi QR kodunuzu oluşturmak istiyorsanız, hem QR kodu yaratıcısının hem de okuyucunun işlevini yerine getiren uygulamalar vardır.

Android için:

  • QR Code Generator & Scanner (Ücretsiz);
  • Barcode Generator (Ücretsiz);

İphone için:

  • QR Kod Oluşturucu (Ücretsiz);

 

QR Kodları Nasıl Okunur

QR’lerin nasıl oluşturulduğunu gördükten sonra, QR kodunun nasıl çalıştığı aşağıda açıklanmıştır. İlk adım (zaten akıllı telefonunuza entegre edilmemişse) bir QR okuyucu indirmektir.

Böylece benzer ve tüm uygulamalarda takip edilmesi çok kolay olacaktır. QR kodunu fotoğraf makinesiyle çerçevelendirin ve kodda yer alan web sayfasına yönlendirilmek için görüntülenen bağlantıya tıklayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *