En iyi Google Chrome eklentileri – En faydalı 10 eklenti

En iyi Google Chrome eklentileri

Google Chrome eklentileri en büyük web tarayıcısı olan Chrome‘da çalışmanızı kolaylaştırmak için bu uzantıları kullanın.

Web tarayıcınızı daha basit, daha üretken ve daha keyifli hale getirmek için Chrome’un web mağazası küçük Google Chrome eklentileri ile doludur.

İşte bu kutucukları işaretleyen en iyi on uzantımız her zaman ücretsiz olarak indirilebilir.

 

 Speedtest

İşleri yapmaya çalışırken yavaş internet hızlarından biraz daha sinir bozucu olur.

Speedtest eklentisi aslında zayıf bir bağlantıyı geliştirmek için hiçbir şey yapmaz, ancak ne kadar kötü olduğunu bilmenizi sağlar. Uzantı hızlı bir ping testi gerçekleştirecek ve size yükleme ve indirme hızları sağlayacaktır.

En azından servis sağlayıcınıza / BT departmanınıza şikayette bulunacak verileriniz var.

 

 HTTPS Everywhere

HTTPS, web sitelerinin gözetimden girdiğiniz ve kaçırılmakta olduğunuz verileri korumalarına izin veren şifrelenmiş web standardıdır.

Electronic Frontier Foundation ve Tor Project’in dijital haklar grubu tarafından oluşturulan genişletme, web sitelerini otomatik olarak HTTPS’ye güvensiz HTTP protokolü kullanarak değiştirir. Uzantıyı buraya yükleyin.

 

 Social Blade

YouTube, Twitch, Instagram ve Twitter ile uyumlu olan Social Blade, izlediğiniz videolar hakkında sizi bilgilendirir.

Bir kullanıcının takipçileri, tahmini reklam kazançları ve görüntüleme sayısı, izlediğiniz kullanıcıların yanında, favori kullanıcılarınızın ve rakiplerin performanslarını kontrol etmenizi sağlayan bir arayüzde gösterilir. Uzantıyı buradan indirin.

 

 Web Citer

Bilgilerinin kaynağını göstermesi gereken bir kişi. Bir deneme veya sunum için bu düğmeyi son derece yararlı bulacaktır.

Baktığınız web sayfasını hızlıca dört alıntı stilinden birine aktarır, daha sonra kaydetmek veya bir belgeye yapıştırmak mümkündür. Daha fazla bilgi edinmek ve uzantıyı yüklemek için buraya tıklayın.

 

 LastPass

LastPass, diğer tüm giriş bilgilerinizi tek bir yerde bir arada tutmak için sadece bir şifre hatırlamanız gerektiği anlamına gelir.

Ayrıca, gerektiğinde otomatik olarak dolduracağı süper güvenli şifreler oluşturarak diğer hesaplarınızın güvende kalmasına yardımcı olacaktır. Çevrimdışı bilgiler için de iyi korunmak istediğiniz notlara yer vardır. Buradan yükleyin.

 

 ColorZilla

Çevrimiçi bir şeyin kesin tonunu bilmeniz gerektiğinde. Colorzilla‘nın damlalık herhangi bir pikseli kontrol edebilir ve size söyleyebilir.

Daha sonra bu rengin verilerini başka bir programa yapıştırabilir veya değerleri ayarlayabilir ve ileride başvurmak üzere uzantı içinde saklayabilirsiniz. Dijital tasarım çalışmaları için paha biçilemez bir uzantıdır.

 

 TinEye

Bir resmin kaynağını bulmanın zor olduğunu tespit ederken, TinEye’nin ters görüntü aramasını deneyin.

Sadece benzerlik yerine mümkün olan en yakın eşleşmelere odaklanır, bu da orijinalleri, daha yüksek çözünürlükteki sürümleri bulmayı veya çevrimiçi sahtekârlıkları kontrol etmeyi yararlı kılar. Uzantı, aramaları yalnızca birkaç tıklamayla yapar. TinEye’in Chrome uzantısını buradan yükleyin.

 

 Unpaywall

Abonelik ücretlerini ödemeden akademik makaleleri okumak isteyenler için.

Araştırmaya baktığınızda, bu uzantı aynı makalelerin ücretsiz (ve tamamen yasal) sürümlerini arar ve bir eşleşme bulursa ortaya çıkar. Hem zaman hem de paranın potansiyel bir koruyucu. Uzantıyı buradan indirebilirsiniz.

 

 Save to Pocket / Instapaper

Bu uzantılardan herhangi biri, İnternet bağlantısı olmadan bile. Senkronize edilmiş cihazlarınızda okumak için web sayfalarını ve makaleleri kaydetmenizi sağlar.

Geliştiricilere destek vermek ve karşılığında ekstra özellikler almak istiyorsanız, her ikisinin de premium sürümleri vardır. Pocket ve Instapaper Google Chrome eklentileri buradan indirin.

 

 Suspender

Tarayıcınızdaki çok fazla sayıdaki sekmeleri açmak çok kolay.

The Great Suspender, bilgisayarınıza geri bırakılana kadar terk edilmiş sekmeleri durdurarak bilgisayarınızın performansını yönetmenize yardımcı olur.

Konfigürasyon için de bir çok yer var, uzantı belirli siteleri süresiz olarak açık tutabiliyor veya daha kısa bir süre sonra diğerlerini de kaldırabiliyor.

 

 BackStop

Yanlış bir tuşa basıp, önceki web sayfasınız ve formda yazdığınız tüm bilgiler kayboldu.

Bu basit uzantı, sizi bir önceki sayfaya götürerek, boş zamanınızı ve hayal kırıklığından kurtarmanızı sağlayacak. Uzantıyı buradan indirebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Link xoilac 1 anstad.com, Link xoilac 2 sosmap.net, Link xoilac 3 cultureandyouth.org, Link xoilac 4 xoilac1.site, Link xoilac 5 phongkhamago.com, Link xoilac 6 myphamtocso1.com, Link xoilac 7 greenparkhadong.com, Link xoilac 8 xmx21.com, Link 6686 design 686.design, Link 6686 blog 6686.blog, Link 6686 express 6686.express,