Bootmgr eksik hatası nasıl düzeltir?

Bootmgr eksik hatası nasıl düzeltir

Bilgisayarı önyükleme yaparken ortaya çıkan “Bootmgr eksik” hatası ve çözümü aşağıda açıklanmıştır.

Muhtemelen bilgisayarında da her şeyi kaybettiğinden endişe etmelisiniz. Çünkü Bootmgr kesinlikle bilgisayarınızda önemli bir araç gibi görünüyor.

Bununla birlikte, çok önemli bir amaca hizmet ediyor. Bilgisayarınızı başlatmak ve işletim sistemini yüklemek için ne yapmanız gerekiyorsa o kadar çalışabilirsiniz. Eksik olduğu uyarısı, bilgisayarınızın açılmayacağı anlamına gelir. Bu nedenle, bilgisayarınızı tekrar açmak ve çalıştırmak için bu talimatları izlemeniz gerekir.

 

Sorun giderme

“Bootmgr eksik” ifadesi görünmeye devam ediyorsa ve Windows hala önyükleme yapamıyorsa. Windows’u Bootmgr’ı yeniden yüklemek için bir onarım gerçekleştirebilirsiniz. Bunu yapmadan önce, bilgisayarınızı Windows diskinizden veya USB sürücünüzden önyüklemek için yapılandırmanız gerekir.

USB boot seçimi

USB boot seçimi

Bu, bilgisayarınızın ilk başlamasında, genellikle. F2 veya Del tuşuna basılarak yapılabilen bilgisayarınızın BIOS ayarlarına girmeyi gerektirir. Önyükleme seçeneklerinde önyükleme yapmak için bir disk sürücüsü veya USB seçin. BIOS ayarlarından çıkın ve değişiklikleri kaydedin.

 

Windows 10 ve Windows 8’de başlangıç onarımı

Başlangıç Onarma’yı kullanmak, Bootmgr dahil olmak üzere tüm eksik veya bozuk dosyaları onarabilir. Bununla birlikte, bunun bir Windows Sistem yükleme medyasına ihtiyacı vardır. Microsoft indirme sayfasını ziyaret ederek Medya Oluşturma Aracı‘nı indirmek için İndirme aracını tıklayın.

USB diski oluşturulduğunda, bilgisayarı yeniden başlatın ve “CD veya DVD’den önyükleme yapmak için herhangi bir tuşa basın”. Yazan siyah bir ekran gördüğünüzde, Enter tuşuna basın.

Dil, saat ve klavyenizi seçin, ardından İleri’yi tıklayın. Sol alttaki “Bilgisayarı onar” ı tıklayın. Ardından, Sorun giderme, Gelişmiş seçenekler ve ardından Başlangıç Onarma’ya tıklayın.

Bittiğinde, çalışıp çalışmadığını görmek için bilgisayarı yeniden başlatın.

 

Windows 7’de başlangıç onarımı

Windows 7’yi onarmak, Windows 10 ve Windows 8’i onarmaya benzer. Windows 7’de, Windows 7 diskinden önyükleme yapmanız gerekir.

Kurulum işleminin dosyaların yüklenmesini beklemeniz gerekir. Kullanmak istediğiniz dili, Saat ve para birimi ve kullanmak istediğiniz Klavye veya giriş yöntemini seçin, ardından İleri’yi tıklatın. Windows’u Yükle penceresinin sol alt tarafında, “Bilgisayarı onar” bağlantısına tıklayın.

Bu, biri Başlangıç Onarımı olan birkaç uygun tanılama ve onarım aracına sahip. Windows 7 Sistem Kurtarma Seçenekleri’ni başlatır.

 

İlginizi çekebilir:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *