Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Windows 10 Nisan 2018 Güncellemesi – Yeni Özellikler ve Kullanımı

Windows 10 Nisan 2018 Güncellemesi

Windows

Windows 10 Nisan 2018 Güncellemesi – Yeni Özellikler ve Kullanımı

Windows 10 Nisan 2018 Güncellemesi Yeni Özellikler ve Kullanımı

Windows 10 Nisan 2018 Güncellemesi Yeni Özellikler ve Kullanımı.

Windows son zamanlarda büyük güzelliklerle dolu son Windows 10 sürüm 1803 Güncellemesini başlattı.

Bu yeni Windows 10 Nisan 2018 Güncellemesi istenmeyen özellikler getirip getirmediğini görmek için daha çok erken. Ancak oldukça kullanışlı birkaç tane var. Zaman, bu güncellemenin ne kadar yararlı olacağını bize gösterecek.

Microsoft Edge, nihayet diğer tarayıcıların daha önce yayınladığı bazı özelliklerin yanı sıra. Sessizce de bazı değişiklikler yaptı.

 

Zaman çizelgesi

Ziyaret ettiğiniz herhangi bir sayfayı bulmanıza yardımcı olacak yeni bir özellik Zaman Çizelgesi olarak adlandırılır. Bu yeni özellik, etkinliklerinizi saat ya da güne göre görmenizi sağlar.

Etkinliğinize bakmak için, Başlat düğmesinin sağ tarafındaki zaman “Görev Görünümü” seçeneğine tıklayın. Ziyaret ettiğiniz herhangi bir sayfayı Zaman Çizelgesi olarak adlandırmanıza yardımcı olacak yeni bir özellik. Bu yeni özellik, etkinliklerinizi saat ya da güne göre görmenizi sağlar.

Hızlı bir şey bulmak için, “Ara” simgesini tıklayın ve aradığınız kelimelerin anahtar kelimelerini yazın. “Ayarlar> Gizlilik> Etkinlik geçmişi> Hesaplardan gelen etkinlikleri göster”. Seçeneğine giderek, zaman çizelgenizde hangi kullanıcıların görebileceği etkinliklere de karar verebilirsiniz. Bu kesinlikle ebeveynler için mükemmel bir seçenektir.

Etkinlik geçmişi

Etkinliklerinizin toplanmasını istemiyorsanız. İstediğiniz zaman “Ayarlar> Gizlilik> Etkinlik geçmişi”. Bölümüne gidip bu seçeneğin kutusunun işaretini kaldırabilirsiniz.

 

Odak Yardımı

Yeni Windows 10 Nisan 2018 Güncellemesi özelliklerinden, “Odaklanma Yardımı”. Size yalnızca yüksek öncelikli olarak sınıflandırdığınız bildirimleri gösterecektir. Favori oyununuzu tam ekran modunda oynuyorsanız. Önemli olmayan bildirimlerden rahatsız olmazsınız. Odak Yardımcısı’nı kapattığınızda, özlediklerinin tam bir özetini almayı seçebilirsiniz.

Odaklanma yardımı

Yüksek önceliği belirlemek için, “Ayarlar> Sistem> Odaklanma Yardımı” na gidin. “Otomatik kurallar” altında, zamanlarınız dahil olmak üzere, ekranınızı çoğaltırken. Rahatsız edilmek istemediğiniz zaman için kuralları belirleyebilirsiniz. Bir oyun oynarsan, ve evdeyken. Neleri kaçırdığınızı özetlemek için, bu seçenekle kutuyu işaretleyin.

 

Yakındaki Paylaşım

Microsoft bu özelliği isimlendirmek için çok fazla zaman harcamamış olabilir, ancak bu Windows 10 Nisan 2018 Güncellemesi için yararlı bir özelliktir. “Yakındaki Paylaşım”, Windows’taki tüm AirDrop dosyaları olup. Her türlü dosyayı yakındaki cihazlarla kolayca paylaşabilirsiniz. Unutulmaması gereken bir özellik, (şimdilik) özelliğin yalnızca özelliği etkin olan iki Windows 10 bilgisayar arasında çalıştığıdır.

Paylaş

Özelliği Paylaşım iletişim kutusundan etkinleştirmek için. Dosya Gezgini’nde bir dosyayı sağ tıklattığınızda “Paylaşım” seçeneğini seçmeniz gerekir. Edge tarayıcısını kullanıyorsanız, Paylaşım seçeneğini de tıklayabilirsiniz.

Paylaşım

Herhangi bir nedenle, bu yöntemle ilgili sorun yaşıyorsanız Ayarlar uygulamasını kullanarak. Yakındaki Paylaşma yı da etkinleştirebilirsiniz. “Ayarlar> Sistem> Paylaşılan Deneyimler” e gidin.

 

Edge iyileştirmeler ile geliyor

Edge, bilgilerinizi otomatik olarak girerek size yardımcı olabilir. Bu diğer tarayıcılarla yeni bir şey değil. “Diğer> Ayarlar> Gelişmiş ayarları görüntüle -> Girişleri yönet” seçeneğine gidin.

Son olarak Edge’de sekmeleri yok tutabilirsiniz. Okuma Görünümünde gördüğünüz PDF‘ler, kitaplar ve sayfalar artık tam ekran olarak görülebilir. Edge artık bu hataları düzeltmenize yardımcı olacak bir dilbilgisi aracı da içeriyor. Belgelerinizin hataları olan bölümleri vurgulanacaktır. Şimdilik tüm belgelerle çalışmıyor. Ancak zaman içinde değişecektir.

Üst kısımdaki yıldız simgesine tıklayarak erişebileceğiniz yeniden tasarlanmış bir hub da var. Bu merkezde geçmişinizi, yer işaretlerinizi, indirmelerinizi ve e-kitaplarınızı görebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Windows

bitcoinBitcoin
$ 22,997.160.5%
ethereumEthereum
$ 1,574.010.12%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0001680.98%
En üste