Android Cihazda iOS Uygulamaları Nasıl Çalıştırılır?

Android Cihazda iOS Uygulamaları Nasıl Yüklenir

Android Cihazda iOS Uygulamaları Nasıl Yüklenir ve Çalıştırılır?

Hem iOS hem de Android telefonlar ARM tabanlı bir donanımda çalışır.

Bu nedenle bir Android cihazda iPhone uygulamalarını çalıştırmamıza izin veren bazı yöntemler vardır.

IOS uygulamalarını Android’de çalıştırabilmenize rağmen, işlemi sorunsuz hale getirmek için hatırlamanız gereken birkaç şey var:

  • Android telefonunuzda en az 512 MB RAM bulunmalıdır. Ancak, 1,5 GB’dan daha az RAM’i olan herhangi bir telefonda denemeyi tavsiye etmiyorum. Aksi takdirde, ios uygulamalarını Android’e yüklerken veya kullanırken yavaşlama olabilir.
  • Aşağıda belirtilen emülatörler Play Store’da mevcut değildir. Bazı bilinmeyen kaynaklar tarafından geliştirilir ve bu nedenle riskler her zaman onlarla ilişkilendirilir. Gereken ilk şey, bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemesine izin vermektir.
    Bu nedenle, her iOS uygulamasını bunlarda çalıştırmayı bekleyemezsiniz. Bu bir deneme yanılma prosedürü olacaktır.

 

CIDER

CIDER Android için en popüler iOS emülatörlerinden biridir. Başka bir Android uygulamasını çalıştırıyormuş gibi hissetmenizi sağlayacak şekilde Android cihazda iOS uygulamalarını çalıştırmanıza olanak tanır.

cider

Cider, Androidinizde uygulamaları kolayca çalıştırıp test edebileceğiniz bir iOS benzeri ortam yaratır. Cider iOS emülatörü, Columbia Üniversitesi’ndeki bazı öğrenciler tarafından geliştirilmiştir ve tüm cihazlarda çalışmaz.

Popüler bir üretici tarafından en son Android akıllı telefonlarını kullanıyorsanız, herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Ancak, eski bir Android telefonunuz varsa, Cider’i desteklemeyebilir. Bir kez deneyin ve başarılı olup olmadığınızı görün.

 

iEMU

iEMU Android için bir başka popüler iOS emülatörüdür. Yine de, birden fazla cihazda test etmedim, yorumlara göre Cider’den daha hafif.

Androidinizde, birkaç uygulamayı yükleyip test edebileceğiniz sanal bir iPhone ortamı oluşturmanıza olanak sağlar. Uygulama büyük depolama alanı gerektirmez. Ancak Androidde herhangi bir iOS uygulamasını çalıştırırken önemli miktarda RAM kullanır.

iEMU aynı zamanda birçok geliştirici tarafından sürdürülen açık kaynaklı bir projedir. Bu nedenle hataların her zaman olması beklenir.

 

Çevrimiçi Emülatör

Yalnızca bazı iOS uygulamalarını test etmek veya çalıştırmak istiyorsanız. Appetize iOS emulator gibi bir çevrimiçi emülatör deneyebilirsiniz. Bu, iOS uygulamalarını risk almadan çalıştırmanın en kolay yollarından biridir. Bu, bir veya iki uygulamayı test etmek için en basit yöntemlerden biridir.

Tarayıcı tabanlı bir iOS emülatörü HTML5 ve Javascript ile çalışır. Kendi iOS uygulamalarınızı birkaç adımda yüklemenizi sağlar. Bu emülatörü birkaç uygulama için test ettim ve herhangi bir sorun bulamadım.

 

İlginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *