Windows 10 Kayıt Defteri Nasıl Temizlenir

Güvenli olarak Windows 10 Kayıt Defteri Nasıl Temizlenir

Kolay bir şekilde Windows 10 Kayıt defteri nasıl temizlenir.

Kayıt Defteri bilgisayarınızın yazılımının belkemiğidir.

Bu, kullandığınız hemen hemen her şey için ayarları ve veritabanlarını içerir. Genelde makinenizin günlük işlemesi için kalenin anahtarlarını tutar.

Bilgisayarınızın genel sağlık ve refahının sağlanması için herhangi bir kırık. Veya yabancı girinti olmadığından emin olmak. Windows 10’u hızlandırmak için her defasında temizlemeyi gerektirir.

Windows 10 Kayıt defteri nasıl temizlenir konusuna geçmeden önce Kayıt defterinin yedeğini kaydedin.

Kayıt defterinizle ilgili bir şey yaptığınızda, önce yedeklemenizin sağlanması önemlidir…

Niyetleriniz ne olursa olsun. Kayıt Defteri’nde çalışırken hiçbir kontrol ve denge olmadığından. Nasıl erişileceğinin hemen açık olmadığını gösteren iyi bir sebep var.

Yanlış şeyi silerseniz, bilgisayarınızın işlev görmesine ciddi zararlar verebilirsiniz.

 

Windows 10 Kayıt Defteri nasıl güvenle temizlenir

Bu kılavuz için Auslogics Registry Cleaner‘ı öneriyoruz. Bu, yaygın olarak kayıt defterinizin bütünlüğünü sağlamak için. En güvenli ve en kapsamlı yollardan biri olarak kabul edilen ücretsiz bir programdır.

Auslogics Registry Cleaner

Download

Programı indirin ve kurun ve kurulum aşamasında “Özel Yükleme (Gelişmiş)” seçeneğini belirleyin. “Install Auslogics BoostSpeed” un işaretlenmemiş olduğundan emin olun.

Bunu yaptıktan sonra, “Click to install” ı tıklayın. Başka bir indirimin teklifini reddedin ve ardından açılan tarayıcıyı kapatın.

Yapmadıysanız, şimdi kayıt defteriniz için bir kayıt noktası oluşturun. Bunu yapmanız önemlidir, çünkü bir şey ters giderse, her zaman bu kaydetmeye geri dönebilirsiniz.

Auslogics Registry Cleaner’ı açın ve ayarları açın. “Back Up Changes” seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun. Sol tarafta, panel, Kayıt Defteri’nin hangi alanlarının taranacağını gösterecektir. Buraya sağ tıklayın ve “Check Safe Only” (Sadece Güvenli Olanları Denetle) ‘yi seçin.

Bunu yaptıktan sonra, “Scan Now” düğmesine basın ve makinenize taramayı tamamlamak için biraz bekleyin.

Bir sonraki adım da paniğe kapılmayın. Büyük olasılıkla bir sürü hata göreceksiniz, ancak endişelenmeyin. Bunların büyük çoğunluğu makinenizin performansını etkilemez ve çok yaygındır.

 

Hatalar

Hatalar kategoriye göre bölünecek ve aynı zamanda ciddiyet olacak, aradığınız belirli bir şey varsa, buradan bulabilirsiniz.

Taramanızı tamamladığınızda tüm sorunlar seçilecektir. Bu nedenle bir kapsamlı deneme ve hepsini düzeltmeyi isterseniz, bu kesinlikle bir seçenek. Bununla birlikte, bu, bazı tehlikelerle birlikte gelir. Zira iyiden çok zarar verebilir.

Şüpheniz varsa, her zaman tüm sorunları çözmeye çalışabilir ve daha sonra PC’nizi yeniden başlatabilirsiniz. Herhangi bir sorun fark ederseniz, makalede daha önce yapmaya ilişkin tavsiyeimi kesinlikle aldığınız kayıt noktasına geri dönebilirsiniz.

Tam olarak ne aradığınızı biliyorsanız. “All results” nı sağ tıklayıp “Uncheck all” seçeneğine basarak belirli girdileri elle seçmenize izin verebilirsiniz.

Belirli bir kayıt defteri anahtarı ile ilgili bir sorun yaşamanıza ilişkin bir fikriniz varsa. O zaman “View> Find Registry Keys”e gidebilirsiniz.

Geri dönüp kaldırdığınız girişleri geri yüklemek isterseniz bunu, yalnızca geri yükleme puanlarınızı görebileceğiniz. “File> Rescue Centre” ne giderek yapabilirsiniz. Seçiminizi sağ tıklayın ve “Restore” yi tıklayın.

Artık Windows 10 Kayıt defteri nasıl temizlenir konusu için elinizin altında bulunan tüm araçlara sahipsiniz. Bu yüzden ileri gidin, bir geri yükleme noktası kaydettiğinizden emin olun ve o kötü haydut girdileri temizleyin.

 

İlginizi çekebilir:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *