Bizimle iletişime geçin

BAHUSUS.COM

Windows 10 Açılış Şifresini Kaldırma Nasıl Yapılır

Windows 10 Açılış Şifresini Kaldırma

Windows

Windows 10 Açılış Şifresini Kaldırma Nasıl Yapılır

Windows 10 Açılış Şifresini Kaldırma Yöntemi

Windows 10 açılış şifresini kaldırma isteği, Windows’un yüklenmesini beklemekten vazgeçmiyor ve bunları kullanmak istediğiniz her seferinde şifrenizi girmek zorunda değilsiniz.

Tabletleri kullanmak güzeldir, ancak eldeki duruma bağlı olarak bazen sadece bir PC’ye veya dizüstü bilgisayara ihtiyaç duyarsınız. Ve yine de hızlı bir şekilde yüklenmesini isteyeceksiniz.

Gereksiz başlangıç programlarını kaldırarak Windows’un hızını artırabilirsiniz. İkinci bir adım – ve yalnızca bilgisayarınızın yanlış ellere düşmeyeceğinden emin olduğunuz takdirde almanız gereken – Windows için bir şifre girmek zorunda olduğunuz ek aşamayı kaldırmaktır.

Windows 10 Açılış Şifresini Kaldırma, Kullanıcı Hesabı ayarlarındaki bir kutunun işaretini kaldırmanın basit bir örneğidir. İşlem, diğer sürümlerde benzer olsa da, Windows 10’daki bu seçeneğe nasıl erişeceğiniz aşağıda anlatılmıştır. Daha detaylı bilgi için Windows 10 yerel hesap parola sıfırlama konusuna bakabilirsiniz.

 

Kullanıcı Hesaplarındaki Windows şifre girişini kaldırma

Başlat menüsündeki arama çubuğuna netplwiz yazın, ardından komutu çalıştırmak için üstteki sonuca tıklayın.

netplwiz

 

‘Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir kullanıcı ad ve parola girmelidir’ seçeneğinin yanındaki kutunun işaretini kaldırın ve ‘Uygula’ yı tıklayın.

 

Kullanıcı hesapları

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin, ardından şifrenizi tekrar girin. ‘Tamam’ı tıklayın.

Değişiklikleri kaydetmek için tekrar ‘Tamam’ı tıklayın.

 

netplwiz Hatası

Bazı nedenlerden dolayı Windows’un dosyalarında bozulma oluşabilir. Bunu telafi edecek diğer komut işlemini kullanıp, mevcut şifrenizi iptal edebilirsiniz.

Arama çubuğuna netplwiz yazdığınızda netplwiz.exe çalılmıyorsa aşağıda belirttiğimiz 2. Yöntemi uygulayın.

2. Yöntem

Klavyenizden Windows + R tuş kombibasyona basarak Çalıştır penceresini açın ve control userpasswords2 yazıp Tamam’ı tıklayın. Daha sonra yukarıda anlatıldığı gibi Kullanıcı hesaplarından Par

 

Windows şifre girişini yeniden etkinleştirmek için bu ayarlar menüsüne dönün. Ve ‘Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir kullanıcı ad ve parola girmelidir’ kutusunun yanındaki kutuyu işaretleyin.

Mevcut parolanızı değiştirmek istiyorsanız, CTRL + ALT + DEL tuş kombinasyonuna aynı anda bastığınız zaman Parola değiştirme kısmı karşınıza çıkacaktır.

 

İlginizi çekebilir:

 

Okumaya devam et
Şunlar da ilginizi çekebilir...

İçerikleri oluşturur, BAHUSUS ekibini yönetir ve bu blogda gördüğünüz her içeriğin güzel görünmesini sağlar.

Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Windows

bitcoinBitcoin
$ 27,074.252.62%
ethereumEthereum
$ 1,710.182.88%
terra-lunaTerra Luna Classic
$ 0.000123.87%
En üste