JPEG Görüntülerini Yeniden Boyutlandırma Yöntemleri

JPEG Görüntülerini Yeniden Boyutlandırma

JPEG görüntü dosyalarını yeniden boyutlandırmak. WhatsApp veya E-posta yoluyla birden fazla görüntü göndermek istediğimizde faydalı bir taktik olabilir.

Fotoğrafları yeniden boyutlandırmak genellikle görüntü kaybına neden olur. Bu da görüntünün bloklu ve uygunsuz görünmesini sağlar. Bununla birlikte, bu basit yöntemlerle herhangi bir JPEG görüntüsünü yeniden boyutlandırabilir. Kalitesini kaybetmeden çok büyük veya küçük hale getirebilirsiniz.

 

JPEG Görüntü Kalitesini Düşürmeden Yeniden Boyutlandırma

JPG resimlerini hızlı ve kolay bir şekilde yeniden boyutlandırmak için aşağıda belirtilen en iyi beş yöntemden birini uygulayın.

 

Fotoğraf Düzenleme Aracı

Fotoğraf düzenleme yazılımının çoğu görüntüleri yeniden boyutlandırmak için pikselleri küçültür veya büyütür. Ancak, görüntünün kalite kaybı olmadan görüntü dosyasının boyutunu küçültmek amacıyla özel olarak tasarlanmış olan Image Resizer aracı tamamen farklı.

resize

Tekli ve çoklu görüntüleri birkaç saniye içinde yeniden boyutlandırmak için mükemmel bir çözümdür. Toplu görüntünün yeniden boyutlandırılması için en iyi araç olmasının yanı sıra. Aynı anda tek veya birden çok görüntüyü kırpmak, döndürmek, çevirmek, dönüştürmek, sıkıştırmak ve yeniden adlandırmak için ek özelliklerle donatılmıştır.

Yazılım hem Windows hem de Mac platformu için kullanılabilir. Kalitesini kaybetme korkusu olmadan tek veya toplu görüntüleri yeniden boyutlandırın ve optimize edin.

Link: https://www.tweaking.in/image-resizer/

 

Çevrimiçi Fotoğraf Düzenleyici Kullanma

Görüntüleri çevrimiçi olarak hızla ve kolayca yeniden boyutlandırabilmenizi sağlayan bir sürü web sitesi vardır. Bununla birlikte, karşılaştığımız en popüler ve kullanışlı JPG boyut düşürücülerinden biri Social Image Resizer Tool.

online

Kullanımı son derece kolay, tek yapmanız gereken PC’nizden bir fotoğraf yüklemek veya URL’sini girmek> istediğiniz boyutu seçmek ve sonucu almak için “Done Editing” düğmesine basmak. Kullanıcıların en popüler sosyal medya web sitelerinden bazılarına mükemmel şekilde uyması için görüntüleri yeniden boyutlandırmalarına yardımcı olur. Bu fotoğraf resizer ayrıca görüntüleri dönüştürmek için birden fazla çıktı formatı ve gerekli olmayan parçaları kesmek için manuel kırpma aracını sunar.

Link: https://www.internetmarketingninjas.com/seo-tools/favicon-generator-crop-images/

 

Windows’ta Paint Kullanın

JPEG dosyalarının resim boyutunu değiştirmek için en sevdiğiniz “Paint” yazılımını da kullanabilirsiniz. Resimleri yeniden boyutlandırmaya başlamadan önce, değişikliklerden memnun kalmazsanız geri alabilmeniz için dosyaların bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Paint’te resim dosyasının boyutunu küçültmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  • Yeniden boyutlandırmak istediğiniz görüntüyü Paint uygulamasında açın.
  • CTRL+A tuşlarına basarak tüm resmi seçin.
  • Giriş sekmesindeki Yeniden boyutlandır düğmesine basın.
  • Görüntü boyutunu piksel olarak değiştirmek için yeniden boyutlandırma yüzdesini seçin. Yeniden boyutlandırmak istediğiniz tam boyutunu girin ve sonuçları görmek için Tamam düğmesine basın. Memnun olduktan sonra değişiklikleri dosyaya kaydedin.

 

Mac OS X’te Önizlemeyi Deneyin

Görüntüleri düzenlemeye başlamadan önce fotoğrafınızın yedeğini almak her zaman iyi bir uygulamadır. Bu sayede sonuçlardan memnun değilseniz işlemi daha sonra tekrar uygulayabilirsiniz.

İstediğiniz görüntüyü Mac’inizdeki Önizleme uygulamasında açın> Boyutu Ayarla seçeneğini seçmek için Araçlar menüsünü tıklayın> Görüntü boyutunu yeniden boyutlandırmak veya küçültmek için ihtiyacınız olan tüm araçlarla birlikte yeni bir pencere açılır> Değiştir İstenilen sonuçları elde etmek için görüntünün Genişliği, Yüksekliği, Çözünürlüğü ve Tamam’a basın.

 

Android veya iOS için JPG Boyut Düşürücü Uygulaması

Kullanılabilir çok sayıda fotoğraf düzenleyici uygulaması var. Çoğu görüntü kalitesinden ödün veriyor. Burada Android ve iPhone’da görüntü boyutunu değiştirmek için ideal araçlardan iyi olanı seçtik.

Image Size – Photo Resizer

Etkin bir şekilde görüntüleri optimize etmek için en iyi uygulamalardan biri. Yapmanız gereken tek şey, görüntüyü bu uygulamada açın, istediğiniz çıktı boyutunu girin, görüntüyü çok dokunuşlu hareketlerle kırpabilirsiniz. Yeni yeniden boyutlandırılmış JPEG görüntüsünü görmek için Kaydet düğmesine dokunun.

PicsArt Photo Editor

İPhone için en popüler fotoğraf resizer uygulamalarından biri olarak kabul edilen PicsArt, birçok düzenleme ve kolaj aracıyla doludur. Yeniden boyutlandırma aracı da kusursuz, tek yapmanız gereken resmi yüklemek ve Genişlik ve Yüksekliği ayarlamak. Görüntü dosyasının boyutunu küçültmek için yeniden boyutlandır düğmesine basmak.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *