Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Windows 7 Güncelleştirme Sorunu ve Çözümü

Windows 7

Windows 7

Windows 7 Güncelleştirme Sorunu ve Çözümü

Windows 7 Güncelleştirme Çözümü

Windows 7 Güncelleştirme Sorunu ve Çözüm yolları Aşağıda açıklanmıştır.

Windows 7 eski bir işletim sistemi olmasına rağmen. Birçok kişi hala kullanmaya devam ediyor.

Windows 7’nin tasarlandığı şekilde yeni işletim sistemlerini yüklemekten kaçınıyor. Ancak, yıllar geçtikçe, Windows 7 için güncelleştirmelerin edinilmesi daha zordur. Microsoft, olması gerektiği gibi işletim sistemine yeterince dikkat etmemektedir.

Windows 7 güncellemeleri düzgün indirilmiyorsa, düzeltmek için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir. Normal güncelleme sorunu, indirme güncellemeleri penceresinin sadece % 0’a indirilmesidir.

 

Yükleme için Gerekli Önkoşulları İndirin

Windows 7 güncelleştirme işleminin Internet Explorer 11 ve .NET 4.6.1 gibi önkoşulların indirilmesi ve yüklenmesiyle hazırlanmasına gereksinim vardır.

Güncelleme süreci bazen bu araçlar olmadan da başarılı olur. Ancak her şeyin gerektiği gibi olması için, bu araçları indirmek bir zorunluluktur.

Ayrıca, tam olarak güncellenmesi gereken Microsoft .NET Framework yüklemenizin bütünlüğünü güncellemeniz ve doğrulamanız da gerekir. Bilgisayarınızda en yeni sürüme sahip olsanız bile. Bütünlüğünü sınamanız ve hatta onarmanız gerekir.

Microsoft .NET Framework’ün en son sürümünü indirmek için bu bağlantıya gidin ve kırmızı indirme düğmesine tıklayın. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra indirdiğiniz dosyayı bulun ve çalıştırın. İnternete sürekli erişiminizin olması gerektiğini unutmayın.

 • En son sürümü yükledikten sonra, bütünlüğünü kontrol etme zamanı. Klavyenizde, Çalıştır iletişim kutusunu açmak için Windows tuşu  + R tuşuna basın.
 • Denetim Masası’nı açmak için control panel yazın ve Tamam’ı tıklatın.
control panel

control panel

 • Programı Kaldır seçeneğini tıklayın ve Windows özelliklerini aç veya kapat’ı tıklayın. .NET Framework 4.6.1 girdisini bulup etkinleştirildiğinden emin olun.
 • .NET Framework 4.6.1’in yanındaki onay kutusu etkin değilse, kutuyu tıklatarak etkinleştirin. Windows Özellikleri penceresini kapatmak ve bilgisayarı yeniden başlatmak için Tamam’a tıklayın.
Windows özellikleri

Windows özellikleri

 • .Net Framework 4.6.1 zaten etkinse, kutuyu temizleyerek ve bilgisayarı yeniden başlatarak .Net Framework’ü onarabilirsiniz. Bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra .Net Framework’ü yeniden etkinleştirin ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Windows 7’ye güncellemeleri indirip yüklemeden önce bilgisayarınızda Internet Explorer 11’in yüklü olması da önemlidir. Bunu yapmak için aşağıdaki talimatları izleyin.

 • Bu bağlantıya gidin ve indirmek istediğiniz Internet Explorer 11 sürümünü seçin. Şu anda yüklü olan Windows 7 türüne bağlı olarak. Internet Explorer 11’i (32 veya 64 bit) seçmek için en yaygın seçim.
 • Next’e tıklayın ve yükleyici dosyasını bilgisayarınıza indirin. İndirilenler klasöründe bulun veya tarayıcı indirme geçmişinde tıkla ve başarılı bir şekilde yüklemek için ekrandaki talimatları takip et.
 • Windows 7’yi başarıyla güncelleyip güncelleyemediğinizi kontrol edin.

 

Güncellemeleri Elle İndirme ve Yükleme

Windows’un, hatalarını görmek yerine, sorunu kendiniz denemek ve çözmek için her zaman iyi bir seçimdir.

El ile yapılan güncellemeler genellikle işlem otomatik olarak gerçekleştirilmediğin den hatalara daha az eğilimlidir. Yükleme işlemi biraz daha karmaşıktır, ancak hiçbir şey çok zor değildir. Sonuç tamamen güncelleştirilmiş bir Bilgisayar ile sonuçlanacaktır.

Bu sayfaya gidin ve Windows 7 sürümünüz için en yeni Hizmet Yığını Güncelleştirmesi’ni bulun. Geçerli sürüm kalın yazıyla gösterilecektir. July 2016 Rollup’u indirip yüklemeden önce Servis Yığını Güncellemesini yüklemeniz gerekir.

Pack

Pack

 • Dosyaları bilgisayarınıza indirin, tüm programları kapatın, dosyaları çalıştırın. Güncellemeyi tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin. İlk önce Servis Yığını Güncellemesini ve ardından July (Temmuz) Paketini yüklediğinizden emin olun.
 • Güncelleme aramanın başarılı olup olmadığını kontrol edin.

Not: Güncellemelerin indirildikten sonra yüklenemediğini fark edebilirsiniz. Bu, Windows Update hizmetinin zaten başlatılmasından ve yüklemeyi başlatmadan önce devre dışı bırakmanız gerektiğinden dolayı oluşur.

Devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Windows tuşu windows tuşu + R tuş bileşimini kullanarak Çalıştır iletişim kutusunu açın. Çalıştır iletişim kutusundaki tırnak işaretleri olmadan “services.msc” yazın ve Tamam’ı tıklatın.

services

 • Windows Update Service’i bulun, üzerlerine sağ tıklayın ve Özellikler’i seçin.
 • Windows Mağaza Hizmetleri’nin Özellikleri’nde Başlangıç türü altındaki seçeneğin Gecikmeli Başlatma olarak ayarlandığından emin olun.
 • Servis zaten çalışıyorsa (sadece Servis durum mesajının yanında olduğunu kontrol edebilirsiniz). Durdur düğmesine tıklayarak hemen durdurabilirsiniz.
 • Durdur’a tıkladığınızda aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
  “Windows, Yerel Bilgisayardaki Windows Update Service’i durduramadı. Hata 1079: Bu hizmet için belirtilen hesap, aynı işlemde çalışan diğer hizmetler için belirtilen hesaptan farklıdır.”

Bu olursa, düzeltmek için aşağıdaki talimatları izleyin.

 1. Windows Update Service özelliklerini açmak için yukarıdaki yönergelerden 1-3 arasındaki adımları izleyin.
 2. Oturum Aç sekmesine gidin ve Tarayıcı… düğmesine tıklayın.
 3. “Seçilecek nesne adını girin” kutusunun altında, bilgisayarınızın adını yazın. İsimleri Kontrol Et’e tıklayın ve isminin doğrulanmasını bekleyin.
 4. Tamamladığınızda Tamam’ı tıklatın ve sizden istendiğinde Parola kutusuna yönetici parolasını yazın.
 5. Tamam’a tıklayın ve bu pencereyi kapatın.

Hizmetler penceresindeyken, Windows Modules Installer’ı bulun ve başlangıç türünün otomatik olarak ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol edin. Değilse başlangıç türünü otomatik olarak değiştirin ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

 

Microsoft FixIt aracını kullanın

FixIt aracı, Microsoft tarafından güncelleme sorunlarına yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır. Özellikle güncelleme işlemi %0’da kaldıysa bunu denemenizi öneririz.

Bu bağlantıya giderek dosyayı indirin. Dosya, Microsoft’un resmi web sitesinde artık projeyi terk ettikleri için bulunamayabilir, ancak bu bağlantıda mevcut.

İndirilenler klasörünüzdeki dosyayı bulun, çalıştırın ve ekrandaki talimatları izleyin. Araç, bilgisayarınızı hatalar için tarar. Tarayıcı bittikten sonra güncelleme ayarlarını çalıştırın. Güncellemelerin devam edip etmediğini kontrol edin.

 

SoftwareDistribution klasörü için izinleri değiştirin

Bazı kullanıcılar .log dosyasının C:\WINDOWS\WindowsUpdate.log konumunun, güncelleme hizmetinin. SoftwareDistribution klasörüne yazmaya çalıştığı bilgileri içerdiğini ancak bunu gerçekleştiremediğini iddia ediyor.

Aynı yere gitmenizi ve benzer bir mesajın görüntülenip görüntülenmediğini kontrol etmenizi öneririz. Erişimi değiştirmek ve klasörün içeriğini değiştirmek için izin vermek için aşağıdaki adımları izleyin.

Dosya Gezgini’ni açın ve sonra da bu konuma ilerleyerek SoftwareDistribution klasörünü bulun:

C:\windows\SoftwareDistribution\

Klasörü sağ tıklatın, Özellikler’i ve ardından Güvenlik sekmesini tıklatın.

Güvenlik

Gelişmiş düğmesini tıklayın. “Gelişmiş Güvenlik Ayarları” penceresi görünecektir. Burada anahtarın sahibini değiştirmeniz gerekiyor.

“Sahibi:” etiketinin yanındaki Değiştir bağlantısını tıklayın. Kullanıcı Seç veya Grup penceresi görünecektir.

Gelişmiş düğmesini kullanarak kullanıcı hesabını seçin veya Seçmek için nesne adını girin ve Tamam’a tıklayın.

Kullanıcı

İsteğe bağlı olarak, klasör içindeki tüm alt klasörlerin ve dosyaların sahibini değiştirmek için “Gelişmiş Güvenlik Ayarları” penceresindeki “Alt kapların ve nesnelerin sahibini değiştirme” onay kutusunu işaretleyin. Sahipliği değiştirmek için Tamam’ı tıklayın.

Artık hesabınızın dosya veya klasörüne tam erişim sağlamanız gerekiyor. Dosya veya klasörü tekrar sağ tıklatın, Özellikler’i ve ardından Güvenlik sekmesini tıklatın.

Ekle düğmesini tıklayın. “İzin Girişi” penceresi ekranda görünecektir.

Hesabınızı seçin. İzinleri “Tam kontrol” olarak ayarlayın ve Tamam’a tıklayın. İsteğe bağlı olarak, dahili dosya ve klasörlerin erişimini sağlamak için “Gelişmiş Güvenlik Ayarları” penceresindeki “Bu nesnedeki devralınabilen izinler ile tüm var olan tüm devralınacak izinleri değiştir” seçeneğini tıklatın.

 

Windows Güvenlik Duvarı’nı kapatın

Güncelleştirme işlemleri sırasında bazen Güvenlik duvarı ve Antivirüs yazılımları engel olabiliyor. Bu engeli geçmek için Güvenlik duvarı ve mevcut Antivirüs yazılımını kapatın. Güncelleştirme işlemi bittikten sonra Aktif hale getirmeyi unutmayın.

Masaüstünüzün sol alt bölümünde bulunan Başlat düğmesine bastıktan sonra, Denetim Masası’nı açın.

Görünümünü küçük simgeler olarak değiştirin ve Windows Güvenlik Duvarı seçeneğini bulun.

Üzerine tıklayın ve pencerenin sol tarafındaki menüde bulunan Windows Güvenlik Duvarı Aç veya Kapat seçeneğini seçin.

Özel ve Genel ağ ayarlarının yanındaki “Windows Güvenlik Duvarını Kapat (önerilmez)” seçeneğinin yanındaki radyo düğmesini tıklayın.

 

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Windows 7

bitcoinBitcoin
$ 26,410.081.41%
ethereumEthereum
$ 1,839.681.67%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.0000946.56%
En üste