WinSCP İndir – Ücretsiz FTP Programı

WinSCP 5.13 FTP Programı

WinSCP, dosyalara uzaktan erişmenizi, aktarmanızı ve değiştirmenizi sağlayan bir SFTP ve FTP istemcisidir.

Bilgisayarın önünde olmak zorunda kalmadan, izin verilen tüm dosyalara erişebilirsiniz.

Ayrıca bilgisayarınız ile iPhone, PDA’lar ve FTP veya SFTP bağlantılarını destekleyen herhangi bir aygıt arasında dosya aktarabilirsiniz.

Güvenli dosya aktarımı için WinSCP, güçlü bir Ortak Anahtar Şifreleme (kriptografi) yöntemini kullanan bir protokol olan Secure Shell’i (SSH) kullanır. Böylece hiçbir dosya veya parola kolayca girilmez.

Download

Platform: Windows 10 / 8 / 7 / XP
Dosya boyutu: 9 MB

Şifreleme süreci

Program tarafından kullanılan şifreleme türü güçlü ve kırılması zordur. Temel olarak anahtarların tanınmasıyla, biri gönderilen verileri kodlamak için diğeri de şifresini çözmek için çalışır. Sürecin gerçekleştiğini fark etmiyoruz, çünkü her şey otomatik ve son derece hızlı bir şekilde gerçekleşiyor.

 

WinSCP Nasıl kullanılır

WinSCP kullanımı basit ve sorunsuzdur. Programı açtığınızda beliren ekranda, erişmek istediğiniz bilgisayarın IP adresini girin. Dosyalara erişmek için bir kullanıcı adı ve şifreye ihtiyacınız varsa, bunları uygun alanlara girin.

WinSCP Ekran Görüntüsü

Ekran Görüntüsü

Uzak bilgisayara bağlandıktan sonra, her biri ilgili makinelerde bir klasör ve dosya listesi içeren iki sütun görüntülenir. Dosyaları bir bilgisayardan diğerine aktarmak için, onu seçip bir yerden diğerine sürükleyin.

Bilgisayardan diğer cihazlara

Mobil cihazlara bağlanma süreci bilgisayarların arasındaki işleme benzer. IPhone durumunda, SSH paketlerinin kurulu olması gerekir. Bağlantı yapılacaksa, cihazın wifi ağına bağlı olması gerekir.

Bu yapıldıktan sonra, iPhone’un bağlı olduğu IP numarasını bulmak için bağlantı özelliklerine erişin. Şimdi, WinSCPyi açın, iPhone’un IP adresini Ana Bilgisayar Adı alanına Kullanıcı Adı türü root ve Parola alpine olarak yazın. Dosya protokolü seçeneğini SCP olarak değiştirin ve işte bu, şimdi dosyaları işlemek zorundasınız.

WinSCP, pratik olduğu için ve dosya ve klasörleri işlemek için gerekli araçları içerdiğinden, uzaktan erişim için harika bir programdır. Buna ek olarak, bilgisayar performansı ile yardımcı olan küçük bir disk alanı ve neredeyse hiç RAM gerektirmez.

WinSCP ingilizce olmasına rağmen, bu programın dil yeterliliği olmayan kullanıcılar tarafından kullanılmasına engel değildir. İyi düzenlenmiş düğmeler ayrıca dosyaları aktarmayı ve değiştirmeyi çok daha kolay hale getirir.

Kolaylık ve istikrar arayanlar için, WinSCP mükemmel bir seçimdir.

 

İlginizi çekebilir:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *