Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Facebook profilleri yeni bir özelliğe kavuşuyor

Facebook profilleri

internet

Facebook profilleri yeni bir özelliğe kavuşuyor

Facebook profilleri yeni bir özelliğe kavuşuyor

Facebook profilleri yeni özellik

Facebook profilleri artık paylaştığınız her şeyin uzun bir listesi olmayabilir. Facebook, kullanıcıların profillerine eklemeden bunları paylaşmasına izin veren, yalnızca bunları haber akışına gönderen bir araç test ediyor gibi görünüyor.

Facebook yakında kullanıcıların haber yayınlarını profillerinden çıkarmasına izin verebilir. Facebook özelliği testini henüz doğrulamadı ancak Matt Navarra geçenlerde seçeneği tespit etti. Seçenek, bir albüme ekleme seçeneğinin yanı sıra gizlilik seçeneklerinin yanında yeni bir yayının en üstünde görüntülenir. Kullanıcılar, “profilde göster” i seçerek, mevcut seçenek gibi, hem haber akışına hem de profile yayın yapmayı seçebilir veya sadece postayı yalnızca haber akışına gönderebilir.

Özellikteki diğer bir varyasyon, kullanıcıların haber yayınları ve Hikayeler de dahil olmak üzere paylaşılacakları yeri seçmesine olanak tanıyan bir açılır pencere kullanıyor.

Aracın geçmişi test etmesi durumunda, bu seçenek kullanıcılara profillerinin görünümü ve içeriği üzerinde daha fazla kontrol imkanı verebilir. Arkadaşlar güncellemeleri okumak için haber akışını sık sık kullandı ancak profildeki ziyaretçiler, geçmişte paylaştığı, eski bir arkadaşı kontrol eden veya yeni bir işe giriş yapmayı planlayan bir şey gibi daha spesifik bir şey arıyorlar.

Kullanıcılar, örneğin, ilgilendikleri haberlere açık bir şekilde bilgi vermek isteyebilirler, ancak potansiyel yeni bir patronun veya arkadaşının, politik paylaşımlarını paylaştıkları yayınların listesinden tahmin etmesini istemeyebilir. Başka bir seçenek de, daha önemli olayları profiline koymak, ancak o fotoğrafı öğlen yemeğinden ayırmaktır.

Test, Facebook’un “erteleme” aracını test dışı bıraktığı gün 15 Aralık Cuma günü tespit edildi. Seçenek, kullanıcıların bir arkadaşını, Sayfasını veya grubunu haber yayınlarından 30 gün boyunca geçici olarak kaldırmalarını sağlar. Kullanıcılara, gördüklerini kontrol etmeye yönelik daha fazla seçenek sunarken, bir takım yeni testler ve özellikler sosyal paylaşım ağını temizlemekte görünüyorlar.

Facebook ayrıca yakın zamanda gerçek zamanlı kodlayıcıyı ve kullanıcıların birden fazla kez ziyaret ettikleri video dizisini daha yüksek görünen video dizisi haline getirmek için düzeltilmiş algoritmaları ortadan kaldırdı.

 

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

2 Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer internet

bitcoinBitcoin
$ 27,259.302.83%
ethereumEthereum
$ 1,716.503.36%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001214.04%
En üste