MiniTool Partition Wizard Free indir – Sabit disk yönetim programı

MiniTool Partition Wizard indir

MiniTool Partition Wizard, sabit diskinizin bölümlerinin eksiksiz bir yönetimini gerçekleştirmenizi sağlayan bir programdır.

MiniTool Partition Wizard Sabit diskinizde mevcut sektörleri oluşturmanıza, biçimlendirmenize. Dönüştürmenize, gruplamanıza ve hatta silmenize olanak tanır.

Ekran görüntüsü

Şimdi indir:

Download

Sabit disk’te, yeni bir bölüm oluşturmaya ihtiyaç duyanlar için. Birden fazla bölüm bulunan ve bunları doğrudan işletim sisteminde değiştiremeyenler için iyi bir seçim olabilir. Program tamamen grafiksel bir arayüz ve süreçleri rehberli bir şekilde yürütme olanağı sunarak. Bu konuda çok fazla tecrübesi olmayanlar için bile kullanımını kolaylaştırıyor.

MiniTool Partition Wizard Bilgisayar’daki Sabit diskin alanını bölümlere ayırmak için bir alternatif sunar. Mesela, işletim sistemlerini dosyalardan ayırmaya izin vermektedir.

Windows için tek bir sürücü oluşturmak, bilgisayarın ana programlara daha hızlı erişmesine. Bunları diskin bir bölümünde merkezileştirmesine neden olur.

Sabit diskinizin bölümleri ayrıca yedekleme ve kurtarma dosyaları olarak kullanılabilir. Böylece olası bir bilgisayar kurtarma işlemi daha kolay hale gelir. Ancak, bu sektörlerden birini oluşturmak veya yönetmek her zaman basit bir görev değildir. Bu nedenle, size yardımcı olacak MiniTool Partition Wizard gibi bir program olması her zaman ilgi çekicidir.

 

Başlangıç işlemleri

Uygulama arayüzü biraz karmaşık görünse de, kullanımı kendi içinde düşünebileceğinizden daha basittir. Uygulamanın ana ekranını açtığınızda, bilgisayarınızda bulunan sektörleri derhal analiz eder. Bunları ekranın sağ tarafında bilgileriyle birlikte görüntüler.

Yeni birim

Sol tarafta, kullanımı kolaylaştırmak için kategorilere ayrılmış uygulama seçenekleri vardır. Ayrıca, disk alanlarından birini seçtiğinizde. Bunun için mevcut ana işlemler de arabirimin üstündeki düğme şeklinde gösterilir.

Sabit diskinizde mevcut bölünmüş bir bölüm varsa bunu tekrar bölmek için “Split” seçeneğini seçin.

split

Ardından yeni bölünmüş kısım’a sağ tıklayarak “Format” ı seçin.

format

Oluşturacağınız yeni bölüme bir ad vermek için “Partition Label:” karşısına bir ad yazın. Mesela ben “Yedek” adını yazdım. Çünkü bilgisayarda yedek alabileceğim birçok şey var ve onları bu yeni oluşturduğum kısıma alacağım.

Yapacağınız işlemi onaylamak için sağ üst köşede bulunan “Apply” e tıklayın. MiniTool Partition Wizard yeni bölümü çok hızlı bir şekilde hazırlayacaktır.

Yedek

Program birkaç saniye içinde Yeni bölümü hazırladı. Bu konuda gerçekten diğer programlara oranla, ücretsiz kullanıma göre çok hızlı ve kolay.

Bir başka ilginç özellik ise, özellikle işletim sistemini diğer dosyalardan ayırmak isteyenler için “Migrate OS to SSD/HD Wizard” seçeneği dir. Bu seçenekle Windows 10 SSD taşıma işlemini yapabilirsiniz.

Hangi seçeneği seçerseniz seçin, seçtiğinizde, adım adım işlem için adım adım bir sistem başlatılır. Prosedürlerin süresi seçeneğe göre değişir.

 

Önemli Hususlar

Bölümleri bir araya getirirken, program herşeyi güvenli bir şekilde yapmaya çalışsa da. İşlemlerin her zaman beklendiği gibi çalışmayabileceğini unutmamak gerekir. Bu nedenle, Yedekleme işlemi yapmanızda her zaman fayda var.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *