Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Facebook kısa videolar’daki reklamları kaldırıyor

Facebook kısa videolar

internet

Facebook kısa videolar’daki reklamları kaldırıyor

Facebook kısa videolar’daki reklamları kaldırıyor

Facebook kısa videolar’daki reklamlar kalkıyor

Facebook kısa videolar, Facebook kullanıcıları yakında kısa videolarda daha az reklam molası görmeye başlayacaklar. Ancak İzleme Tabındaki videolarda, videodan önce gösterilen reklamları görmeye başlayabilir.

14 Aralık Perşembe günü açıklanan reklam değişiklikleri, daha fazla videonun haber akışının tepesine taşınmasına yardımcı olacak güncellemelerle birlikte geliyor.

Yılın sonunda canlı video için seçilen yayıncılara ödeme yapan bir programdan vazgeçtikten sonra, Facebook daha önce test edilmiş ve yalnızca test aşamasında başlatılan yeni reklamcılık stratejilerini kullanacak. Facebook değişiklikleri, iş ortakları için farklı para kazanma araçları oluşturmaya yardımcı olurken.

Facebook kullanıcıları yalnızca bir başka türden daha fazlasını görmek için daha az sayıda reklam görebiliyorlardı.

İlk değişiklik, halihazırda yerinde olan orta video reklâmlarına uygulanır. Facebook 90 saniyelik sınırı iki katına çıkarıyor ve bu da bu reklamların artık bu süper kısa videolarda gösterilmeyeceği anlamına geliyor. Değişiklik aynı zamanda ilk reklamı videonun içine sokuyor. Reklam molaları daha önce 20 saniyeye kadar gelebilir, ancak yeni gereksinimler ilk reklamı bir dakika işaretine geri döndürür.

Değişiklik muhtemelen daha az sayıda reklam görmek isteyen Facebook kullanıcıları için olumlu bir sonuçtu ve Facebook testlerde kullanıcıların reklamlar kısa videolardan çıkarıldığı ve birincisi bir dakika işaretinden sonra göründüğünde genel memnuniyetsizlik bildirdiğini belirtti. Şirket ayrıca, bir dakikalık işaretin ulaşılmasının ardından izleyicilerin, yalnızca 20 saniye sonra kesilen videolardan daha fazla izlemeye devam ettiklerini söyledi.

 

Test için 50bin’den fazla takipçi şart

Aynı tür reklamlar daha canlı videolara da geçebilir. Facebook, canlı video için reklam molaları için 2017 yılının başında yapılan testleri açıkladı. Ancak test kullanıcılara gerçekte bu reklamlardan gelir elde edebilmek için daha sıkı gereksinimler içeriyor.

Şimdi, test aşamasında kullanıcıların bir kişisel profili değil bir Sayfa olması ve özelliğin testine katılabilmek için 50.000’den fazla takipçisi olması gerekir. Canlı reklam molaları testten çıkarsa, bu özellik, Facebook’un canlı videoyu yayınlamak için ödeme yapan sözleşmeleri yenilememesine karar vermesiyle gelir akışı kaybeden yayıncılara yardımcı olabilir.

Kullanıcılar, kısa videolarda daha az reklam molası görecek olsa da İzleme sekmesinde videodan önce gösterilen reklamlar şeklinde daha yeni yerler görebilirler. Videolar YouTube’da popüler bir seçeneğe bile başlameden önce videodan önce yayınlanan reklamlar yayınlanır. Facebook, yayın için iyi çalışmadığını söylese de, kullanıcıların belirli videonun içeriğini genellikle İzle sekmesinde aradığı durumlarda test ediyor.

Facebook, belirli bir videoyu arayan kullanıcıların, o reklamın videoyu bitirmesini beklemek olasılığının daha yüksek olduğunu söylüyor.

 

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

3 Yorumlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Diğer internet

Reklâm
En üste