Facebook ta beğeni ve yorum isteyen paylaşımlar daha az öne çıkacak

Facebook ta beğeni ve yorum isteyen daha az ön planda olacak

Facebook ta Beğeni isteyen yayınlar ve arkadaşlar tarafından gönderilen yorumlar kısa süre sonra Facebook’ta daha az ön plana çıkacak.

18 Aralık tarihinde, sosyal medya platformu yeni bir makine öğrenme algoritması sayesinde, “etkileşim yemini” kullanan yayınların haber yayınında daha az görüneceğini bildirdi. Değişiklik, “katılıyorum gibi” veya “bunun gibi görünen bir kişiyi işaretleyin” yazan yayınların, haber kaynaklarına hangi yayınların gösterileceğini belirleyen Facebook algoritmalarında cezalandırılması anlamına geliyor.

Facebook ta Beğeni

Ancak bu sadece bir başlangıç. Facebook, bu taktikleri sürekli olarak kullanan Sayfalar’ın daha da düşüşe geçeceğini söylüyor. Platform bu kullanıcılara bu değişikliği uygulamadan önce birkaç hafta uyum sağlamasına rağmen veriyor.

Beğeni isteyen Spam durumuna düşecek

Facebook’un mevcut algoritmaları, daha etkileşime giren yayınları teşvik eder, yani taktiği kullanan yayınlar daha çok haber akışında görünür. Facebook geçtiğimiz günlerde, oy kullanma ya da ankete benzer bir yayında belirli bir tepki istemek de dahil olmak üzere bir dizi farklı etkileşim yemini küçümsemeye başlayacak. Beğendiğiniz, paylaşımları, etiketleri ve yorumları isteyen yayınlar, yeni algoritmalarla haber akışına yerleştirilir.

Facebook bu spam benzeri yayınları ortadan kaldırmayı amaçlıyor, bu nedenle tepki isteyen tüm yayınlar etkilenmeyecektir. Facebook, tavsiye, tavsiye veya yardım isteyen yayınların notlarının düşürülmeyeceğini söylüyor. Bu, örneğin paylaşımı isteyen kayıp bir çocuk raporunun yeni algoritmalarda indirgenmeyeceği anlamına gelir. Şirket, otantik olmayan, yemlik feed’ler için şirketin ana değerlerinden biri olan etkileşim yem mesajlarına odaklanıyor.

Seviyeleri, etiketleri ve yorumları rahatsız edici şekilde isteyen yayınları bulan kullanıcılar için, değişiklik, haber akışının temizlenmesine yardımcı olur. Bu nedenle, çok sayıda etkileşime sahip olan yayınlar, yayın yararlı veya esprili olduğu için değil, yalnızca etkileşimler istedi.

Bazı Sayfalar ve diğer yayıncılar için, değişiklik, yayınlarının erişimini etkileyen başka bir algoritma anlamına gelir. Kullanıcılar, sorulduğunda bir yayınla etkileşime girme olasılığı daha yüksek olduğu için, bazı sosyal medya uzmanları geçmişte taktiğini önerdi. Şimdi, Pages, istekte bulunmak yerine otantik olarak etkileşim sağlayan mesajlar oluşturmak için çalışmalıdır.

Haber akışı güncellemesi, ticker akışını ortadan kaldırmak ve kullanıcıların bir haber akışına değil de bir haber akışına gönderme yapmasına izin veren bir aracı test etmek de dahil olmak üzere, Facebook’un başlattığı yeni birkaç değişikliğe katılıyor.

Bu yılın başlarında, Facebook, tıklama yem bağlantılarını hedefleyen benzer algoritmaları çıkardı, bu taktiği kullanan yayınları cezalandı ve ayrıca tıkırtılı cümleleri indirgeyen bir filtre çıktı.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Link xoilac 1 anstad.com, Link xoilac 2 sosmap.net, Link xoilac 3 cultureandyouth.org, Link xoilac 4 xoilac1.site, Link xoilac 5 phongkhamago.com, Link xoilac 6 myphamtocso1.com, Link xoilac 7 greenparkhadong.com, Link xoilac 8 xmx21.com, Link 6686 design 686.design, Link 6686 blog 6686.blog, Link 6686 express 6686.express,