En iyi Ücretsiz Webcam Programları

En iyi Webcam Programları

Webcam Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarımızda en sık kullandığımız araçlardan biridir.

Webcam ile canlı yayın yapmak, geniş açılı özçekimler yapmak, izleme gibi amaçlar için kullanabilirsiniz. Gerekli olan tek şey, web kameranızın daha fazla özellik sunmasını sağlayan güçlü bir Programdır.

Windowsûn en son sürümünü çalıştıran herkes bu Webcam programlarını kolayca yükleyebilir. MacOS kullanıcılarının bu makaleyi yararlı bulabilmesi için kullanılabilirliği farklı platformlarda da paylaşacağım.

 

1. Debut Video Capture

Debut Video Capture, 2019’da deneyebileceğiniz en iyi webcam programıdır.

Debut

JPG ve PNG’de ekran görüntüsü yakalama ve MKV, AVI, WMV ve FLV gibi çeşitli formatlarda video kaydetme gibi birçok özelliğe sahiptir. Program ayrıca 11: 9, 16: 3, 4: 3 arasından en boy oranını seçmenize ve 144p ila 720p arasında bir çözünürlük seçmenize izin veriyor.

Bu kullanışlı özellikler dışında Debut Video Capture hakkında şahsen sevdiğim şeylerden biri de derli toplu temiz arayüzü. Her şey o kadar güzel organize edilmiş ki onu kullanmakta zorlanmayacaksınız. Ayrıca kontrast ve doygunluk ayarı, filigran aracı ve birkaç filtre gibi temel seçeneklere sahip bir video editörü vardır. Bu yazılımda eksik olan tek seçenek kare hızını değiştirebilme yeteneğidir. Şu anda tüm çözünürlüklerde 30 FPS‘de düzeltildi.

 

2. Many Cam

Many Cam, çeşitli özellikler ve seçenekler sunan başka bir en iyi web kamerası yazılımıdır. Bu yazılım sadece resim çekmek ve video sohbet etmekle sınırlı değil. Aynı zamanda zengin özellikli bir video düzenleyici ile birlikte geliyor.

Tüm video düzenleme araçlarına, hazır ayarlarına, filtrelerine, efektlerine ve videolarınızın harika görünmesini sağlamak için gereken hemen hemen her şeye sahiptir. Canlı yayınlarınızı daha ilgi çekici hale getirmek için çeşitli geçişler, ifadeler, yüz maskeleri vardır. Program YouTube’u entegre etmenize izin verir ve PIP modu ve yeşil ekran gibi bazı gelişmiş seçeneklerle birlikte gelir.

Many

Diğer özellikler, 5-60 FPS arasında değişen herhangi bir kare hızında 240p, 480p, HD, Full HD Videolar kaydedebilirsiniz. Many Cam ses bit oranını (96 – 192 Kbps) ayarlamanıza ve MP4, MKV, FLV formatlardan birini seçmenize izin verir. Gürültü bastırma özelliği oldukça iyi çalışır. Many Cam, genel olarak  ekran kaydı ve canlı yayın görevi olan kişiler için çok önerilen bir seçenektir.

 

3. Webcamoid

Webcamoid, web kameranızın işlevselliğini çeşitli yollarla geliştirmenize olanak sağlayan açık kaynaklı bir webcam programıdır. Web kamerasıyla fotoğraf ve video çekmenin yanı sıra, onlara komik efektler ekleyebilirsiniz. Bu yazılımın en iyi yanı, çoklu web kamerası yönetimi özellikleri ile birlikte geliyor.

camoid

Kullanıcı arayüzü oldukça basit ve sezgiseldir. Kullanılabilir seçeneklere sol kenar çubuğundan kolayca göz atabilir ve bunları sağ kenar çubuğundan ayarlayabilirsiniz. Ayrıca video formatını, çözünürlüğü, ses bit hızını ayarlamanıza olanak tanır.

 

4. You Cam

You Cam, hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey kullanıcılar arasında en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Temelde Avatarlar, AR Etiketler, canlı animasyonlar, yüz bozulma lensleri, dinamik efektler gibi şaşırtıcı seçeneklerle dolu eksiksiz bir web kamerası paketidir.

Youcam

Diğer yazılımları denemek istemeyen ve biraz yatırım yapabilen biriyseniz, You Cam tam size göre. Satın almak isteyip istemediğinize kolayca karar verebileceğiniz 30 günlük ücretsiz deneme sürümü ile birlikte gelir. Özelliğe gelince, program Facebook, Amazon ve diğer platformlar için yüz girişini destekler. Ayrıca Skype ve Yahoo Messenger gibi servislerle de senkronize edilebilir. Genel olarak, yazılım oldukça etkileyici ve web kamerasıyla ilgili hemen hemen her gereksiniminiz için size hizmet edebiliyor.

Son olarak, You Cam, görüntüleri ve videoları sırasıyla JPG, PNG ve BMP ve MP4, AVI, WMV gibi çeşitli formatlarda kaydetmenize olanak sağlar. Videoları 240p ila 1080p (Full HD) arasında değişen herhangi bir çözünürlükte kaydedebilirsiniz. Deklanşör hızını ihtiyaca göre bile değiştirebilirsiniz.

 

5. Webcam Toy

Fotoğraflarınızdaki bazı filtreleri ve efektleri denemek isterseniz. Bu web tabanlı uygulamayı, üçüncü taraf yazılımları indirip yüklemekten kaçınarak deneyebilirsiniz. WebcamToy, bir fotoğrafı hızlıca tıklatmanıza ve bunun üzerine birkaç filtre ve efekt eklemenize izin verir. Programı başlatmanız ve açılana kadar beklemeniz gerekmez. Yapmanız gereken tek şey web sitesini ziyaret etmek, Hazır? Gülümse! Düğmesini tıklamaktır. Kamera izni isteyecek, izin ver seçeneğini tıklamanız yeterli olacaktır.

toy

Web sitesine göre, kameranızla kullanmak için 5’ten fazla ön ayar (Ayna, Kare, Geri Sayım, Flash, Tam Ekran) ve 80 eğlenceli efekt ve filtreye sahiptir. Resmi yerel olarak kaydedebilir veya doğrudan sosyal medyaya (Facebook ve Twitter) gönderebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *